Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állandó home office milyen...

Állandó home office milyen területeken, milyen munkakörökben lehet elérhető?

Figyelt kérdés

A vírus miatt home office van lassan két hónapja. Még tart is egy darabig, de őszintén, nagyon-nagyon-nagyon nem kívánkozok vissza fizikailag a munkahelyemre.

Rettenetesen élvezem az itthoni munkát, egyre többet gondolkozok, hogy olyan állás kéne, ami lehetővé teszi hogy "örökké" home office-ban legyek. Ez alatt azt értem, hogy nem csak veszélyhelyzetben, hanem a normál beállítás hogy heti 3-5 munkanap itthonról ledolgozható.

Csak az a baj, hogy nem igazán tudom, milyen munka lenne ilyen. Jelenleg kulturális területen dolgozok informatikus pozícióban. Imádom a munkámat, a bejárás az egyetlen gondom vele, azon túl szívesen csinálnám ezt még sok évig. Próbáljuk elérni páran, hogy heti pár nap maradhasson home office, de őszintén nem sok esélyt látok rá, hogy a vezetőség belemegy.

Eleve ezt látom sok helyen, hogy Magyarországon nem igazán nyitottak erre a munkaadók. Idehaza főleg "önfoglalkoztatott" embereket látok otthon dolgozni, akik vállalkozók vagy szabadúszók... illetve sok képzőművészt, tartalomgyártót ismerek akiknek az otthonuk a munkahelyük, de ezek elég speciális foglalkozások, nem lehet csak úgy átnyergelni rájuk.


Egyáltalán hogy lehetne ennek nekiindulni? Hogy lehetne így állásokat keresgélni?

Van olyan terület, munkakör ahol az otthoni munkavégzés elterjedtebb, megszokottabb? Van esély ilyen munkát találni vajon?



2020. máj. 19. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Már sokadszorra írod ki ezt a kérdést, igaz?


Mihez értesz? Fordítás, lektorálás, IT munkák jó része, de gazdasági, kontrolling, pénzügyi területen is lehet sok mindent otthonról csinálni.

2020. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért írnám ki sokadszorra? Most kezd véget érni a helyzet, most releváns kérdés számomra. :)


Bölcsész & IT területen van végzettségem. (Diploma)

2020. máj. 19. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem láttam korábban ilyen kérdést. "Szeretitek/bírjátok a home office-t? Még meddig tart? " igen, de az más kérdés..


Egyébként engem is érdekel, bár miután 2 embertelen évem ráment arra, hogy átképezzem magam szoftverfejlesztőnek, előtte 5 kemény évem másra, már nem sok reményem van a betanított munkánál többre se, nemhogy home office. 😅

2020. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Köszi a lepontozást.

Egyébként a magyarázat közepe sokszor szerepelt már. A dolgozók egy csoportja kampányol a home office megtartásáért, de a cég nem hajlik rá, mit lehetne tenni. Ebből gondoltam.


A kérdés második felében ott a válasz. Ha van releváns IT tudásod is a diploma mellé, akkor lehet esélyed home office-t támogató munkakört találni, de ez sem lesz könnyű most a szakmában tevékenykedők közül is nagyobb lesz most a verseny

2020. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden olyan munkakörben, ami nem igényel papírmunkát, és számítógépen/telefonon végezhető. Tehát egy gyártósori munkás, egy mentős, egy áruházi pénztáros nem dolgozhat home officeban, egy telefonos ügyfélszolgálatos, egy szoftverfejlesztő, szoftvertesztelő, egy fordító, egy telemarketinges, egy designer simán. Vannak olyan munkakörök, amik csak részben szervezhetők ki, ilyen lehet mondjuk a rendszergazda, mert a munkája egy része elvégezhető bárhonnan, de van, amikor fizikailag jelen kell lenni, ilyen lehet egy munkavédelmi munkakör, lehet, hogy egy ellenőrzésnél személyesen ott kell lennie, de mondjuk amikor jogszabályt kell bogarászni, vagy munkaruha boltokat kutat a neten, az bárhol végezhető.
2020. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Értem, én a "félig hasznos"-ra nyomtam, mert a válaszod fele foglalkozott azzal, hogy választ adj a kérdésre. Az hasznos volt.

Gondolom nem vagyok a világon egyedül ezzel a kérdéssel jelenleg. De egyébként nem írtam, hogy a munkaadóm ne hajlana rá, csak azt, hogy gyanítom hogy nem... mellesleg nem is nevezném "cég"-nek a munkáltatómat. :)

Fogok nézelődni az állások között, de az az igazság hogy nekem ez a kulturális terület kifejezetten tetszik, ezért is említettem a kérdésben, hátha valaki ismer ezzel kapcsolatban valami lehetőséget.


#5

Sajnos ez nem igaz teljesen. Mármint én teljesen egyetértek veled, csak a gyakorlat sajnos nem ilyen. Az én munkám is hiánytalanul végezhető itthonról, valamiért mégse az az alap. Több ismerősöm munkájához is csak egy számítógép, és/vagy telefon kell, mégis a munkáltatók legnagyobb része ragaszkodik hozzá, hogy minden reggel "becsöngetésre" beutazzon a dolgozó, és "kicsöngetés után" mehet csak haza. És erre sok helyen nincs is alaposabb indok, csak mert miért ne.

Pedig rengeteg munkakörben megoldható lenne - legalább a heti 2-4 munkanap otthonról, de valamiért nem szokás.

Én arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan terület, ahol szokás is, legalábbis elfogadott, létezik a gyakorlatban.

2020. máj. 19. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

" csak a gyakorlat sajnos nem ilyen. Az én munkám is hiánytalanul végezhető itthonról, valamiért mégse az az alap. Több ismerősöm munkájához is csak egy számítógép, és/vagy telefon kell, mégis a munkáltatók legnagyobb része ragaszkodik hozzá, hogy minden reggel "becsöngetésre" beutazzon a dolgozó, és "kicsöngetés után" mehet csak haza"

Az, hogy végezhető, és az, hogy mi a gyakorlat, munkáltatói elvárás, két külön dolog. Az én főnökeim is őskövületek ezen a téren, lett is munkahelyi konfliktus a veszélyhelyzet kapcsán abból, hogy egyesek otthon lehettek, akár olyan is, akinek egyáltalán nem végezhető otthonról a munkája, mások akkor sem, ha a közeli szomszédjuk került járványügyi megfigyelés alá, pedig otthonról is teljes értékű munkát tudnak végezni. Én minden esetre elgondolkodtam azon, hogy keresek egy erre nyitottabb céget.

2020. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkámhoz is csak egy laptom és egy telefon kell, mégis normáls esetben 5 nap bent kell ülni. Én rá fogok kérdezni a heti legalább 1-2 napos home office-ra, ha nemet mondanak lehet, hogy elkezdek majd más után nézni, ha leült ez a vírus szezon.

Egyébként sokszor az álláshirdetésbe is beleírják a "mit kínálunk" részhez, hogy otthoni munkavégzés lehetősége / otthoni munkavégzés lehetősége heti x nap. Szerintem ilyenekre érdemes pályázni.


Én júniusig dolgozhatok itthonról, mióta múlt hét végén megjött az e-mailes tájékoztatés erről konkrétan gyomorgörcsöm van. Egyáltalán nem hiányoznak sem a kollégák, sem az irodai légkör, tök jól elvagyok itthon a kis magánszférámban.

2020. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindig írják bele, illetve mostanában kezdenek ebbe az irányba nyitni és ezt is egyfajta csalogatónak bedobni a hirdetésbe, viszont amióta én ott vagyok, ahol most, már a 4. ügyvezető van a cégnél 2 és fél év alatt, és persze mindnek más az elmélete a megfelelő munkavégzésről, kollégákkal szoktunk is viccelődni, hogy az ügyvezető nevét meg sem kell jegyezni.
2020. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is imádnám, ha olyan munkám lehetne, ahol mindig, vagy legalább heti 2-3 napot home office-ban lehetnék. De sajnos a magyar munkáltatók nagy része hajthatatlan, boomer őskövület.
2020. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!