Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire igaz hogy a gyárakban...

Mennyire igaz hogy a gyárakban nagyon keményen kell dolgozni?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom ismeröseimtöl hogy ne menjek mert rabszolgamunka és az életet is kihajtják belölem.

2020. jún. 9. 06:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Eléggé robot meló. Minden nap ugyan azt csinálod. Ez a lélekölő. De ha a társaság jó, akkor fel lehet dobni a melót is. Igazából ezenmúlik minden.

Férjem otthagyta 5 év után a multit, mert nem jutott előre a lépcsőn, a főnöke egy érettségi nélküli s***g volt, az emberek meg teljesen ki voltak facsarva. 3 műszak... Mindenki mindenki farkasa volt.

2020. jún. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
4 évig dolgoztam gyárban. Nem szakadtam meg a munkába. A gondom a monotonsággal volt. Sokszor idegölő volt, hogy nem megy az idő, a munka monotonsága miatt sokszor úgy éreztem, hogy már 12 órája bent vagyok, majd kiderült, hogy 2 óra sem telt el.
2020. jún. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám kevesebb, mint félévet dolgozott gyárban három műszakban, ott is hagyta. Monoton volt, de nem ezzel akadt baja, mert amíg könnyű gépeket kapott addig elvolt vele, de egy idő után már csak nehéz gépekre tették rá (amit jóesetben két férfinek kéne végeznie), heti öt napot ment, de a végén már kötelezték hogy szombaton is menjen be, különben minden szombatért levontak ötezret, szünete nem volt mert a gépet nem lehetett megállítani, enni munka közben evett és wc-re is csak úgy tudott elmenni, hogy könyörgött valakinek, álljon be addig a helyére, amíg elsiet.

A másik meg a közösség. Olyanok dolgoztak ott, akik két hétig egy ruhában jártak, anyán kívül szinte senki sem tudott elszámolni ötvenig, valaki tizenötig sem... nem volt ő oda való.

2020. jún. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyára válogatja. Ami viszont szinte mindegyikre igaz, hogy el kell viselni, egybites, tirpák bunkókat.
2020. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

En egy hetig birtam csak.

Rabszolganak neznek, nem mehettem ki wc-re, mert szalag munka volt, allandoan megkerni valakit, meg idegesito.

A 15 perc szunetbol 12-t azzal toltottem, hogy sorban alltam Wc-re, az ebedlo az 5 perc setara volt vgyis 10 perc elment azzal, hogy odamentel.

Az allando tulora, mert, hogy nem teljesitettuk a normat, ami mellesleg ugy volt meghatarozva, hogy ne is lehessen. Senki nem teljesitette.Mert nem vagyunk robotok.


A monotonsag! Es foleg akkor amikor egy oriasi ora van felszerelve a falra, hogy mindenhonna lasd, hogy osszeszereltel 100 alkatreszt es eltelt 5!!! perc.

Ha lassabb vagy, akkor az utanad kovetkezok mind rad varnak.


Soha tobbet, akkor inkabb pincerkedem, pedig az embereket se birom.

2020. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Ja, és ami még nagyon jellemző a gyárakban, hogy ha fiatalként kerülsz oda, akkor a régebb óta ott dolgozó idősebb kollégák kerekperec azt várják, hogy ha épp nincs mit csinálni, és ők lazsálnak, te addig is csináljál valamit, söprögessél meg ilyenek. Mert hogy te újonc vagy és fiatal, ha majd ledolgozol annyi évet mint ők, akkor majd lazsálhatsz.
2020. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még vegyük azt a szitut, hogy ha épp nem volt annyi munka, és én leültem, hogy megegyem a megmaradt kajámat, amit nem fogyasztottam el teljesen a reggeliszünetben, akkor az probléma volt, és kaptam a beszólásokat. Dehogy ők egy műszak alatt 3-4-szer is elmentek rágyújtani, az érdekesmód nem volt probléma.
2020. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban lampagyarban dolgoztam 2 napot.

Az idiota litvanok komolyan ugy dolgoztak mint a robot. Nem tudtak angolul, de nekem beszologattak, hogy faster, faster.

Es mindezt azert, hogy utana 2 orankeresztul ott alljunk, mert elfogyott a munka. Leulni meg akkor se lehetett.

Plusz, az egy helyben allas sokkal jobban megterheli a labat, mint a joves-menes.

2020. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A többiek már leírták nagyrészt, mire számíthatsz, de két dolgot még kiemelnék. Az egyik, hogy sokan nem bírják a 3 vagy 4 műszakot. Egyszerűen nem tud rendesen átállni a szervezetük a váltakozó idejű munkavégzésre. Szrr dolog, de ki lehet húzni így is sokáig, ha kell a munka és a pénz. A másik, hogy a betanított munkára kb bárkit felvesznek és éppen ezért elég suttyó nép szokott összeverődni. Ha egy kicsit is kiemelkedsz közülük, akkor már te vagy, akire rászállnak.
2020. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak emberek, akiknek már az a tény is megerőltető, hogy fixen oda kell állni/ülni valami mellé és adott ciklusidővel teljesíteni újra és újra. Nem lehet csak úgy tengeni-lengeni órákon át.

Nálunk pl. egyáltalán nem nehéz és kemény a munka. A többségnek kis méretű könnyű alkatrészekkel kell kb. etetni a robotokat. Az a nehéz csak benne, hogy ott kell ülni és adott idő alatt újra és újra elvégezni ugyanazt. Ha nem csinálja, másik 5 ember munkája is megakad.

2020. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!