Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire kell figyelni és hogyan...

Mire kell figyelni és hogyan kell viselkedni az első munkanap(ok)on?

Figyelt kérdés
Jövő héten kezdek és baromira tartok tőle, mert korábban sosem dolgoztam sehol és elég rossz soft-skilljeim vannak. Irodai munka számítógép előtt fiatalos/középkorú társaság. Azt se tudom a kézfogást ilyenkor a járvány idején milyen protokoll illeti meg. Vagy elég csak egy baráti ökölpacsi? Oda kell menni mindenkihez mint egy gyagyás és bemutatkozni vagy megkérni a főnököt, hogy hívja össze a csapatot? Hogy kell a főnökhöz viszonyulni (fiatalos személyiség)? Megannyi kérdés, ami lehet magába az állásba fog kerülni ugyanis 3 hónap a próbaidő és eddig nem volt semmilyen munkatervi ismertetés. Csak az első munkanapon fogok a mélybe csöppenni. Az is kellemetlen lehet nekem, hogy egyből az első munkanap után pár nappal szabadnapot kellene kivennem, mert halaszthatatlan időpontom lesz és nem tudom, hogy kell ezt lekommunikálni, hogy ne tűnjek olyannak, aki egyből lógni akar.

2020. jún. 2. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt hogy első nap reggel megérkeztem, és egyből mentem is oktatásra kb délig (munkavédelem, tűzvédelem, stb.. a szokásos :)). Utána mentem be az irodába ahol az interjúról ugye már ismertem a közvetlen főnökömet, így őt kerestem. Ő körbevitt, kb bemutatott mindenkinek, megmutatta hol lesz a helyem, de az első 1-2 hét arról szólt hogy betanítottak ilyen olyan feladatokhoz (mindig más mellé ültem, aki elmagyarázta az adott folyamatokat). Igazából nagyon flottul ment minden, és mire észbe kaptam, le is telt a 3 hónap. Szóval, legyél barátságos, nyitott, érdeklődő, kérdezz sokat, ha valamit nem értesz nem ciki kérdezni, ha hívnak ebédelni, menj velük, ilyenek :) Azt meg hogy az első mikor kell szabadnapot kivennek, úgy kommunikáld le ahogy most itt a kérdésben. Felnőttek vagytok mind
2020. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Tudom hülye kérdés, de betanulás alatt gondolom lehet és kell is jegyzetelni.
2020. jún. 2. 18:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, jegyzetelj mindent, jó pontnak veszik (meg tudni fogod később a dolgokat. Nekem van amit már hónapokkal ezelőtt magyaráztak és még mindig előveszem a jegyzetem, hogy ne rontsam el)
2020. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekel.
2020. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!