Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért húzza ki a HR-es az...

Miért húzza ki a HR-es az állásinterjút több, mint 1,5 órára, ha aztán nem juttat tovább?

Figyelt kérdés

Csak hogy pontosítsam az én konkrét helyzetemet: behívtak egy interjúra, első kör, személyesen. Egy sales pozícióról volt szó. Nem ez az első interjúm, de ez volt az első, ami több, mint másfél óráig tartott, úgy, hogy alatta nem volt semmiféle teszt vagy szakmai feladat.


Először, az interjúról kijövetel arra gondoltam, hogy azért kérdezgetett ennyit, hogy kiszedjen belőlem elegendő információt a releváns döntéshez.. De erre a gondolatra be kellett látnom, hogy a kérdései alig kapcsolódtak a betöltendő munkakörhöz. Pl. csereféléven voltam egy viszonylag meglepő országban (ami említésre került a tanulmányaimnál a CVben), és kb fél óráig az adott ország kultúrájáról, szokásairól kérdezgetett. Mintha a családom, barátaim kérdezgetése lett volna, miután hazajöttem; ennélfogva egy állásinterjún számomra oda nem illőnek érződött. Főleg, hogy ő maga is "mesélt" saját utazásáról az adott régióban, aminek szintén semmi relevanciája nem volt a pozícióra való alkalmasságom szempontjából. Csak hogy viszonylatba helyezzem: a szakmai tapasztalatok - élmények külföldön aránya az interjúban 25%-75% volt, aminek legfeljebb fordított arányban lett volna értelme.


További 20-25 perc volt, míg a HR-es részletesen elmagyarázta a pozíciót. Tekintettel arra, hogy mindez vázlatosan már szerepelt a munkaleírásban, és ráadásul a korábbi munkám során is hasonló pozíciót töltöttem be, nem adott sok új információt. Úgy éreztem, bunkóság lett volna félbeszakítanom, hogy mindez számomra egyértelmű volt tanulmányaim és munkatapasztalatom alapján, épp ezért jelentkeztem az állásra, így végighallgattam.


Mindezt az előzte meg, hogy hosszasan ecsetelte az adott cég történetét, és hogy mikor melyik nagyvállalat vásárolta fel a múltban, milyen termékekkel foglalkoznak, ami szintén egyértelmű volt előzetesen (1. mert ismert cég 2. mert interjú előtt felmentem a honlapjukra).


Ezekkel együtt könnyen másfél órán túl húzta az időt. Először mindezt jó jelnek vettem: gondoltam, azért magyarázza ilyen részletesen a pozíciót, mert esélyesnek lát. Majd később kaptam értesítést, hogy nem jutottam tovább a 2. körbe (konkrétumokról, mint bérigény, csak ott lett volna szó, elvileg ez az 1. kör csak szűrés volt).


Mindez csak egyetlen kérdést vet fel bennem: akkor mégis miért húzta el ennyire az interjút a cég és pozíció ismertetésével és az én külföldi élményeim megismerésével, ha nem tart megfelelőnek arra, hogy továbbjuttasson? Azt elfogadom, hogy valamilyen oknál fogva nem felelek meg az elvárásoknak, de akkor miért húzzuk az időt?


Csak hogy kiemeljem: tudom, hogy 90 perc jellemző lehet egy elmélyedt állásinterjúra. De az én interjúm nem elmélyedt volt, hanem üres: a kérdések jelentős része személyes és nem szakmai volt. Látta, hogy valamiért nem vagyok megfelelő a pozícióra/a csapatba, de érdekelték az élmények? Kötelező lenne 20+ percen keresztül ismertetni a cégtörténetet? Azt gondolta, aki beadja a jelentkezését, nem biztos, hogy tisztában van a pozícióval? (ezt lehetségesnek tartom, ugyanakkor az önéletrajzomban szinte egyező feladatok voltak megjelölve, és említettem is neki a tapasztalatokat)


Akinek esetleg volt hasonló tapasztalata, vagy interjúztatott és jobban érti a kérdések relevanciáját, örülnék ha kifejtené az álláspontját. :)



2020. jún. 5. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem téged választottak végül nem azt jelenti, hogy ne sikerült volna jól, hanem azt, hogy van aki még nálad is jobb volt. Azonkívül nyilván teszteltek a hosszú interjúval, bármilyen reakciódat figyelhette, pl. hogy te mennyire figyelsz az ő történetére. Nem olyan régen jelentkeztem egy céghez ahol szakmai interjú előtt egy pszichológiai tesztre kellett volna bemenni külön napon, szerencsére lemondtam.
2020. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a protokoll. Nálunk azt mondták a cégnél, hogy mindenkivel végig kell csinálni az összes kört... Hát végigcsináljuk. Mondjuk én csak a szakmain szoktam benn lenni, de oda is jönnek olyanok, akiket az általános körön már nem akartak annyira.


Nem mindig születik azonnal döntés. Van, amikor nagyon apró dolgok döntenek és ha visszalép az, akit mi választunk, jön a következő legjobb. Rossz szakembert nem veszünk fel, mert akkora hiány nincs, de ha például X pályázó és Y pályázó is tökéletes, csak Y messzebb lakik, akkor X lesz behívva. De ha X talált más állást, Y-t szeretettel várjuk, ha neki nem probléma az ingázás, amit mi neccesnek tartunk. Vagy mondjuk X jobban ért ahhoz a rendszerhez, amit mi használunk, ezért a beletanulás szinte semmibe nem telne, Y viszont úgy tűnik, hogy simán fel tud zárkózni annak ellenére, hogy csak hasonló technológiával foglalkozott.


Én úgy gondolom, hogy az emberek nagyon magukra veszik a visszautasítást állásinterjún. Én is így voltam vele, mikor állást kerestem... De ez nem fekete vagy fehér. Ha egy-két ember kell, akkor nagyon apró dolgokon múlik, hogy a 10 jelentkezőből, akiket behívunk és a közülük kikerülő 3-4 kiváló szakemberből ki kapja azt a két helyet.

2020. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

"ami több, mint másfél óráig tartott, úgy, hogy alatta nem volt semmiféle teszt vagy szakmai feladat."


ebből is pontosan látszik, hogy a HR-nél nagyobb kamumunka a világon nincs. Szakmai kérdést nem tesznek fel (gyanítom, nem is tudnának) de másfél órán keresztül olyanokat igen, amiből pont nem derül ki, a jelentkező mennyire alkalmas az adott munkára.


egyébként jah, gyanítom, h ez a protokoll, így nagyon-nagyon komoly szűrés folyik órákon keresztül, de valójában semmit nem ér az egész.

2020. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Egy csomo allasnal sokat szamit, hogy hogy tudsz banni az emberekkel. Ezt eleg sok teljesen oda nem illo temaval (pl. utazasi elmenyek) le lehet tesztelni, es fontos lehet, ha valamit el akarsz adni nekik. Sales pozicional szerintem relevans, mert ha megfelelo kapcsolatot tudsz kialakitani veluk valamirol beszelve, konnyebben el tudsz adni valami tularazott szart, ha epp az a feladat.

Stackoverflow-n volt akit - mint utolag kiderult - ugy teszteltek segitokeszsegre, hogy amig interju elott vart, a direkt erre odakuldott, hatalmas csomaggal szenvedo "futarnak" kinyitja-e az ajtot. A teszteles neha az interju elott elkezdodik.

2020. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam olyan interjún, ahol szóba került még az is, hogy hol laknak a HR-nek a gyerekei, hol voltak nyáron kirándulni és egyéb magánéleti dolgok. Az is nagyjából 1,5 órásra húzódott, utána még egy szakmai körre is behívtak, ami szintén volt vagy 1 órás. Végül mégsem engem vettek fel.

Ennek lehet több oka is, például ennyire ráérnek/kötelező mindenkivel végigfutni a köröket/az interjún még alkalmasnak tűntél, de jött egy jobb jelölt/vagy bármi. Szerintem se vedd magadra az ilyet, de érdemes tanulni belőle, azaz attól hogy jól sikerültnek tűnik egy interjú, még nem 100%, hogy felvesznek.

2020. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg érdekes, én sem értem. Egyszer én is voltam egy egy órás interjún, amire felkeszultem szakmai válaszokkal. Ezzel szemben az érdekelte a leendő főnökömet (ő interjuztatott, nem a HR -es) hogy hova járunk nyaralni. Felvettek.
2020. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem húzták volna el az interjúdat ennyire, ha nem találtak volna alkalmasnak, csak biztos volt erősebb jelölt. Ha meg van egy közös pont valakivel, akkor bele kell menni a játékba és fel kell kelteni a figyelmét akkor azzal. Ha van 2 ugyanolyan jó szakember, akkor a végén a szimpatikusabbat veszik fel, az pedig lehet egy srác aki ugyanúgy motorozik vagy focizik, mint a főni vagy ugyanabban az országban élt, ahol a HR-es. Ne vedd rossz néven az egyszerű emberi érdeklődést és kivácsiságot és azt se, ha volt nálad erősebb jelölt.
2020. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért mert unja a körömreszelèst,barátnőmmel csevegèst,ès úgy akar látszani,mintha komolyan dolgozna.
2020. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Valószínűleg azért, mert unja a körömreszelèst vagy barátnőkkel csevegèst messengeren,ès úgy akar látszani,mintha komolyan dolgozna, komoly feladata lenne.
2020. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!