Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondanátok olyan rövid idő...

Mondanátok olyan rövid idő alatt tanulható szakmákat vagy végzettség nélküli munkaköröket, amit introvertáltként lehet végezni?

Figyelt kérdés
Tavaly végeztem informatikusként és 2 hónap után márciusban besült az első munkahelyem, mert nagyon nem álltam meg a helyem nagyvállalati környezetben (állandó kapcsolattartás más részlegekkel/ügyfelekkel, folyamatos kommunikáció és problémamegoldás). Azóta állás nélkül vagyok és nem is szívesen dolgoznék tovább ebben a szakmában, egyrészt mert nem is annyira szeretem, másrészt mert ahogy tájékozódtam még szoftverfejlesztői munkakörben is fontos a proaktív, jó kommunikáló, nyitott és csapatjátékos személyiség (megérteni a problémát, jól lekommunikálni a tervet és a kollégákkal szorosan együttműködni). Persze olyan munkakörre továbbra is nyitott lennék, ahol nyugisan max 3-5 emberrel kellene lazán végezni előre leosztott feladatot, de nem nagyon tudok ilyet elképzelni és azért szakmailag se vagyok toppon, hogy most bárhogy válogassak. Ezért arra gondoltam, hogy kitanulnék valamilyen fél-egy éves gyors szakmát amit introvertáltként tudnék napi rutinszerűen végezni és nem nehéz fizikai munka. A lényeg, hogy ne kelljen sok emberrel napi szinten együttműködnöm, ne legyen a jó kommunikáció kulcskérdés a munkavégzés szempontjából, hanem egy berögzült, rutinszerű munkát a magam csendességében végezhessek. A fizetés se nagyon érdekel. Igazi klasszikus betanított irodai aktakukac-, rabszolgamunka álom lenne, de oda meg protekció kell és túlképzett is lennék. Még 4 órás részmunkaidős adminisztrátori munkára is jelentkeztem, de vissza se jeleztek. Tudtok ezzel kapcsolatban tanácsot adni?

2020. jún. 6. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem vállalkozol home office-ba és csak azt vállalod amit szeretnél elvállalni és amit bírsz. Kell az neked hogy a fölényes kollégák az orrod előtt beszéljenek ki, hogy annyi és legszívesebben elküldenének a rákba mit sem törődve a te érzéseiddel?


Szabadúszóként viszont a saját magad főnöke vagy. Keress home office munkát szerintem. IT szakmával bőven van választék. Több ilyen it szakmai hirdetést láttam, szerintem neked ez lenne a jó választás.

2020. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1: A jelenlegi minimális szakmai tudásommal/tapasztalatommal örülök, ha egyáltalán egy mezei irodai munkára felvesznek. Home office annak való, aki már egy ideje a vérkeringésben van, önállóan tudja mi a dolga és képben van azzal mit akar elérni és megoldani. A szabadúszót meg ugye csak viccnek szántad? Ha annyira önálló/talpraesett lennék, hogy saját magam tudnám rendezni a munkámat, akkor már a soft-skilljeim/talpraesettségem is rendben lenne és meg sem fogalmazódna a fenti kérdés. Nekem egy baromi erős vezérfonal szükséges (konkrét feladatleosztás) miközben egy szűkebb "munkahelyi aurában" tudok dolgozni.
2020. jún. 6. 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:

Kérdező nem kell leenni a fejem. 😂


Nem viccnek szántam sokan nem tudják azt a tempót tartani ami multiknál megy, de sok ilyen vállalatnak kell kiszervezett munka. Nyelvekkel hogy állsz?


Amúgy ha egyetemen tanultál IT-t akkor előnyben vagy azzal szemben aki nem egyetemen tanult és újonc. Nem azért mert egyetem talán azért mert te olyanokat is tanultál ami előny azzal szembe aki nem tanult csak egy dolgot a tanfolyamon pl. IT-n belül mit tanultál?

2020. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem szedtem le a fejed. Csupán gondolható volt a kérdésem alapján, hogy elég önállótlan vagyok, ami nemcsak a szabadúszó/önálló munkavégzést teszi lehetetlenné, de ugyanez van összefüggésben az introvertált személyiségemmel. Angolul amúgy B1 szinten beszélek kb. Igen, it területen van diplomám de csak annyit tudok felmutatni, hogy pár dologhoz nagyon alapszinten értek... elméletben. Az egyetemi tudásom 95%-át semmire nem tudom hasznosítani.
2020. jún. 6. 13:17
 5/17 anonim ***** válasza:

Melyik területen? Hálózat? Programozas?

Adatbázis? Rendszergazda? Igy kérdeztem. 🙄


Önállótlanul is tudsz home office-ozni csak a megfelelő munkát kell megtalálnod munka közvetítő oldalon. Ha már megvam a feladat ahol a briefben le van írva és ha elakadnál kérdezhetsz akkor gondolom ezen munka nem okozna önállótlanságot.


Cowwork munkák is vannak ahol egy nagy munkát több home office-ban doldolgozó készít. Ezért kérdeztem a nyelvi szinted. A B1 szint az a középfokú ugyi? És nem kell egyből kiváltanod a vállalkozóit megbízási szerződéssel is dolgozhatsz később meg alvállalkozóként. Van ilyen alapítvány is akik ilyen területen segítenek a munka ügyviteli részében, pl. Adó, számla etc. Csak most nem jut eszembe a nevük olvastam róluk anno.

2020. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

*megvan


*dolgozó


Ne hari fájnak az izületeim és elírtam.

2020. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5: Hálózat és adatbázis. Előbbiről papírom is van (persze tapasztalat abban is nulla), de telitett nagyon a szakma. Adatbázis pedig egyetemi szintű szintén tapasztalat nélkül. Ezeket nagyjából "csípom". :D

Csak ennyi szűk ismeretkörrel nekem home office-ban (sem) sok babér terem, mert minden a fejlesztésről szól, ami meg már nem a terepem (finoman szólva).

2020. jún. 6. 13:54
 8/17 A kérdező kommentje:
A B1, az kb. tördelős/izzadós középfok, amivel némi infó helpdesk problémát pár perces telefonbeszélgetésen el tudok motyogni, de egy meeting-en már beégnék.
2020. jún. 6. 13:58
 9/17 anonim ***** válasza:

Jó hogy ertesz adatbázisokhoz. 🙂 Én most próbálom megérteni. Gondolom Mysql, MariaDB.


Akkor sem kéne így hozzáállnod. Nem gondoltál arra hogy továbbképzed magad valami gyakorlatias tanfolyamon szakmádon belül és mellette a nyelvet is tanulod? Szerintem akkor is ez lenne számodra a legjobb munka bármenyire is most nem úgy látod. Nem hinném hogy takarító munkakörbe jól éreznéd magad vagy árufeltöltőnek.

2020. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
* bármennyire
2020. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!