Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derogál az ,,alja" munka,...

Derogál az ,,alja" munka, inkább vegetálok és éhenhalok, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Informatikus egyetemista vagyok, már a kellős közepén, a vége felé közelebb vagyok. Sosem szerettem a ,,normális alja" diákmunkát (gyár, gyorsétterem, szupermarket, fizikai munka, tudjátok ezek).


1 hónapig voltam Lidl-ben Pesten 8még akkor közel laktunk hozzá), majd fagylaltgyárban is voltam de ott csak erős 4 napot bírtam. Az első 15, a másik 16 évesen. Azóta nem dolgoztam semmit, minden nyáron vegetáltam a szobámban, mert nem volt semmire pénzem. tavaly elköltöztünk pesttől még messzebb, de így is az van a legközelebb, mint nagyváros 1,5 óra tömegközlekedés. (Ebben a kisvárosban semmilyen munka nincs, csak amiket felsoroltam max, hiába itt van az egyetemem). Anyám 18 éves korom óta üvöltözik velem, hogy menjek dolgozni egyetem mellett és nyáron is, de nem akarok a feloroltakhoz menni, pedig csak egy érettségivel máshova nem vesznek fel egyetemi diákot. Anyám gondolkodik rajta, hogy kidobjon, mert nem bírja a lusta fejem már (állami szakon vagyok, tehát az egyetemet nem mi álljuk).


Néztem munkát, de csak Pesten van ami érdekel. Apa Pesten lakik, onnan bejárhatnék, de anyám nem engedi, ha pedig mégis apámhoz mennék nyárra, akkor itthonról kitesz (ugye itt a kisváros az egyetem miatt fontos). Anya elvárja, hogy helyben rossz munkám legyen vagy pedig mehetek fel pestre, de akkor minden nap oda-vissza 3 óra az utazás. Ehhez nincs kedvem, akkor inkább vegetálok hogy egyetemre tudjak járni itt. Normális a gondolatmenetem, vagy ez már önpusztítás?



2020. jún. 16. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem normális
Elfogadható kategória
Teljesen normális
57 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem vagyok normális. Értem.
2020. jún. 16. 18:09
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát szüzen baxni nem lehet. Én a helyedben néznék Pesten jobb munkát és bevállalnám az utazást. Lehet, hogy anyád is megenyhül, ha látja, hogy próbálkozol és "elenged" apádhoz. Bár ezzel igazából nem tudom mi baja, amikor amúgy is ki akar dobni otthonról. Én amúgy megértem, hogy nincs ilyen xar munkákhoz kedved, szerintem senkinek sincs. Viszont láthatólag anyád se meg te se bírod már igazán ezt az élősködő, vegetáló életmódot, úgyhogy mindenki jobban járna, ha kezdenél magaddal valamit.
2020. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Ossze kell szoritani a fogad es eljarni. Keresnel penzt, lenne eleted, megismernel uj embereket.


Igy kb eletkeptelen vagy, gondolom anyuci nélkül egy teat nem tudsz megcsinálni.



Senki sem mondja hogy a fagyigyarban vagy a mekiben kell megrohadni..



Mi lesz veled ha a diploma utan nem talalsz egybol munkat? Vagy nem olyat mint amire vagysz? Akkor a hid alatt fogsz vegetalni?

2020. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekem teljesen jó
2020. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Az a baj az utazással, hogy 3 óra börtön minden egyes nap. Hosszútávon beleőrülnék.


Igen, életképtelen vagyok. Nem is értem miért nem adtam fel régóta, felesleges létforma vagyok csak. Amúgy igen, ha diploma után kicsit se tetszik a munka, inkább a hajlkéktalanság.

2020. jún. 16. 18:13
 6/26 anonim ***** válasza:
35%
Engem nem zavar, ha éhen halsz.
2020. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Miért az otthon vegetálás és anyád cirkuszának hallgatása nem börtön? Elkezdenél valamit csinálni jobban éreznéd magad, tapasztalat.
2020. jún. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Életképtelen vagy igen. Kezdj el dolgozni vagy ne sajnáltasd magad.
2020. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell minden nap melóznod. Megmondod heti három napot tudsz vállalni, mondjuk hétfő-szerda-péntek, és így lesz elég időd pihenni is. Meg Nem egész nyáron, hanem csak 1-másfél hónapig. Ezzel szerintem már anyukád is kiegyezne.
2020. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszi túrórudika. Mondjuk igazad van, legalább nem szívom a levegőt feleslegesen.


De 7-es, az. Nekem sajnos majndem minden az, csak ez már kényelmes börtön. És ha elmennék vonatozni 3 órát, az börtön, bemegyek dolgozni fél börtön, aztán hazaérek a börtönbe (amíg otthon élek), börtön börtön hátán. Már kezdek beleőrülni hogy börtönben élek és börtönben fogok élni :(((( Ez az élet nem nekem való, én szabadságot akarok, de az meg illegális. És az is börtönbe vezet. Kezdek begolyózni.

2020. jún. 16. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!