Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még olyan, akit elküldtek...

Van még olyan, akit elküldtek a munkahelyéről a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszélek az ismerőseim közül, mindenkinek megmaradt a munkája. Kezdem úgy érezni, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával.


Csak januárban kezdtem a munkát az új munkahelyemen, amit végre szerettem is csinálni. Áprilisban már közölték, hogy május végén elküldenek. Rajtam kívül még egy másik kollégámat is kirúgták. Nagyon sajnálom és rettentően kilátástalannak látom a helyzetet. Sehol nem kapok munkát. Két diplomám van és két OKJ-s papírom, de sehova nem kellek.


Van még valaki így?



2020. jún. 2. 14:28
1 2
 1/16 Ibw4x ***** válasza:
94%
igen
2020. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
igen!
2020. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nekünk is kellett jó pár embertől megválni, nem vagy egyedül.

Milyen diplomád és OKJ-d van?

2020. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy ezzel egyedül. :(
2020. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem még okj-m meg diplomám sincs. Ötletem sincs, hogy mi lesz.
2020. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Raadasul ugy, hogy otthagytam a melomat, mert egy ujat talaltam, ami jobban fizetett volna. CSakhogy mire elkezdtem volna ott dolgozni, addigra bezartak. Szoval 2 szek kozott padlora.

Azt igerik, hogy talan augusztusban lesz felvetel.

En jelenleg nemetul tanulok ezerrel, hogy ki tudjak menni kulfoldre 2-3 honapon belul.

2020. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#3

Megértem, hogy munkaadóként sem könnyű. De munkavállalóként meg a kilátástalanság borzalmas! Nem tudod, mi lesz, beadod 50 pályázatra az önéletrajzod, és arra se veszik a fáradtságot, hogy visszajelezzenek valamit.


Kérdésedre válaszolva, média területen van diplomám, és van újságíró és idegenvezető okj-m. A munkám sima irodai munka volt, nem kapcsolódott a végzettségemhez (olyat már a vírus előtt se találtam), de legalább jó volt a közösség és voltak érdekes feladatok. Most már az sincs, egész nap ülök itthon és nézem a falat.

2020. jún. 2. 15:07
 8/16 A kérdező kommentje:

#6

Szörnyű. Külföldben gondolkodom én is, talán valamivel jobb a helyzet.

2020. jún. 2. 15:09
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, csak nekem diplomám sincs. Akinek meg nincs, arról köztudott, hogy "semmirekellő analfabéta"...

Szeptemberben találtam egy egész jónak tűnő üzletet, a fizetés sem volt olyan vészesen rossz. Erre Márciusban megfelezték a létszámot, így én és egy másik kolléganőm jelenleg nem kellünk, de szerintem ez már végleges. A boltunk eddig is rosszul állt már. Egyenlőre pangás van munkák terén. Nem tudim, mi lesz.

A járvány miatt munkanélkül maradtakat nem segítik!! De azért költsünk, a számlákat fizessük be.

Ezt hogy gondolják??!

2020. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Bár engem nem rúgtak ki így a szerencsésebbek közé tartozom akiknek még legalább van munkája, de lecsökkentették a munkaidőnket 2 órába ,és sajnos be kell látnunk , hogy a helyzet eléggé bizonytalan.

A második hullámot már nem hiszem , hogy kibírja a cég.

Hát így 60 ezerből kell elleni egy darabig (ennyi a kormány támogatása) aztán reménykedhetünk benne, hogy utána visszaáll a régi rend és ismét kapunk rendes fizetést.

Nagyon sajnállak kérdező..őszintén ..

talán a nyelvtudásoddal lehetne mit kezdeni, mivel van diplomád, így gondolom nyelvvizsgád is van, esetlen fordíthatnál ilyesmi ha jól megy a nyelv.

2020. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!