Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szereted a munkádat? Ha nem...

Szereted a munkádat? Ha nem szereted, akkor is próbálod inkább elviselni vagy inkább felmondanál?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a munkámat, mert nem érdekel annyira és a főnök sem jó. De mások azt mondták, inkább próbáljam megszeretni, legyen más a hozzáállásom, mert a fizetés jó és biztos állás. Ti mit tennétek?

2020. jún. 16. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon szeretem, sőt élvezem. Munkanélküli vagyok, de van pénzem.
2020. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Mindent meg lehet szeretni. Képesek vagyunk írányítani tudatosan az érzéseinket..
2020. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok ahogy te, év eleje óta dolgozom itt. Szívem szerint felmondanék, nekem ugyan a főnökömmel nincs gondom, de a kollégák nagy részen unszimpatikus és a munkaköri feladatok sem állnak hozzám olyan közel. A fizetés nem rossz, de szívem szerint felmondanék, ha lenne másik lehetőség, csak sajnos a jelen helyzetben inkább nem kockáztatok, mert jóval kevesebb most az álláshirdetések száma és ki tudja még mi lesz most a gazdasággal.
2020. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szeretem.
2020. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem, hogy keveset keresek. Szeretem, hogy rugalmas a munakidő, megértő a főnök, jó fejek a kollégák.
2020. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi munkámat nagyon szeretem, az előző munkahelyet viszont gyűlöltem. Rengeteg arrogáns és rosszindulatú ember volt ott, a főnökeim folyamatosan engem szidtak le olyan dolgok miatt, amit nem is én csináltam, meg alapjáraton véve mindig belém kötöttek minden hülyeség miatt. A szüleim, nagyszüleim húzták a szájukat, hogy mit finnyáskodok, csak arra hajtok hogy minél kényelmesebb munkám legyen. 21 évesen még nem voltam abban a helyzetben, hogy túl idős lennék bizonyos munkakörökre és emiatt inkább r-hadjak egy sz-r helyen, ezért nyilván leléptem, amint kezdett betelni a pohár. Szóval, azt hallgattam, hogy a munkahely nem arról szól, hogy jól érezzem ott magam, úgyhogy ne akarjak már kiskirálylány lenni és ne válogassak. Ja hát meg csak az a tisztességes munka, ahova a hajnali órákban kell felkelned, hullafáradtan indulsz haza, és csak túlórával kapsz annyi fizetést, hogy úgy ahogy elég legyen a hónapra. De én nem akarom sírással tölteni a munkaidőmet, mint egyes rokonaim, úgyhogy addig keresgéltem, ameddig meg nem találtam a mostani helyet. Valószínűleg nem innen megyek nyugdíjba, de jelenleg csodásan érzem magam, a munkámmal is meg vannak elégedve, a fizetés is szuper.


Pontosan tudom, milyen bejárni úgy dolgozni, hogy utálod az egészet, de egyszer élünk, máshol is kaphatsz jó fizetést és biztos állást. Az előző főnökömhöz legszívesebben hozzávágtam volna valami nehezet, a jelenlegivel meg néha együtt bulizunk.

2020. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Könyvtáros vagyok és nagyon szeretem a munkám. :)
2020. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint szeretem a munkahelyem. De mindenhol vannak hullámvölgyek. Szerintem ezesetben nagyon ne hallgass másra, a Te életedről van szó! Azt kell tenned, amit te érzel jónak.


Az én esetemben (!) ha arról lenne szó, hogy sok pénzt kapok, de olyan munkával ahol nem érzem jól magam: tuti akkor is otthagyom. Nem ér annyit, hogy az egészségem kockáztassam ezért, minden napon stresszes legyen és szarué érezzem magam.. De sok tényező van, ami figyelembe kell venni persze. Milyen idős vagy, milyen végzettséggel rendelkezel, milyen kapcsolataid vannak stb. Én fiatalon például 100%, hogy nem maradnék egy toxic munkahelyen, az olyan mintha egy rossz kapcsolattal alkudnék meg. Amíg van időd és tudod hogy amúgy talpraesett vagy, válts. Én ezt mondanám. De ez a Te döntésed kell legyen hallgass magadra.

2020. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bajom vele csak már unom. Nem jelent kihívást. Felmondani nem fogok, mert atom biztos cég, soha nem fog megszűnni, max az emberiséggel együt. Csak az a helyzet, hogy 6-7 éve vagyok itt, és nyugdíjig nem tudom hogyan bírom ki. 30 vagyok... :/
2020. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem.


Konkrétan más a munkám a gyakorlatban, mint amit ígértek!

Nem a végzettségemnek megfelelő (ahogy ígérték), nem fejlődöm szakmailag. Pedig pályakezdőként nekem ez a legfontosabb.

Ráadásul bujtatott foglalkoztatottként dolgozom. Most a válság alatt hol ennyi, hol annyi órában, így a fizetésemmel se tudok fixen kalkulálni.

A munkatársak pedig mind középkorú férfiak és nem is nyitnak felém.

2020. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!