Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkahelyi tapasztalatok...

Első munkahelyi tapasztalatok rendszerüzemeltetőként, hogy indult be nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves "férfi" vagyok, és most jött el az időm az első munkahelyre jelentkezésre. Van most egy érettségim és egy okj-s informatikai rendszerüzemeltetőim és most tanácstalan vagyok az elindulásban. Sajnos magam miatt, és egyéb okok miatt eddig ellébecoltam a munkába állást, pedig tudom most könnyebb lenne, ha már az okj közben el kezdek dolgozni, legalább nyáron.

Most főleg tapasztalat szerzésre mennék, mivel az iskola nem volt nagyon bőkezű a tudás terén, és ezért is vagyok kicsit megijedve, mi van ha nem is elég amit tanultam? Mi van, ha nem állom meg a helyem a munkában? Mennyit várnak el a munkahelyen, főleg a kezdeti időszakban?

Nézegettem munkákat és mindegyik az önálló munkavégzést teszi elvárásként, de pályakezdőként és mint önmagam sem gondolom még, hogy ezt meg tudnám csinálni. Meg mit jelent ez, hogy mindenre magam vagyok, és nincs akivel meg tudnám beszélni?

Ezért kérném ki a véleményeteket, hogy merre mentetek legelsőnek, akik ebben a szakmában vagy az informatikában vannak, milyen irányba lehetne ezzel elhelyezkedni elsőként?



2020. jún. 1. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"mi van ha nem is elég amit tanultam?"


BIZTOS, hogy nem elég, amit tanultál, erre nyugodtan készülj fel. Nem azért, mert az iskola rossz, hanem mert ez egy olyan kiterjedt szakma, ahol a különféle kihívások különféle megoldásokat igényelnek, ráadásul a technológia is fejlődik, változik. Lehet, hogy ma UTP kábelt kell farigcsálnod, holnap backupot scriptelned, holnapután WINS szervert konfigurálnod...


"Mi van, ha nem állom meg a helyem a munkában?"


Akkor keresel másikat.


"Mennyit várnak el a munkahelyen, főleg a kezdeti időszakban?"


Cégtől függ, ezt velük kell letisztázni, még az elején.


"Nézegettem munkákat és mindegyik az önálló munkavégzést teszi elvárásként, de pályakezdőként és mint önmagam sem gondolom még, hogy ezt meg tudnám csinálni. Meg mit jelent ez, hogy mindenre magam vagyok, és nincs akivel meg tudnám beszélni?"


Ha kis cég, és nincs más szakmabeli, akkor igen, egyedül leszel. Az önálló munkavégzés többek közt azt is jelenti, hogy ha valami nem megy, akkor tudod, hova kell fordulni.

2020. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha nem állom meg a helyem a munkában?"


Egyébként ez a hozzáállás rossz! Nem szabad így hozzáállni. Bízni kell magadban és a képességeidben.

2020. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen végzettségű ismerősöm, most 31 éves. Eddig 1-szer sikerült ebben a munkában elhelyezkednie. Egy általános iskolánál volt rendszergazda. Sok feladata nem volt. Viszont nettó 150-et kereset és az már nem nagyon tetszett neki. Most gyárban operátor nettó 280-ért.
2020. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!