Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HR-es munkakörhöz mennyi...

HR-es munkakörhöz mennyi esélyem lenne tapasztalat és kifejezetten HR-es képzés nélkül?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetem mellett szeretnék dolgozni, de nem mindenáron. Szóval csak nézegettem, hogy mik érdekelnének engem a hirdetések közül és engem eddig a hr-es munkák fogtak meg a legjobban. Meg annyiszor hallom, hogy ilyenekre gyakran fiatal nőket vesznek fel, különösebb tapasztalat nélkül. Kommunikációt tanulok az egyetemen, tehát az azért nagyban összefügg vele. Vagy ehhez mindenképp el kell végezni a hr képzést?
2020. máj. 12. 07:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis igazából gyakornoki állásra is gondolok
2020. máj. 12. 08:11
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, ha gyakornoki program keretein belül kezded meg a szakmát. Valójában a tapasztalat sokkal többet ér, mint a sulis papír, de fontos, hogy még az egyetemi éveid alatt keress diákmunkát / gyakornoki programot magadnak, de onnantól sima az út.
2020. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Nincs is szórakoztatóbb mikor egy 21éves HR kislány interjúztat 10+ év releváns tapasztalattal rendelkezőt :D
2020. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát valahogy el kell kezdeni. 21 évesen nem lesz 30 év munkatapasztalatom:)
2020. máj. 12. 09:44
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ez jellemző a HR szakmára. Semmihez sem értő libák akarják megmondani a tutit meg dönteni olyanok sorsa felől akik már nem keveset letettek az asztalra...
2020. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

61% Ne égesd magad inkább, ha olyan alap dolgokat nem tudsz, hogy mi egy HR-es munkaköre és mikben dönthet és mikben nem - toborzás pl. csak a munka 5%a és a HResnek nulla döntési képessége nincs, csak szólok.

Kérdező nem kell külön képzést elvégezned egyelőre, de később lehet, hogy nem árt. Viszont ha a Hren belül valahol elhelyezkedsz junior, inkább admin pozícióba, akkor simán feljebb tornázhatod magad a létrán. Ha olyan a munkahelyed, akkor kérheted, hogy tanulmányi szerződés mellett fizessék ki neked bvalamelyik képzést, mivel maga a HR nagyon szerteágazó, így elég sokfajta van.

2020. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
6. A HR azért fontos mert egy HS-es aztmondta... Személyes példa: 200+fős szállítmányozó cégnél kitalálták hogy nem egy "öreg" sofőr fog felvételiztetni hanem egy HR szakot végzett "szakember". Igaz, hogy a naaaagy szakértelmében (még b jogsi sem) semmi szakmai kérdést nem tett fel de egy csomó cukit igen. A kedvencem a "milyen állat lennél ha választhatnál". Na itt majdnem bef.. stam a röhögéstől és megköszöntem a lehetőséget. Neki is hamar megköszönték a részvételt....
2020. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem végzettséggel sem sikerült.
2021. ápr. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!