Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyenek a munkaadok az...

Milyenek a munkaadok az osztrak szallodakban a magyarokkal? Ha szobatakaritonak megyek ki?

Figyelt kérdés

Juniustol lenne eselyem Ausztriaban dolgozni, mert az angol hotelek

meg nem nyitnak, de lenne par kerdesem.

tudom, nagyon altalanos a kerdes, de olyasmikre lennek kivancsi, hogy atlagban mennyi szobat kell naponta kitakaritani? (tudom, hogy hoteltol fugg! de egyeni tapasztalatokra is kivancsi vagyok, ha valaki dolgozott Ausztriaban mint szobalany. Mennyire nezik le a magyarokat? Hogy allnak azokhoz akik mondjuk alapszinten beszelnek csak nemetul?

Mennyi mas kelet-europai dolgozik osztrak hotelekben?

Milyen szallasokat szoktak a munkavallaloknak adni?


A valaszokat, aki a kerdesekre valaszol, koszonom.


2020. máj. 21. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Villach?
2020. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat ez nagyon hasznos valasz volt, koszonom szepen, mindent megtudtam amit szerettem volna.
2020. máj. 21. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem nagyon vagy képben az osztrák piaccal...

Azt kérdeztem, Villach környékén kaptál-e állást, mert most oda láttam hirdetést. De ha nem vagy kíváncsi a munka részleteire, akkor nem muszáj mesélnem.

2020. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gerlos, nem Villach. De kivancsi vagyok egyeni tapasztalatokra! Az egesz orszagbol. Mint irtam, altalaban erdekelne a dolog. vagyis velemenyek kulonbozo teruletekrol.

Ehhez teljesen mindegy, hogy en hol kaptam allast.

2020. máj. 21. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene, hogy milyen besorolású a hotel. Egy kis családi panzióban, ami pl teljesen gyakori Ausztriában, előfordulhat, hogy számos más dolgod is lesz a takarításon kívül. Asztalszedés, mosodázás, vasalás vagy mosogatás. Egy magas besorolású, magas csillagszámú hotelben jó eséllyel csak a szobák lesznek rád, meg a public area-k, de az sem biztos. Cserébe a szobák sokszor nehezek. Én pl a minibár meg kávégép betöltögetéseket, meg fürdőszobai setup-okat nem szerettem újrarakni. Nagy hotelben nekem tíz szobánál több nemigen volt. Ami különbözik még, hogy mondjuk egy alacsonyabb kategóriás kishotelben vagy panzióban lehetséges, hogy csak szemetelés lesz a maradó szobáknál a napi feladatod, míg máshol a napi takarítást ugyanúgy kell megcsinálni, mintha újonnan érkezőnek készítenéd elő a szobát.

A német nyelvű vendégek szerintem eléggé lenézőek, ha nem tudod a nyelvet. A más országokból érkezőkkel személy szerint sosem volt gondom.

Ezekben a hotelekben csak kelet-európaiak dolgoznak. Biztosan nem leszel a románok meg szlovákok kedvence, de fenn lehet tartani kulturált viszonyt. Esetleg rád juthat az étterem, bár, wellness, játszóház, stb takarítása is, de bizonyos hotelekben van erre külön személyzet.

2020. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Igen ettol felek, hogy tele lesz romannal meg szlovakkal.

Angliabol mar ezert lett elegem. Mindenhol ott vannak, es magyarkent mindenhol en kaptam az aljat. Skociaban talaltam egy olyan helyet ahol csak skotok voltak, de a korona virus kozbeszolt.


10 szoba az nem rossz. Londonban meg mindig vannak olyan helyek ahol 16-20-at kellene. Amire nemet mondtam.

Kis panzio lesz amugy. A nagy szallodak =rabszolgatartas kb.


Koszi a valaszt. Ilyesmiket szerettem volna tudni.

2020. máj. 21. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kis panzió, akkor valószínűleg egyedül leszel szobalány. Ha magyar a tulaj, akkor nem árt vigyázni. Osztrák munkáltató általában tisztán intéz mindent.
2020. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen panzióban egyébként nekem 16 szoba jutott. De egy szobában lehetett mondjuk öt ágy is. De nem kellett tökéletesre csinálni, csak érkezőknek. Room service-ben nem kellett nagytakarítást csinálni.
2020. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!