Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt kirughatnak és...

Táppénz alatt kirughatnak és hogyan?

Figyelt kérdés
6 éve dolgozom egy multinál ami eléggé tönkretett idegileg az elmúlt években és a vírus miatt táppénzen vagyok szakorvos által ugyanis veszélyeztetett kategóriába vagyok( betegség miatt). Na most igazából az lenne a tervem hogy én már nem szeretnék menni vissza dolgozni és hogy inkább ők rugjanak ki tp alatt mint én mondjak fel. Ez lehetséges és ha igen mi lehet a menete ennek? Felmondási idő gondolom van bár nem szeretnék és nem is mehetek az egészségem miatt.

2020. máj. 12. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Inkább keres mást tp alatt és ha tutira van más, akkor próbálj meg közös megegyezéssel eljönni. Alapból ha elégedettek veled nem fognak kirúgni
2020. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Keresgélek bár most segítek házépítésben is stb. A kirúgás szerintem most jobb lenne a vírus miatt. Bár nemtudom hogy lehet azt megoldani hogy ne menjek be dolgozni ha a felmondási idő van. De ha eddig se voltam ezután sem fogok bemenni nekik egy percet sem a betegségem miatt
2020. máj. 12. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem munkahelyi balesetem volt még 2 éve. Amúgyis elakartam menni, de mivel a felmondási időt még két hetet se tudtam volna úgy ledolgozni. ( Eltört a csuklóm és raktárban dolgoztam, elkerülhetetlen lett volna az emelés)


Így kerestem irodai munkát és telefonon megmondtak, hogy közös megegyezéssel azonnali felmondással elmehetek-e mert a csuklóm miatt nem tudnám ledolgozni és kezelésekre kell járnom ami lényegében igaz volt csak irodai meló mellett tudtam járni rehabra. Engem elengedtek, egy próbát megér nálad is.

2020. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én a vírusra szeretném fogni na meg én veszélyeztetett vagyok sajnos és ha eddig nem mentem eddig se fogok nekik menni ledolgozni. Amugy egy kérdés a tp papírt az jó ha a Hr-nem továbbítom?
2020. máj. 12. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!