Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a munkahely...

Mit lehet tenni ha a munkahelyemen visszaélnek a helyzettel mióta a koronavírus van?

Figyelt kérdés
Mióta hivatlosan márciús óta megállt az élet a koronavírus miatt, azóta eléggé visszaél a munkahelyem a helyzettel. A másik műszaknak a műszakvezetője rászállt a mi műszakunkra, már minden baj, az is ami két hónapja nem volt baj... Mindennap beleköt valamibe, mindent úgy csinálunk amit kér mégis minden baj.. Amit a másik műszak elront ránk van kenve... Az a baj a fönőkünk meg ehhez aszisztal.. Megy a bónuszmegvonás kisebb dolgokért is..Most már az is szabály ha valaki egy boltnál rosszul szed ki egy tételt, hiába van kíjavítva a végellenőrnek kötelessége szólnia a fönöknek.... Két hónapja meg örültek ha valaki túlorázott és megcsinálta a munkát...Ha merünk bármit is szólni a másik műszakra akkor utána megy a szívatás vagy a fejmosás.. A mi műszakezetőnk meg nem szól semmit mert vita kerülő... 3an vagyunk a műszakunkba úgy, hogy ebből egy ember köztes műszakba van.. De úgy érezzük, hogy a helyzettel most visszaél a cég és kicsit túlzásba viszik a dolgokat.. Mit tudnék most tenni? Mert vagy a bónuszmegvonásra vagy a kirúgásra megy ki ez a játszma..
2020. máj. 12. 21:45
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Szerintem jól érzed. Ez egy passzív módszere az elbocsájtásnak. Nem kirúgnak, hanem megpróbálják elérni, hogy te mondjál fel.

Mit tudsz tenni? Lehetőségektől függ. Válság jön, valószínűleg a te lakhelyeden is egyre kevesebb a munkalehetőség, viszont egyre több az álláskereső. Ilyen helyzetben szerintem tarts ki a jelenlegi munkahelyed mellett.

2020. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már egy nyugdíjas kollégát elküldtek... Én tavaly augusztus óta vagyok itt.. Lehet én vagyok a célpont mert nem vagyok régi.. De akkor a másik két kollégám miért van csesztetve?
2020. máj. 12. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Így akarják csökkenteni a létszámot.

Addig keresnék másik munkát, amíg innen nem tettek ki.

2020. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezdj el keresni másik munkahelyet. Nem csak azért, mert fennáll az elbocsátás veszélye, hanem mert ki akar ilyen munkahelyen dolgozni....
2020. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!