Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss diplomásként hogy fogok...

Friss diplomásként hogy fogok munkát találni, ha már most alig vannak hirdetve?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz meg a diploma.

2020. máj. 20. 02:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz úgy válaszolni a kérdésre, hogy diploma és diploma közt van különbség, és te nem mondtad meg, hogy milyen diplomád van.
2020. máj. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Ismerősök ott dolgoznak ahova gyakorlatra jártak.
2020. máj. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Milyen szakon vagy?
2020. máj. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Úgy ahogy a legtöbb egyetemista. Ha van viszonylag egy keresett diploma a kezedben, vagy legalább van hova beadni (mérnökök, tanárok, PR, HR, infós szakok stb) az önéletrajzot, akkor előbb utóbb vissza hívnak majd, nyugodj meg. Főleg ha vége lesz ennek helyzetnek. Persze nem biztos hogy azonnal. Siman eltelhet 3 hónap is hogy munkát kapj. Nekem úgy volt itt videken, hogy beadtam ahova tudtam. Motivacios level ellenere sem hívtak vissza tök szakmába vágó helyekre, még csak egy emailt se írtak. Pedig itt falun nem hiszem hogy sok ilyen diplomás van, nem hiszem hogy ennyire nem fert volna rájuk egy gyakornok. De mindegy.

Elmentem gyárba, oda azonnal felvettek. És nem egy diplomás emberrel találkozni ilyen helyeken, szalag vagy epp betanult meló melett havi 140 rongyért. Utána felajánlottak egy helyet máshol, ismerettség alapján. Elfogadtam, de ez sem kapcsolódik a szakmámhoz. Valszeg nem is fogok többet már dolgozni benne, senkinek nem kell szerintem egy olyan munkavallalo aki x éve nem dolgozott a szakmájában. Max ha elmegyek egyszer MSc-re, de ez nem valószínű.

Szóval csak remelem hogy egy jó diplomád van, anyadek besegítenek, és nem kis település közelében élsz. :D

2020. máj. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy a legtöbb pályakezdőnek.

A gyakorlati helyen kellene úgy teljesíteni, hogy felmerüljön egyáltalán a lehetőség a véglegesítésre.

Ha piacképes lesz a végzettséged, akkor ha ez nem jön össze (a vírus miatt nagy esély van rá), akkor viszont ősszel, de legkésőbb év elején várható lesz, hogy szépen lassan elkezd bővülni a gazdaság, így lesznek új pozíciók.

2020. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
2020. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Igen, csak az a gond, hogy a legtöbb álláshirdetés azzal a kikötéssel kezdődik,hogy több éves munkatapasztalattal rendelkező jelentkezőket várnak.


Ezt meg finoman szólva is lehetetlen teljesíteni az egyetemi évek alatt.


Nem mindenhol van levelező szak, plusz ilyen képzésen nincs TB. Ahhoz, hogy TB-d legyen, dolgozni kell, ahhoz, hogy dolgozz, munkatapasztalatot várnak el...ha csak nincs protekciód és egy haver bejuttat.


Egy BTK-n reggel 7-től este 8-ig bent kell lenned a legtöbb szakon, a hét minden napján például.


Kinek kellesz 20-24 évesen munkatapasztalat nélkül, hacsak nem orvos vagy vagy jogász, amit a gazdag szüleid kifizettek.


Elég sz** helyzet van itt kialakìtva.

2020. máj. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

"Ezt meg finoman szólva is lehetetlen teljesíteni az egyetemi évek alatt."

Az utolsó évedben bőven el tudsz kezdeni dolgozni az egyetemen, illetve végigdolgozhatsz az egyetemen Msc mellett is. Ez 3 év tapasztalat, ami elég jó.

2020. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek!


Műszaki menedzser BSc diplomám lesz :)

Szakmai gyakorlatos helyekről sorba küldenek el mindenkit a vírus miatt...

2020. máj. 20. 15:02
 10/16 anonim válasza:
86%

Mi az előző válságban kerültünk ki frissdiplomásként. Nehéz volt.

Talán, ha nem vesznek fel máshova, érdemes más munkakörbe elmenned dolgozni, és később újra próbálkozni a szakmádban. Így tett a párom is. Informatikai szakra járt, majd átment közgazdásznak, aztán kiment külföldre kulimunkára. A végén, több éves kihagyás után mégiscsak IT területen kezdett dolgozni, és sikerült felépítenie a karrierjét így is. Csak kitartónak kell lenni.

2020. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!