Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor mi van ha egy családban...

Akkor mi van ha egy családban 1 db számítógép van a szülőt home officeba küldik, és van két gyerek akinek az online oktatásához kell a gép? Mit lép erre a cég?

Figyelt kérdés

Ugye kinek az érdeke fontosabb? A szülő homeba küldve kell neki a gép. De van két iskolás gyerek, azoknak is kell a gép az online oktatáshoz, amiben ha nem vesznek részt megbuknak.

Ráadásul nagyjából ugyanabban a sávban kell a gép nekik: 8-14h között (durván).

Mit léphet a cég arra ha azt látja az alkalmazott nincs fenn a céges rendszeren a gééépel, mert 1 szál gép van és 3an vannak rá, és a két gyerek épp „órán van“?

Nem kötelessége ezt elfogadni a cégnek?

Eleve milyen dolog az hogy saját eszközzel végzem a cégnek a munkát? Miért nem ad céges gépet a céges munkához? És akkor nem lenne ilyen gond.

Érdekes, ismerősöm szintén homeban van és neki kifejezetten tilos a saját eszközt használni a céges munkához csakis céges eszközzel léphet fel.


Mit léphet erre a szitura a cég? Mert én saját pénzből még egy gépet nem veszek, nem is lenne miből, meg eleve ez elvi kérdés, a melós se veszi a lapátot hogy melózhasson, az a cég dolga adni.


2020. máj. 12. 08:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%
A cég normalis körülmények között home Office esetére kellene gépet biztosítson. Nemtudom milyen platformon zajlik az oktatás de azokat telefonról is lehet hallgatni, en van hogy kenyelembol is ott szoktam.
2020. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

"de azokat telefonról is lehet hallgatni, „



Az nincs. Most lehet hüledezni, meg szörnyülködni, de az én kölkeimnek nincs okostelefonja. Van nekik 1-1 nokia régi butafon. Miért nincs? Ugyanazért amiért 1 gép van.

2020. máj. 12. 09:02
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem unod?
2020. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
75%

Már 10-15-ért monitorostul van jó számítógép, ha jól fizet a cég, nem szabad velük kötözködni szerintem.

Bár általában a nem jól fizető cégek ilyen szrevők, hogy elvárják az alkalmazottól, hogy biztosítson minden feltételt saját maga a munkához.

Nekem a saját autómmal kellett intéznem egy cégnél az ügyeket, ott is hagytam őket, ráadásul alig adtak fizetést.

2020. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%
Akkor jelentkezz valami gyárba összeszerelőnek, ott biztos nem lesz home office.
2020. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
84%
Napi munkaügyes. Szidjuk a céget!
2020. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
22%
A cégnek biztosítania kell a feltételeket a home officehoz, ha ő rendeli el, tehát nem te mondod azt, hogy ezt szeretnéd. Mivel a gyerekek online óráznak, nincs megfelelő berendezésed. Tehát biztosítania kell céges számítógépet (jellemzően laptopot adnak, amit a home office végén vissza kell adni), illetve ha nincs megfelelő internetkapcsolatod, céges mobilinternetet is kell adniuk sticken, mini wifi routeren, vagy a drágább laptopokban van beépített modem, abba tett SIM kártyán.
2020. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit off, de anyum nálunk is így akart spórolni. Nem kell okos telefon, nem elég egy gép, nem kell internet. Amikor meg olyan feladatokat kaptunk házira amihez net kellett ő volt kiakadva. Végül csak lett net meg telefon.

Manapság már egy okos telefon is megvan egy 10esből, lehet, hogy nem a legjobb, de már lehet netezni.

2020. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%

Igényeljetek a sulitól szociális alapon laptopot. Bár erre nem biztos, hogy idáig várni kellett volna. Ha elvi okokból nem engedtek be több gépet a lakásba, akkor így jartatok,a gyerekek meg fognak bukni.

De komolyan, nem kérdezte az iskola, van-e szükségetek az eszközökbe segítségre?

2020. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
79%
Hát lehet emberkedni, deha nem melózol a cég kirúg a francba, és akkor nem csak gépre nem lesz pénz. Olcsóbb tablatek vannak 10 alatt is, és azon is lehet az előadáshoz csatlakozni.
2020. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!