Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyógyszergyárak minőségellen...

A gyógyszergyárak minőségellenőri munkája csak egy álmunka lenne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. a TEVA 90%-ban diákokat foglalkoztat minőségellenőrként (hagyjuk, hogy milyen körülmények között). Elképzelhető, hogy a "minőségellenőr" csak egy olyan kreált munkakör, aminek semmi jelentősége, csak a cég felveszi a pénzt a diákok után, egy részét leosztja a diákoknak, a többit meg zsebre teszi? Legális, mert elvégzik a kiírt munkát, de nem tartom valószínűnek, hogy egy nagy múltú gyógyszergyár diákokra, vagy bármilyen emberi szemre bízná azt a minőségellenőrzést, amit már régen is el tudott végezni egy gép hiba nélkül, nagyon gyors sebességgel.

2020. máj. 19. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Nyilvan nem magukat a gyogyszereket ellenorzik a diakok.
2020. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az igazi minőségellenőr a fogyasztó. Nem csak gyógyszernél, mindennél.
2020. máj. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem vagytok tisztában a minőségellenőr munkakör fogalmával, vagy magával a munkaköri feladatokkal. Egy gyógyszer minőségellenőrnek nem a gyógyszer mellékhatásait kell tesztelni, hanem azt kell megvizsgálnia, hogy az adott gyógyszerek megfelelnek-e a minőségi (nem a hatásossági) elvárásoknak; kapszula nincs-e szétperegve, benyomódva, eltörve, stb.


És igen, ezt a munkát legnagyobb részben (legalábbis a TEVA gyógyszergyárban) diákokkal végeztetik. Viszont, ahogy írtam, már régen is meg volt a technológia arra, hogy gép szűrje ki a hibás darabokat, és egy gyógyszervállalat szerintem nem engedheti meg magának azt, hogy diákokra, vagy egyáltalán emberi szemekre bízza ezeknek a kiválogatását. Ezért is gondolom, hogy a diákok csak egy fal munkára vannak alkalmazva, amit majd úgyis elvégez utánuk egy gép. Az viszont gáz, ha ez így van, mert a nem megfelelő körülmények miatt többen betegen kerültek ki onnan akár egy rövidtávú diákmunka után is.

2020. máj. 19. 07:11
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy nem megfelelő körülmény? Egy gyógyszergyárban? Amúgy meg nem mindegy neked, hogy mire költi a pénzét? És ha diákot foglalkoztat gép helyett? Legalább élőmunkát használ és a diák is pénzt kereshet. Sokal jobb meló, mint pl egy patyolatban 8-12 órában vizes kórházi lepedőket, takarókat rázni vasalni a 60 fokban.

Ráadásul a minőségellenőrzésnek megannyi pontja lehet a gyártásban, amit nem lehet gépekkel ellenőrizni és van amit nem is bíznának diákokra.

2020. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A nem megfelelő körülmény azt takarja, hogy egészségtelen fényviszonyok mellett nem biztosítanak megfelelő pihenő időt, ruházatot, védőfelszerelést, csak vannak, mint az afrikai kisgyerekek a kakaóbabszalag mellett, aztán vagy túlélik, vagy nem. Kicsit eltúlozva, de ez tény, nem kérdés. A lényegen nem változtat, hogy sok diák került ki onnan pár hónap után valami maradandó betegséggel/tünettel.

Én az ilyen munkakörben nem dolgoztatnék senkit, nem hogy diákot, főleg, ha bizonyítottan elhanyagolható a munkakör. Ha ez így van, az nagyjából olyan lehet, mint ha a LEGO gyárban azért alkalmaznának embereket, hogy leltározzák az egy pakkba tartozó elemeket, amik tovább mennek egy számláló gép felé, ami majd a végén be is csomagolja.


Viszont továbbra sem kaptam választ arra, amit kérdeztem: hogy szerinted, vagy szerintetek elképzelhető-e, hogy ez a gyógyszerellenőrzés csak egy jelentéktelen, kreált munkakör. Nem kell velem egyetérteni, de akkor legalább ellenérved legyen.


És nem azt mondtam, hogy gép HELYETT foglalkoztat diákokat, hanem MELLETT. Az érdemi munkát kizárt, hogy ne gép végezze el, mert az 99,9% tévedhetetlen – és egy gyógyszergyár nem teheti meg, hogy fáradt emberek szemére bízza a teljes ellenőrzési folyamatot –, a diákok meg csak ott vannak "minőségellenőr" címen azért, hogy a gyógyszergyár felvegye utánuk pénzt.

Bár a támadásodat egyetértésnek veszem.

2020. máj. 19. 12:05
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

És ha kreált munkakör? Kit érdekel? Nagyon sog cégnél nagyon sok kreált munkakör van.

Ha még valakinek baja van, akkor lehet a megfelelő szervekhez fordulni, főleg ha többen vannak és BIZONYÍTOTTAN attól a munkavégzéstől lett bajuk.

2020. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Esküszöm, értő kommunikáció tanfolyamot fogok indítani :D De most komolyan, ilyen rohadt nehéz dolgot kérek? :D Kezdem elveszteni az emberiségbe vetett maradék hitemet...

Egyszerűen nem lehet egy témáról vitázni az emberekkel, mert beüt ez a tipikus 'csinálj-jobbat' jelenség? A Viktor-féle módszer, amikor az érv-ellenérv helyett inkább a támadást választod.

Ez nem az érettségi, hogy egy esszét kell írni, szimplán személyes véleményre vagyok kíváncsi. Tény, hogy egy kicsit át kell gondolni, de nem bonyolult leírni, hogy mit gondolsz az általam felvetett témáról.


#6: ha megkérdezem, hogy szerintetek a nádi poszáta tollazata csíkos vagy foltos-e, te gondolkodás nélkül rávágod, hogy kit érdekel, nem mindegy nekem? :D

Próbálj már meg támadás nélkül válaszolni, így: tedd fel magadban a kérdést, hogy TE egyetértesz-e azzal, amit írtam, vagy nem, és ha nem, akkor miért nem, és kezdd úgy a mondatot, hogy: "Szerintem igen, mert ...", vagy "Szerintem nem, mert ...".

Nincs olyan, hogy "kit érdekel", mert ha felmerült a kérdés, akkor nyilván legalább 1 embert érdekel erről mások használható véleménye, hogy mások látnak-e rációt az elképzelésemben, vagy teljesen hülyeségnek tartják, de azt a véleményüket alá is tudják támasztani bármivel, ahogy én is tettem a leírásban.

És igen, az sem vélemény, hogy "kit érdekel, ha kreált munkakör", mert az már egy olyan pontja a témának, amikor arról vitázunk, hogy ez gáz, vagy nem gáz, és nem arról, hogy ez elképzelhető, hogy így van, vagy nem.

Előbbi nem érdekel, mert nem tényként tettem fel a kérdést.

2020. máj. 19. 12:59
 8/15 anonim ***** válasza:
a bajod az, hogy az emberekkel nem lehet vitazni, es masokat nezel evegett ertetlennek, mert nem kapsz szamodra megfelelo választ. de valojaban nem veszed eszre, hogy te vagy a butus. alapbol egy hulye kerdest tettel fel, aminek semmi ertelme. es csak ervelsz, hogy miert rossz az az allas. de masok, viszint maskent gondoljak. erveltek, hogy miert. de egy hulye kerdesre mit varsz? normalis vagy?
2020. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra lennék kíváncsi, hogy mi érdeked ebben? A gyógyszergyárnak dolgozol? Vagy szülő vagy? Szóval érted, ide jössz egy olyan kérdéssel, hogy a gyógyszertárban a minőségellenőri munka szerinted csak álmunka. Szerintem meg nem. Aztán 18 év felett azt alkalmaz rá akit akar,ha diákot diákot, de odatehet 20 éves nem diákot is. Sőt, ha akar létrehozhat olyan munkakört is, hogy kiscicák simogatása. Na az tényleg álmunka lenne, de attól még foglalkoztat embereket,tehát valaki vagy enni ad abból a családnak vagy elissza a hétvégi buliban.


Munkakörülményekről annyit, ha nincs betartva a szünet, akkor az iskolaszövetkezetnek kell szólnia a panaszos diáknak. Mivel általában gyárba 18 év felett lehet menni, ezek felnőtt önálló döntésképes emberek. Ha nem tetszik, akkor 1-2 nap után otthagyja, aztán mehet máshova dolgozni. Ha egészségromlás alakul ki bizonyítottan a munkahelytől, akkor lehet feljebb menni pereskedni, meg tologatni a felelősséget az iskolaszövetkezet és a megbízó cég közt.

Dolgoztam ilyen szövetkezeteknél belsősként és hidd el a diákok között híre megy a szar melóknak és lasszóval alig lehet találni rá embert. Persze ilyenkor van, hogy jobb fizut vagy korábbi kifizetést ajánlanak, de akkor is a nagyon elszántak mennek vagy akinek mindegy csak pénzt kapjon érte.

Patyolatba a korábban említett munkára nem lehetett diákot találni, ráadásul szarul is fizetett, aki ment is, se bírta tovább 1 hétnél többet.

Szerintem elég normális választ kaptál.

Amúgy dolgoztam a Lego gyárban is. Van ott is pár munkakör, ami nem embernek való, ellenben fullos a gyár, jók a körülmények, ráadásul az állományi dolgozóknak a fizu se rossz.

2020. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nemtom lattal-e mar diakokat dolgozni amugy. En akarhany munkahelyen voltam, a diakok csak bejartak melegedni meg baratkozni egymassal, neha vegezgettek egy kis melot, de ennyi. Nem szakadtak meg a szalag mellett (bar gyarban nem dolgoztam sose), kb feleannyit dolgoztak, mint a rendes ott dolgozok. Senkit nem erdekelt, mit csinalnak, mert volt beloluk egy tucat es nem kerulnek annyiba, mint a felnott munkaero, a semminel igy is tobbet ertek, szamon tartani sem lehetett oket, mert jottek-mentek.

A diakmunka sehol nem arrol hires, hogy beleszakad az ember :D

Talan akinek elet-halal kerdes, mert a megelhetese fugg tole, de a tobbseg altalaban csak egy kis zsebpenzt akar osszeszedni a fesztivalokra, ezert neha bemegy valahova 6 orazni, nekem ez a tapasztalatom.

2020. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!