Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden munkahelyen vannak...

Minden munkahelyen vannak idióták, ahol 3+ ember dolgozik?

Figyelt kérdés

Túlbuzgók és kényszeresek, akik folyton belenyúlnak más munkájába és agyérgörcsöt kapnak, ha valaki nem olyan vastagságú szegélyt tesz a közösen használt Excel-táblázatba, ami szerintük megfelelő lenne.


Tipikus buta prolik, akik minden egyet nem értés esetén a probléma közös megvitatása helyett megsértődnek, hisztiznek és úgy viselkednek, mintha óvodában lennének munkahely helyett.


Lusta semmittevők, akik szeretnék mindig mára sózni a munkájukat és még szólni sem lehet miattuk, mert valahogy mindig ezek vannak legjobban benyalva a főnöknél (vagy pont ezért tehetik meg?)


És még sorolhatnám...


Mivel elég régóta dolgozom, megfordultam már pár helyen, de sosem volt még olyan munkám, ahol jó kedélyű és hatékony lett volna a csapat, mindig ott volt az a 2-3 idióta, akik generálták a feszültséget a hülyeségeikkel..



2020. jún. 17. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Én is sok helyen voltam és azt látom, hogy mindenhol voltak ilyen törtető emberek, akik kitaposták a lelküket is x évig, majd mire olyan szintre jutnak, hogy úgy érzik érik neki egy előléptetés már annyira kiégnek, hogy ilyenek lesznek... Sajnos. Én is szeretném igazán azt tudni, hogy az ember hogy tudja jól az ilyen embereket kezelni, de még nem jöttem rá.
2020. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Másik oldalról nézve pedig: Mindig van egy két szerencsétlen, aki alkalmatlan a munkára, nem érti, és nem is érdekli, miért kell pontosan végezni a munkát, és miért kap ugyanannyi fizetést az, aki letojja, hogy hogyan kell normálisan megcsinálni valamit, mint az, aki nem tojja le. Munkahely, el kell végezni a feladatokat pontosan.
2020. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Minden 4. magyar idióta. Ez tény.
2020. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Én vagyok a 4.válaszoló, belátom a 3nak igaza van.
2020. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Kettesnel van az igazsag. Hany olyan hulyevel dolgoztam mar, akik azt hittek, en nem csinalok semmit, csak mert eppen jobban raertem neha lazitani, mert egyebkent kifogastalanul vegeztem a munkamat, emiatt kedveltek a fonokok es es joban voltam veluk, mig ok sik hulyek voltak sok mindenhez, a feladatok elvegzese kozben jokat dumaltak az epp aktualis focimeccsrol, sutireceptekrol, stb, emiatt lassan haladtak, nekik nem fert bele a kis extra kaveszunet meg egyebek mert akkor sosem lettek keszek... :D A felig osszecsapott szar melojuk miatt nem loptak be magukat a fonokok szivebe sem, es akkor ezek tetejere meg a panaszkodas termeszetesen ment nekik :D Nem veletlenul lesznek epp ezek az emberek altalaban kirugva, vagy esetleg maguktol tavoznak. Ilyenkor mindig fellelegeztunk mi, akik normalisan dolgozunk, mert vegre nem kellett az o elcseszett melojukat is nekunk rendbetenni.
2020. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Örülök, hogy itt akkor másnak nem volt olyan kollégája, aki este 11kor meg ünnepnapokkor is képes volt felhívni, hogy ezzel meg azzal mi van, mit kell csinálni még holnap, esetleg mit rontottál el vagy betegszabadság alatt becibált az irodába, hogy ezt meg kell mindenképp csinálni. Nekem is mindenhol volt ilyen nagy "munka hőse" kollégám is akik nem csináltak semmit de sírt a szájuk, hogy ők a fekete bárányok, ők engem csak akkor idegesítettek, ha helyettesíteni kellett volna és semmit se csináltak meg, de az ilyen törtető kollégák pokollá tudják tenni az ember mindennapjait. Volt olyan munkahelyem is, ahol egy ilyen lány miatt már 3x felmondott mindenki körülötte csapatban, kevesebb mint 1 év alatt...
2020. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok az, aki "agyérgörcsöt kap", ha valaki nem bír normálisan csapatban dolgozni és ennek következtében mindenki másnak elb-ssza a munkáját. Nem egyszer kellett este 7-8-ig bent ülnöm, hogy mások munkáját rakjam rendbe.

Nálunk van egy protokoll, minden dokumentumot az szerint kell elkészíteni, vezetőknek kell írnunk szakmai összefoglalókat, döntéseket kell nekik felterjesztenünk, erre komoly formai és tartalmi követelmények vannak, hogy ne dobják vissza az egészet, ezeket meg kell csinálni precízen, ezvan. Ha valaki sz-rul csinálja meg, vagy trehány módon, nem érdekel, ha én leszek a népszerűtlen a neurotikus p-csa, igenis kijavítom, átírom, vagy szólok, hogy javítani kell, mert utána visszadobják és megint lehet rajta dolgozni elölről.


Ezen kívül nálunk jogvesztő határidőkre kell figyelni, nem lehet trehány munkát végezni, több ezer ember és rengeteg pénz függ tőlünk. Ha valaki ezeket a határidőket nem vezeti precízen vagy nem figyeli, akkor annak következményei lesznek.

Engem nem igazán hat meg, ha én "generálom a feszültséget" azzal, hogy szólok a kollégának, akivel közösen dolgozok egy projekten, hogy normálisan meg kell valamit csinálni. Nálunk a precizitás és pontosság munkaköri kötelesség és felelősség. Értem én, hogy nem mindenkinek való ez a típusú munka, de ha valaki nem tudja ezeket teljesíteni, akkor ne csodálkozzon, ha a trehány, félkész munkával csak ideig-óráig tud boldogulni és csak leb-szást fog kapni, aztán meg próbaidő végén elküldik.

Minden normális, valamire való vezető átlát a süket dumán, ha nincs mögötte semmi teljesítmény.


Aztán persze mindig van olyan, aki nem érti, miért kedvel a főnök és van "elájulva tőlem" meg vagyok én az egyik "kedvenc" (csak hogy pár kifejezést idézzek), míg ő meg csak folyamatos leb-szást kap. Biztos azért mert nyalizok. Biztos mert széttettem a lábam. Nyilván csak ez lehet az oka :D

2020. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

fu nálunk is van jó pár ilyen.Nőkkel dolgozom,mindig van kiszemelt,akit úgy kikészítenek,hogy vagy felmond vagy kirúgatják. Áskálódnak,be vannak nyalva a főnőknél és akármi történik ők kivannak húzva belőle. Bocsánat,de nálunk nem csak a kollégák,de a vezetők is ilyen típusúak...olyan undorító dolgokat képesek tenni,ha nem szimpatikus nekik valaki. Pl: barátnőm kiállt az igazáért..azóta munkát se talál,mert a vezetőség keze elér messze..

Ez a harmadik munkahelyem,az első kettőnél így nem tapasztaltam ennyire ezeket,bár ott nem voltam sokáig,itt meg már 5 éve vagyok..jó lenne lépni,mert ez baromi szar.

2020. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!