Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók utána tudnak...

A munkáltatók utána tudnak annak nézni, hogy kivel élek egy háztartásban?

Figyelt kérdés
2020. jún. 1. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2020. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A HR-esek az internetes jelenlétedre szoktak rákeresni, így inkább attól függ, mi az, amit publikusan hagytál. Ha mindenki számára látható a facebook, insta stb. profilod és abban az adataid, kapcsolataid, akkor lehet esély rá, hogy megtudják.
2020. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Semmi sem publikus rólam, nem vagyok fent közösségi oldalakon. De ezt azért kérdeztem, hogy ha azt mondom az interjún, hogy egyedül élek, akkor kiderülhet-e hogy nem. Ugyanis már több helyről elutasitottak azért, mert anyámmal élek egy háztartásban és ő veszélyeztetett korosztályba tartozik virus szempontból.
2020. jún. 1. 16:10
 4/8 A kérdező kommentje:
De most már dolgozni akarok végre.
2020. jún. 1. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal munkajogilag nem kérdezhetnek rá állásinterjún a családi állapotodra.
2020. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a családi állapotomra kérdeztek rá, hanem arra, hogy kivel élek egy háztartásban.
2020. jún. 1. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: arra sem kérdezhetnének. Ez a te magánügyed, a felvételi során jogilag nem diszkriminalizálhatnak a családi körülmények miatt. Ugyanúgy tabunak számít a felvételi során, mint az életkorod, vallási, politikai hovatartozásod, szexuális beállítottságod stb. (Amúgy számomra fura, h erre egyáltalán rákérdeznek.)
2020. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy ez jogilag nem korrekt, de attól még kérdezték. Amúgy csak a viruspánik óta kérdeznek rá.
2020. jún. 1. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!