Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most mi lesz az álláskeresésivel?

Most mi lesz az álláskeresésivel?

Figyelt kérdés

Április 6.án adtam be a kérelmet az álláskeresési járadékra. Kaptam egy függő hatályú határozatot, hogy ha 60 napon belül nem döntenek az ügyben, kiszúrják a szemünket 10.000 ftal és csókolom. Eléggé rezeg a léc, mert június 6.án telik le a 60 nap, és egyenlőre nem hívtak, nem írtak, határozat sehol.


Folyamatosan küldöm az önéletrajzokat, napi 10-15 helyre, a legtöbb helyről vissza hívnak azzal, hogy félre teszik az önéletrajzomat és majd keresnek ha vége a járványnak.


Az egyetlen lehetőségem az álláskeresési járadék, eddig türelmesen vártam, de most kezdek parázni, hogy lezárják az ügyemet annyival, hogy nem tudtak dönteni, itt van 10.000 ft, oldd meg.


Kezdjem el zaklatni öket telefonon, ha már ők nem keresnek, vagy mit tegyek?


2020. máj. 22. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el azon gondolkodni, hogyan osztod be a tizezret.
2020. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy függő hatályú határozat? Ha megfelelsz a feltételeknek, volt elég munkaviszonyod hozzá, akkor meg kell kapnod.
2020. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi az oka a függő hatályú határozatnak? Megkerestem, én is kaptam ilyent anno, ugyanez van benne, amit leírtál. De utána ott van, hogy hiánypótlásra szólítanak fel, mert nem volt meg minden papírom. Nálad hogy folytatódik a szöveg?
2020. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Engem is hiánypótlásra szólítottak fel, de én emailben elküldtem minden papírt. Már minden be volt adva, mire megkaptam a függő hatályú határozatot. Kérdeztem tőlük, hogy ez most mi, azt mondták, hogy ezt mindenkinek ki kell küldeniük, de rendben vannak a papírok. Azóta sehol semmi.


Ez volt április 14.én kb.

2020. máj. 22. 18:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel őket és kérdezd meg, mikor fognak utalni. Valami itt nagyon nem kerek.
2020. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 het volt online

Amin csodálkoztam higy az ügyintéző nemertette mierz regektem ha nemjár járadék. Mert mondom ha van önök is ajánlhatnak munkát. Aztmondja oksemmi baj csak kerdeztem... nah gondoltam magamban... baxátok meg! Őszintén!!! Ezek az ügyintézők tusják mi az egyik fő profilja a munkaügyin központnak vagy azthiszik miattuk van, hogy nekik legyen nelójuk? Remélem ertitek hogy értem....

2020. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na mi most jöttünk el a munkaügyi központból.


Miután írtam nekik 5 emailt (mert persze a telefont nem hajlandóak felvenni), felhívtak, hogy hát azért nem kaptam semmit, mert mi üresen küldtük vissza a kitöltendő papírokat.


Mondom nekik maguk teljesen hülyének néznek? Kinyomtatom, majd újra bescannelem azért, hogy üresen küldjem vissza? Hát ők nem látják, hogy én kitöltöttem.


Úgyhogy jól fel idegesítettem magam, és személyesen trappoltam be az irodájukba, hogy megmutassam nekik, az április 14.ei dátummal keltezett, aláírott, bescannelt, elküldött, kitöltött papírokat.


De nem lettem volna ideges, ha időben szólnak basszus, hogy bocsi, de nem látom, hogy ki van töltve a papír, van ilyen, hogy nem működik 2020ban a technika.


De nem. Ők ülnek 2 hónapig a papíron, és 5 emailes zaklatás után hajlandóak felhívni, hogy hát bocsi, de nem jó...

2020. máj. 26. 17:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem is úgy hívottt a csávó 1 hét után, hogy megkapták az igénylést de nincs csatolva semmi fájl. Mondom mert nemis láttam semmilyen Tallózás vagy fájlok csatolása gombot. Mondom informatika tanár vagyok szóval tudom mit kell ketesni. Aztmondja, ja jó hát akkor.... utána meg 1 hét múlva azvolt mit írtam fentebb... biztos levannak terhelve de na....
2020. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De téged legalább 1 hét után felhívtak.


Nekünk 2 hónapja az volt az utolsó információnk, hogy minden rendben van a papírokkal, ha mégsem, akkor keresnek...


Erre 2 hónap után nekem kell zaklatnom őket, mert ők 2 hónapig rá se néztek a papírokra...


Vicc az egész. Az ember meg haljon éhen.

2020. máj. 27. 08:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem semmit nem jeleztek, én postán küldtem be és mai nap utaltak 9340 forintot.... egyértelműen jogosult vagyok, 3 éve ugyanott dolgoztam, nincs kérdés.

Semmilyen tájékoztatót SMS-t e-mailt nem kaptam, hiánypótlásra nem szólítottak fel.Semmilyen tájékoztatót SMS-t e-mailt nem kaptam, hiánypótlásra nem szólítottak fel.

Most hívogatom őket de senki nem veszi fel a telefont. Ez egy nonszensz.

2020. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!