Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam meg a főnöknek,...

Hogy mondjam meg a főnöknek, hogy nem akarok visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Irodai munka, a koronavírus berobbanása óta home office-ban vagyunk. Most, hogy feloldották a korlátozásokat, jövőhét hétfőtől visszarendeződünk, és ugyanúgy mint azelőtt, csak heti egy home office lesz engedve. Én viszont biztos, hogy nem fogok visszamenni. A járvány nem múlt el. Beláthatatlan veszélyei lennének a heti négyszer 2 óra tömegközlekedésnek. Próbáltam ma finoman megbeszélni a főnökkel, hogy én szívesebben maradnék állandó home officeban, de azt mondta, hogy "ez kivételezés lenne" Hogy mondjam meg neki, hogy amíg csak egy koronavírussal fertőzött ember is van az országban addig nem vagyok hajlandó vásárlás kivételével elhagyni a lakást? Ha kell rúgjon ki, egy hét alatt találok másik irodai munkát ahol eleget tesznek eme igényemnek. Ennyire nyers viszont nem akarok lenni vele, nehogy ellehetetlenítsen a későbbi helyemen. Szóval hogy tudnék neki finoman, diplomatikusan ultimátumot adni?

2020. jún. 2. 17:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Beteges vagy.
2020. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Szeretnék felmondani, mert úgy érzem bár virus van és rengeteg munkakereső, míg a cégek nem igen engedhetnek meg új embereket én mégis találok munkát azonnal. Ennyi az egész.
2020. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%
Tehát egész életedre otthonról akarsz dolgozni.. Legegyszerűbb, ha felmondasz!
2020. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

'Szóval hogy tudnék neki finoman, diplomatikusan ultimátumot adni?'


Te tevedesben vagy, azt kepzeled hogy targyalasi pozicioban vagy. Rossz hirem van: vagy bemesz mint a tobbiek, a tomegkozlekedesi eszkozokin maszkot hordasz mint mindenki mas, vagy kirugnak.


Az irasodbol itelve nem vagy epp potolhatatlan, es van epp eleg irodai dolgozo akinek megszunt a munkahelye es siman beul a helyedre.

2020. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Én egyébként meg nem hallottam olyan munkahelyről, ahol tolerálják, hogy akkor mész be dolgozni ha úri kedved úgy tartja.

Én se szeretnék bemenni mert...Ja igen ez senkit nem érdekel, a főnökömet meg a legkevésbé.

2020. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy gondolod, h a te igényeidnek nem felel meg a jelenlegi munkahelyed és egy hét alatt találsz másikat, ahol a csillagokat lehozzak neked az égről, akkor bizony menni kell.

Googleban keress egy felmondolevel sablont, atirogatod és print. Lehet vinni másnap a főnöknek.

2020. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
15%
Nem volt semmi ami elmúlt , eszedet használd kicsit mikor van influenza járvany ? Ősszel telen hidegben . A tv a net a rémhírek idiótákká teszi azokat akik mindent elhisznek .
2020. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
egy hét alatt találok másik irodai munkát ahol eleget tesznek eme igényemnek. - szellemi munkavállalókkal (irodai dolgozókkal) foglalkozó HR-eskènt mondom: ez az állítás nagyon nem állja meg a helyét most. És akkor még nagyon enyhén fogalmaztam.
2020. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok tévedésben. Ez egy csata helyzet. Szakmailag sokkal többet érek mint ő, csak azért van magasabb pozícióban, mert benyalta magát amit én nem teszek.

A felmondás nem opció. Egyrészt nem akarom megadni a főnöknek azt az örömet, hogy azt lássa: kihátrálok ebből a konfliktushelyzetből. Másrészt ott lenne az egy hónap felmondási idő amikor ugyanúgy be kéne járnom, én meg egy percet sem akarok.

Úgyhogy itt választási lehetőség elé kell állítani. Vagy megengedi, hogy csináljam otthonról a dolgomat amíg a járvány létezik, és mindenki jól jár. Vagy pedig kirúg azonnali hatállyal, ami neki lesz baj, mert nagy veszteséget okozna a cégnek.

2020. jún. 2. 18:11
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
#9-es Óriási tévedésben vagy. Senki nem pótolhatatlan, holnap fel tudnak venni helyetted 10 jobbat. Rengetegen állást keresnek.
2020. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!