Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire lehet demoralizáló a...

Mennyire lehet demoralizáló a későbbiekre nézve egy munkahelyen, ha a home office-t a továbbiakban(járvány után) is fenn akarják tartani(ha korábban bejárósan működött)?

Figyelt kérdés
Nagyon jó volt a társaság, jó volt, hogy nem csak szárazon a munkavégzés ment, hanem mindig volt kihez szólni. Alapvetően a motivációhoz is nagyban hozzájárult, hogy csapatban dolgoztunk. Mivel azonban bejött a vírus, így mindenki átkényszerült home office-ba, aminek persze vannak előnyei is, de összességében inkább egy kényszer szituáció volt. Mivel azonban call centeres munkáról van szó, hamar kiderült a vezetők számára,hogy ez működik otthonról is,így azt a döntést hozták, hogy ezt az állapotot a járvány után is megtartják, az irodát pedig kiadják(ez ugye költséghatékony egy cégnek). Csakhogy így 3 hónap távlatában is már elkezdtem észrevenni, hogy a korábbi lelkesedésem kezd alábbhagyni, nincs kihez szólni, csak az ügyfelek hívásai jönnek, nincs az a motiváló közeg, a szociális tér, amire azért egy normális embernek igénye van. Így az ember akaratlanul is befordul és ez nem biztos, hogy jó hatással lesz hosszútávon a munkamorálra, hogy ilyen személytelenül emaileken vagy néha max 1-2 vidóüzeneten keresztül zajlik az egymás közötti kommunikáció. Más cégeknél is az erre való átállást látom, ami nem feltétlen jelent jót a jövőre nézve. Vannak persze előnyei is a home office-nak, az ideális az lenne, ha lehetne otthonról is meg bentről is dolgozni,de a teljes átállás úgy gondolom csak még jobban elszigeteli az embereket a szociális élettől, ami már egyéb területeken is jellemző.
2020. máj. 30. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon helyesen cselekedett a cég, remélem később mindegyik erre az elhatározásra fog jutni. Sajnálom, hogy így érzed, de ezzel, hogy neked rosszabb a home office te egy vagy az ezer emberből. Én speciel utáltam bejárni az alattomos kollégák, és az idióta lenéző fönökség közé. Mióta otthonról dolgozok, sokkal jobbak az eredményeim. Sokkal produktívabb, és komfortosabb a munkavégzés. Szerintem minden irodai munkát állandó jelleggel home office-ban kellene végezni. A cég rengeteg pénzt takarítana meg, ha nem kéne irodát bérelnie. A munkavállalók teljesítménye, életminősége nőne, és még a környezetet is védenénk. Az emberek túlnyomó többségének ez lenne a jó megoldás.
2020. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Első vagyok. Csak, hogy a kérdésre is válaszoljak: semennyire. A munka az munka. El kell végezni és kész. Szociális életet nem ilyenkor kell élni. Ez olyan mint anno az iskola. Már ott is egy borzasztó maszlagnak tarottam az osztályközösség dumát. Magadért csinálod és a megélhetésedért, nem a kollégákkal való trécselésért. Szerezz barátokat, járj közösségbe, kezdj el valami hobbit. Egyből nem fog ez neked hiányozni. Ha meg tényleg annyire megkedveltétek egymást a kollégákkal, járjatok össze munkaidő után.
2020. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát én hozzá tudnék szokni, hogy nem kell bejárni, de ez szerintem nagyon munka- és munkahelyfüggő is. Abszolút megértem, mi a problémád, még nekem is hiányoztak a kollégák meg a benti hangulat, hiába vagyok vígan el egyedül. Nekem inkább a munkába bejutás, reggeli rákészülés meg ilyesmi, ami nem hiányzott.
2020. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!