Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell viselkedni ebben...

Hogyan kell viselkedni ebben a helyzetben? Szólnom kellene?

Figyelt kérdés

Ha megtudnád egy munkatársadról, aki nagyon jól dolgozik, hogy a határán van annak, hogy felmondjon egy olyan ok miatt, amin most még lehetne változtatni, akkor szólnál annak a felettesnek, aki ezt a változtatás meg tudná tenni, vagy el tudná érni más feletteseknél?

A munkatársaddal nincs közvetlen kapcsolatod, csak véletlen fültanúja voltál a kiborulásának.

A felettesed azt hiszi, hogy minden rendben van, meglepné a kolléga távozása.


Ez az első munkahelyem, 2 éve dolgozom. Gyakran cserélődnek az emberek. Úgy érzem, hogy itt még vissza lehetne fordítani a folyamatot, de nem akarok kavarós lenni.

Mit kell ilyenkor tenni?


2020. jún. 8. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szólnék a helyedben. Nehogy visszafelé süljön el a dolog. Nem tudom pontosan miről van szó de ha annyira maradni akarna akkor ő maga szólna a felettesnek arról a dologról amin lehetne változtatni. Én nem kavarnék, még a felmondás helyett előbb rúgnák ki miattam.
2020. jún. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki rendezze a saját dolgát.
2020. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A felmondo tud rola hogy lehetne valtoztatni a dolgokon?
2020. jún. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem szólnék.
2020. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj. Majd ő szól, ha úgy gondolja, nem vagy a gyámja.


Amúgy az is lehet, hogy más oka is van a döntésének, csak ő épp egy (ahhoz képest) kicsi dolgon borult ki.

2020. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En se szolnek, nem az en dolgom, plusz tenyleg nem tudhatod, hogy mi mas van a hatterben.

Az is lehet, hogy egyszeri kiborulas volt.

Sok embert ismertem mar, akik kb hetente akartak munkat valtani, megis maradtak vagy 15 evig.

2020. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen.
2020. jún. 8. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem szokásom kihallgatni másokat. Ha pedig nem az én beosztottam, felettesem vagy közvetlen kollégám, akkor nem igazán avatkoznék bele.

Ha a dolgozó nem képes szólni, hanem inkább kiborul majd felmond, azt nem feltétlenül érdemes megtartani hosszú távon

2020. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A pokolba vezető út jóindulattal van kikövezve. Tudom hogy te jót akarsz. De egyfelől nem ismered a teljes szituációt. Lehet hogy a kollega más miatt is fel akar mondani, de azt nem akarja mindenki orrára kötni. De lényegtelen is. Felnőtt emberekről van szó. Meg tudják oldani középsulis dráma nélkül. Max a főnök rákérdez az okára (mindig ez van) és ha úgy alakul megbeszélik.


Talán az egyik legfontosabb tulajdonság amivel egy felnőtt ember bírhat az az hogy meg tudja állapítani ki tartozik rá és mi nem. Ha valami nem a mi dolgunk, akkor abba nem szokás belepiszkálni. Felnőtt emberek. Megoldják, vagy ha úgy van majd kérik a segítséged.

2020. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes. Én 2x voltam ilyen szituban, egyszer felmondott körülöttünk szinte az egész csapat és ketten maradtunk 7 embernyi munkára, a másik, sokkal seniorabb kolléga meg láttam, hogy állásokat likeolgat Facebookon... Én határozott idős szerződésen voltam újként és rettegtem, hogy az egész csapat munkája a nyakamba szakad a próbaidőm után rögtön és még fel sem állhatok ha nem bírom a terhelést. A főnökünk is felmondott (...:D) én meg szóltam a külföldi vezetőnek mikor eljött Magyarországra, hogy félek nagyon, hogy felmond XY is és akkor nem tudom mit tudok csinálni de full lesz#rta. Később kapott egy előléptetést a kolléga, de elhiheted, hogy azért ezt nem arra adják, hogy valaki megkongatja a vészharangokat. Csak egy gázos beszélgetéstől kíméltem volna meg magam a külföldi vezető előtt.


A másik esetben én tanítottam be a főnöm új asszisztensét és láttam, hogy közben pörgeti néha a Professiont is a lány a telefonján. Szóltam a főnökömnek, hogy tök ügyes a lány, kár lenne veszni hagyni, foglalkozzon vele ő is többet meg találjunk ki valamit, hogy itt tudjuk tartani. Ő is tök magasról tett rá. Sőt, kiderült, hogy a lányt azért pattintotta le rám a főnököm, mert tudta, hogy valószínű nem fog maradni és ezért inkább nem ő akarta az idejét fecsérelni vele, hanem inkább az enyém menjen vele..:)

2020. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!