Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtagadhatom a munkavégzést...

Megtagadhatom a munkavégzést ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy autóipari gyárban dolgozom mint minőségellenőr. Van egy asztalom rajta egy mikroszkóp,ülő munka. Eddig viszonylag messze a munkagépektől végeztem saját munkámat, most viszont átrendezték az üzemet, és az asztalomat közvetlenül egy automatikusan mozgó lézervâgó gép mögé helyezték, amit úgy kell elképzelni, hogy a lézervâgó asztal (ami mozog) és a székem háttámlája között nincs 15 cm. A gép oldalára fel van írva, hogy fél méteres távot kell betartani.A gépnek nincsen rendes elszívâsa, büdös, marja az ember torkát, és borzasztó hangos.Szóltam a főnökömnek de annyit mondott, hogy ez már így marad. Mit tehetek, ha azt gondolom,hogy ez így nagyon balesetveszélyes és káros?

#munkavédelem #balesetveszély #Embertelen körülmények
2020. jún. 3. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkavédelmi törvény értelmében megtagadhatod a munkavégzést, igen.

"62. § * A munkavállalót nem érheti hátrány az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek megvalósítása érdekében történő fellépéséért, illetve a munkáltató vélt mulasztása miatt jóhiszeműen tett bejelentéséért. E védelem megilleti a munkabiztonsági, illetve munkaegészségügyi szaktevékenységet, továbbá az 57-58. §-okban előírt feladatokat ellátó munkavállalókat is.

63. § (1) A munkavállaló jogosult megtagadni a munkavégzést, ha azzal életét, egészségét vagy testi épségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné. Ha a munkáltató utasításának teljesítésével másokat veszélyeztetne közvetlenül és súlyosan, a teljesítését meg kell tagadnia."

2020. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a főnöknek, hogy vagy biztosítja számodra a biztonságos munkakörülményeket vagy értesíted a munkavédelmi szolgálatot aki majd egy vaskos csekket ráhárít a cégre.

Választhat.

2020. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Ekkor igen...aztán ha kirúgnak...bizonyítsd!
2020. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit vág, hogy mar a szag?
2020. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Fóliát
2020. jún. 3. 17:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkavédelmi referensnek (vagy ahogy éppen nálatok hívják) szólj, ha a főnököd nem együttműködő
2020. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6.-nak.


Azt is a cég fizeti! >:)

2020. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
#7: Viszont onnantól az ő bőrére megy a vásár. A bírságok meg nem kis összegek ilyen kérdésekben, amit inkább fognak számonkérni rajta, mint egy sokadik melós hisztijét.
2020. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

8.-nak.


Bőrére? Szólsz neki, ő meg: "Aha...na majd beszélek a Bélussal, nyugi Katikám!" Oszt' csókolom!

2020. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
#9: Oké, én elengedtem, legyen neked igazad. Én tudom rosszul, mert az én embereim jólétéről is "gondoskodik" ilyen szakember
2020. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!