Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csendes, introvertált, komoly...

Csendes, introvertált, komoly személyiségű ember megfelelő a gyógypedagógusi pályára?

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem, max normál pedagógusira.
2020. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Pedagógus és introvertált? Hát sok sikert, az ilyenek hagyják ott elsőnek az emberekkel való munkát :'D
2020. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ez inkább attól függ, hogy mennyire bírja lelkileg a sérülésekkel való szembenézést, fizikálisan az emelést, a hajlongást, idegileg rendben van-e, stb.
2020. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Az első két válaszoló gyógypedagógus/pedagógus?

Gyógypedagógiai intézményekben nagyon bensőséges munka folyik, szoros a kapcsolat a gyerekekkel, kollégákkal is. Ami nehezebb lehet, az eleje és a szülőkkel való kommunikáció.

Harmadik válaszoló: Milyen emelést, hajlongást? Maximum ha szomatopedagógiára megy az ember, vagy diákotthonba, vagy súlyosan-halmozottan fogyatékosok közé, a gyógypedagógia többi területén szó sincs ilyesmiről.

Én úgy gondolom, ha érdekel a pálya és el tudod magad képzelni benne, akkor ne az döntsön, hogy egyébként introvertáltnak tartod magad.

2020. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Utolsó, te milyen területre tudnál legjobban elképzelni egy introvertáltat?:)

2020. máj. 21. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül értek egyet az első hozzászólóval, gyógypedagógusként sokféle területen elhelyezkedhetsz, akár egyéni fejlesztést is lehet végezni. Szóval nem arról van szó, hogy bekerülsz egy osztályba, ahol van 30 gyerek, mint mondjuk egy többségi pedagógus esetében. Introvertáltnak lenni egyébként nem zárja ki azt, hogy valakinek érzéke legyen az emberekhez és szeressen velük foglalkozni.
2020. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogyha érdekel a pályaválasztás, tudom ajánlani az MBTI tesztet: [link]
2020. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja igenigen, már kitöltöttem! :) ISFJ és ISTJ közt vagyok teljesen félúton (51%-kal vagyok F), ami azért rossz most, mert az ISFJ-hez pont nagyon írja a segítő, emberekkel kapcsolatos foglalkozásokat, ISTJ-hez viszont abszolúte nem. És 96%-ban vagyok introvertált. Lehet olyan terület, ami passzolhat hozzám, vagy felejtős inkább? Szerintetek:)
2020. máj. 21. 17:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Szerintem ennyiből nem lehet megmondani.

Én is introvertáltnak tartom magam, nem szeretek tömegben lenni, keveset mozdulok ki, nincs sok barátom. Mégis elvégeztem a gyógypedagógiát, és szerettem is - jórészt. Hallássérültek pedagógiája szakirányon például harsányabb személyiség könnyebben boldogul, szigorú a tanítási módszertan (mimika, játék a hanggal, szinte színészkedni kell).

Ha az ismerősi körödben vannak olyan emberek, akik olyan munkakörben dolgoznak, ami érdekel téged, velük lehet érdemes beszélni: meséljenek a tapasztalatokról, és főleg ha van lehetőség, nyílt napot rendezni, amin láthatod élesben is a munkát.

Gyógypedagógiai területen is van többféle terület. Egy GYP osztály amúgy sosem lesz 30 fős, mint egy általános osztály. :) Egyéni fejlesztés, felnőttképzés, felnőttotthonokban is lehet foglalkozást tartani értelmileg akadályozott személyeknek, civil szervezeteknél elhelyezkedni... :)

2020. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. máj. 24. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!