Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van más is úgy vele, hogy a...

Van más is úgy vele, hogy a munkahelyen betiltaná a mobil telefon használatát?

Figyelt kérdés
Mivel egyes munkások csak azon lógnak munkaidőben
2020. máj. 12. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Call centerben pláne.
2020. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem munkaeszközöm, tesztelek, ebben a munkakörben nem indokolt, van, ahol igen, volt olyan időszakos munkahelyem, ahol szekrénybe kellett zárni.
2020. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Be van sok helyen tiltva. Csak leszrják.
2020. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Én tipikusan az a főnök lennék, akinek teljesen mindegy, mit csinálsz munkaidőben, ha a számomra reálisnak és teljesíthetőnek ítélt munkamennyiséget elvégzed a megadott időre.


Én ezt a renszert várom el alkalmazottként is. Felnőtt emberekről beszélünk, sajátos munkastílussal. Szerencsére a munkahelyem is így gondolkodik, főleg, hogy többségünk kreatív munkakörben van. Van relax/játék szobánk is, kávézni is ki lehet menni, a mobil is szabadon használható, lehet facebookozni, 9gagezni, amit akarsz, van egy "főidő", amikor benn kell lenni az irodában, de azon kívül akkor vagy ott, amikor akarsz, dolgozhatsz otthonról is, éjjel is, van lehetőség aludni is az irodában, de ha nincs kész a feladatod az adott héten, akkor lesz egy figyelmeztető beszélgetés, ami után repülsz. És érdekes mód ezzel mindenki rendben van.


A diákokkal is ugyanezt tenném (felsőoktatásban). Fölösleges a katalógus és az erőltetés. Mindenki tanuljon ott és úgy, ahogy akar. Ha megbukik, az is az ő felelőssége, ha meg teljesít, ugyanott tart, mint azok, akiknek meg lett mondva, hogy ott kell lenniük.

2020. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Én is az a főnök (és egyben beosztott) vagyok, aki azt vallja, hogy nem munkaidő van, hanem munkafeladat.

Persze ezt gyártósoron nehéz megvalósítani, ott mindenkinek egy adott tempóban oda kell tennie magát, nyilván nem telefonálgathat vagy netezhet a többiek kárára. De ezt általában nem is a főnök oldja meg, hanem a munkatársak rövid úton.

Szerencsére nem ilyen helyen dolgozom!

2020. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Én ha nem a telón lógok munka közben, akkor egy idő után csak nézek ki a fejemből. Nem bírok hosszan koncentrálni, pláne ha unalmas a meló.

Azt szeretném, hogy annyit várjanak el tőlem, hogy legyen kész a munka. Ha nincs kész? Ok, akkor vállalnom kell a következményét.

2020. máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudnék nélküle dolgozni, az operátoroknak meg be van tiltva így is.
2020. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Simán - betiltanám! Némelyik ember már-már úgy viszonyul a telefonjához (egyéb digitális kütyüjéhez), mintha a házastársa lenne. Esélyes, hogy lehet már találni olyan embert, aki a fizikoterápiás telefont választaná, ha a párja választás elé állítaná a gyökér viselkedése miatt. Akik kifogások mögé bújnak, - mert ilyenek mindig is lesznek, - azok megnyugtatására rendelkezésre bocsájtanék egy mindenki számára elérhető vonalas telefont, amelyiken van esély lekommunikálni "SOS" kategóriájú problémákat, de ott sem lenne megengedett a "klub szoba" jelleg. Az egyetlen telefon azért is lenne célszerű, mert akkor jobban átgondolná (?) mindenki, hogy mennyit csüngjön a telefonon. Végesetben pedig a főnök szólhatna x emberkének, hogy barátkozzon meg a "munkahely" címszó alatt található fogalommal - vagy keressen olyan helyet, ahol elviselik a viselkedését.
2020. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Ha nem mobiloznék, akkor sem dolgoznék többet. Előbb írnék arról egy review study-t érvelés gyanánt, hogy miért nem tudok többet dolgozni. Egyszerűen a figyelmi kapacitásom megreked valahol 1 óra környékén és ha mobilozni nem hagynak, keresek mást, amivel pihentethetem magam. Kimegyek kávézni a konyhába, eldumálok a kollégákkal, IT-sként meg tudom oldani azt is, hogy gépen csináljam különösebb probléma nélkül azt, amit mobilon csinálnék, viszek be könyvet, sudokut, kimegyek szarni és ott nyomkodom a mobilom, ha le kell adni a telefont, viszek be kettőt. Rajtam nem fognak ki. A tiltással csak kreatívabbá tesznek és azt érik el, hogy dacból mégkevesebbet dolgozzak.


Velem nem csesznek ki. Becsüljék meg azt, ami van, mert ha mégjobban korlátozni akarnak, ennyit sem fognak kapni. Rám pedig van kereslet más helyen is, nem okoz gondot felmondani és más helyen kezdeni pár héttel később.

2020. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Speciel, leárnyékoltatnám az összes munkával érintett helységet, minden digitális lom ekkor is elzár. Aki értetlen, az a munkájában is értetlen lesz, - ergo, nem veszít vele semmit a munkaközösség.
2020. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!