Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A korbács vagy a cukorka...

A korbács vagy a cukorka hatékonyabb ösztönző egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az egyik hozzáállás: a korbács. Dolgozz vagy kirúglak. Ha hibázol levonom. Nem te kellesz a cégnek, kegyelemből vagy itt, örülj hogy megtűrünk. Pikkpakk lecserélünk, ha pofázol.


A másik: a cukorka. Ha jól dolgozol, megjutalmazlak. Ha ötleted van, mondd, és ha beválik, emelést kapsz. Az ittléted jó a cégnek, és köszönjük hogy itt dolgozol. Ha kooperatív vagy, a pályád felível-a céggel együtt.


Na melyik a jobb, a hatékonyabb?


Mondani se kell én még csak az elsőt láttam élőben, a másodikat csak tankönyvben olvastam hogy ilyen létezik?


2020. jún. 6. 19:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
A magyaroknál úgy általában a korbács működik. Most nő fel egy olyan generáció, ahol viszont már inkább a cukorka.
2020. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Most nő fel egy olyan generáció, ahol viszont már inkább a cukorka."


Na ja. De épp a mostani szitu világít rá mennyire sérülékeny az egész. Jön egy válság és örülnek ha van helyük egyáltalán.


KImentek külföldre mert nem bohóckodnak itthon nettó 100-ért és jól teték. MOst itt a válság külföldről hazakóvályogtak itthon meg..... mennek a nettó 100-as állásokba. És örülnek még ennek is.

2020. jún. 6. 19:09
 3/22 anonim ***** válasza:

Rám a második lenne ösztönző hatással.

Viszont emlékszem, hogy volt egy különtanárom angolból. Elég vaskalapos és durva volt sokszor. Egyik osztálytársam is pont hozzá járt. Míg én nem bírtam idegekkel a tanárt és majdnemhogy elvette minden lelkesedésem, addig a másik osztálytársam azt mondta, hogy neki épp ez kell ahhoz, hogy produktív legyen és odategye magát. Én aztán ott is hagytam a tanárt.


Ez most nem munkahelyi példa volt tudom, de ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy valakinek a “korbács” stílus lenne az ösztönző.

2020. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"de ebből kiindulva el tudom képzelni, hogy valakinek a “korbács” stílus lenne az ösztönző."


Rossz helyen ásol abszolút rossz helyen. Aki eltűri a korbácsot nem azért tűri mert ösztönzi. Hanem azért mert kb sehova nem kell örül hogy van helye. Két opciója van: a jelen helyzet korbáccsal

b) otthon a 4 fal 0 ft-tal korbács nélkül


na melyiket választja majd?

2020. jún. 6. 19:12
 5/22 anonim ***** válasza:

#2: Na, ezt viszont nem látom. Külföldről hazajőve csak azon siránkoznak, akik a világ összes pénzét is felélnék. Akikkel nincs ilyen gond, azok nem siránkoznak. Nekem is van kint dolgozó ismerősöm és rokonom is. Akik jól dolgoztak, azokat nem rúgták ki. Akik nem dolgoztak jól, azokat kirúgták.

Itthon meg azért ez a 100.000-es dolog sem úgy van, ahogy. Jött a céghez 2 melós az elmúlt hetekben. Jóval efelett kaptak. Az egyikük még simán rá is alkudott.

2020. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek azt kérdezed, hogy melyik az ösztönző és hatékonyabb?:D

Megválaszoltad te is, hogy senkinek nem lenne ez a stílus az, de muszáj tűrni, hisz sok helyen ez van.

Akkor meg mi a kérdésed??

2020. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Én Angliában élek. 13 év alatt igaz csak 3 munkahelyem volt ( 13 éve végig dolgozom, még most is) inkább a "korbács" verzió él itt is. Pedig nem mekiben dolgozom, hanem mindig is komoly munkahelyeim voltak. Jelenleg is a egy kutatólaborban dolgozom mint laboráns. De itt sincs cukorka osztogatás-

Férjem egy hatalmas cégnél dolgozik vezetőbeosztásban, de már neki is tele van a hócipője a "birka" módszerrel, és azzal, hogy mindent le akarnak nyomni a torkodon. Ha más a véleményed, akkor te vagy a kirekesztő, rasszista, rossz. Az ő munkahelyén is inkább a korbács van.

Szóval az egész világon ez van. Csak mondom: Húgom New Yorkban él. Nekik a cégnél azt mondták, hogy senkit nem azért vettek fel, hogy gondolkodjon. Szóval ha hibáznak levonják, ha kiáll magáért valami ürüggyel kirúgják.. Ott se jobb..

Én úgy vettem észre, hogy ma inkább a "birka" nemzetre akarnak berendezkedni. Aki gondolkodik, az magára marad..

2020. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
üssed a magyart nincs elég baja egyébként se
2020. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
Kutato vagy egy laborban, a ferjed vezetobeosztasban dolgozik egy hatalmas cegnel es a hugod meg newyorkban el. Aha. Mellette meg aktivan nyomod 0-24ben a gykt. Meselj meg. 😃 A szuleid gondolom nagykovetek es az osszes baratod a CIA-nak dolgozik.
2020. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Amikor felvételizek, annyit kérek alapbérben, amennyit kigondoltam, és amennyiért egy minőségi munkát vagyok hajlandó letenni az asztalra, ötletelésekkel, kisebb projektek végrehajtásával együtt, bónusz, cafetéria nevű cukorkákat oda tegyék, ahová akarják, engem nem érdekelnek. Ha nem jól dolgozom, rúgjanak ki, és ne vonogassanak le tőlem. Ha nem rúgnak ki, nálam az azt jelenti, hogy elégedettek velem. Alap munkakörülményeket, egy minimális emberi tiszteletet elvárok(elvárnék), azon kívül felőlem éreztethetik velem nyugodtan, hogy pótolható vagyok, ők is azok.
2020. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!