Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem enged el a főnököm...

Miért nem enged el a főnököm másik munkahelyre?

Figyelt kérdés

A napokban jelentkeztem egy másik munkahelyre, az én munkahelyem "kicsit konkurenciája"...A munkaszerződésemben erre vonatkozóan nincs kikötés, hogy nem mehetnék át másik céghez. A két főnök azonban beszéltek és el is utasítottak állásinterjú nélkül.

Miért nem enged? Párszor már felmondtam....


2020. máj. 31. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
olyan nincs, hogy nem enged. Otthagyod és oda mész ahova akarsz.
2020. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy párszor felmondtál?

Egyszer kell felmondani, beadni írásban a felmondást, letölteni a felmondási időt, aztán kalap-kabát

2020. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Jelentkeztél egy helyre, be se hívtak interjúra. Miből vontad le azt a következtetést, hogy a főnököd nem enged? Egyszerűen csak nem vettek fel.
2020. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Oda nem enged, mert konkurencia. De nem is ő nem enged ,hanem a jelek szerint jóban van a másik cég tulajával, és annak meg joga van nem felvenni téged. Felmondani bármikor felmondhatsz, aztán keresel másik területen új melót.
2020. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Gondolj bele a főnököd helyzetébe: a saját pénzén és idején "kitanított" téged úgymond, felruházott minden elméleti/gyakorlati tudással ami ahhoz kell hogy el tudd végezni a feladatodat a szakmában. Majd te azt mondod hogy köszönöm szépen, és átmész a konkurenciához.
2020. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én még nem is hallottam olyat, hogy nem szabad elmenni a konkurenciához. Én is elég speciális területen dolgozok, itt tanítottak be, csak ebben van tapasztalatom. Akkor nem mehetnék el másik céghez ami ezzel foglalkozik, csak mert konkurencia? Nyilván üzleti titkokat nem adna ki az ember, meg nem is szabad.
2020. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Pedig ez létező dolog. Csak jobb helyeken ezt a szerződésbe beleírják. Volt MSc-n olyan menedzserasszisztens évfolyamtársam, akinek benne volt a szerződésében, hogy konkurenciához nem mehet dolgozni (élelmiszerkereskedelmi kisker. lánc)
2020. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen jó vagy, ha jelentkezel egy állásra, interjú nélkül eltasítanak, de te ebből is ki tudod deríteni, hogy miért nem vették fel.

Egyébként létezik olyan, hogy a munkaszerződésben versenytilalmi megállapodás szerepel, vagyis ha elmész a cégtől, egy adott ideig nem helyezkedhetsz el piaci vetélytársnál. De azt jellemzően nem ilyesfajta összebeszélésekkel oldják meg.

2020. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy párszor már felmondtál?
2020. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!