Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha dedszulom halt meg akkor...

Ha dedszulom halt meg akkor jar a 2 nap szabadsag?

Figyelt kérdés
Csak mert errol engem elfelejtettek tajekoztatni. Ugye egyenesagi rokon volt, tehat elvileg kene jarnia. Vagy rosszul tudom?
2020. máj. 21. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A munkavégzési kötelezettség alóli mentesülést az Mt. 55§ szabályozza. Ennek egyik esete, hogy a munkavállaló a hozzátartozó halála esetén két munkanapra kap "szabadságot".


Ilyenkor a dolgozót távolléti díj illeti meg. Ez a rendes szabadságba nem számít bele, azt nem csökkenti.


Közeli hozzátartozónak a házastárs, egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér valamint az élettárs minősül.


És igen, jól gondolod, mert a dédszülőd az neked egyenes ágbeli rokonod.

2020. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenes ági rokon, igen, tehát jár, mondjuk a nagynénire, nagybácsira, unokatestvéredre nem járna.

Viszont kérhetik a halotti anyakönyvi kivonat másolatát, mikor nagyapám temetése miatt voltam ilyen temetési szabadságon, akkor tőlem kérték.

2020. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!