Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyed,...

Volt már olyan munkahelyed, ahol a nagy főnök(ök), csak hosszas könyörgés után, vagy egyáltalán nem engedtek el szabadságra?

Figyelt kérdés
Egy napról lenne szó,mondjuk orvoshoz kellene aznap menned és a csúsztatásra is húzza a száját, vagy a cserére, mert kell az ember, vagy menj be akkor ingyen, vagy hozz igazolást.
2020. jún. 22. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Hàt nekem is ugy kell idöziteni a szabikat amikor tudom hogy nincs éppen hajtàs.

A hajtàs közepén ha mégis egetverö élethalàl dolog lenne (pl akàr birosàgi ügy), akkor elengednek ugyan de mégis megvan az a filing hogy a sz.rban hagyom ott öket es furdal a lelkismeret.

2020. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Nàlunk annyiban jo hogy rendszer van.minden ho eleje nagyon kemény de a ho végék lightosabbak. Igy ha olyan van ho végére idözitem

2020. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Volt, de az a főnök direkt ki akart tolni velünk. Konkrétan szemtanú előtt kértünk szabadságot, mert emailben nem válaszolt, hogy ne legyen nyoma, utólag meg letagadta hogy szóban elengedett. Mondjuk akkor is letagadta, amikor tízen álltunk előtte, hogy ott voltunk, hallottuk hogy elengedted xy-t... de ez már komikus volt.

Levelezőn tanultam, úgy vett föl, hogy havi három napot mindig kivehet a sulira, aztán persze nem akart elengedni. Szemtanúk előtt mondtam neki hogy dr meg volt beszélve, azt mondta nem volt, de na jó, menjek... mentem, már első nap hívott hogy hol vagyok, ő nem engedett el. Aztán nem is hosszabbított szerződést, azt mondta, mindig csak elmegyek szabadságra, úgyhogy dolgozzak pár hónapot feketén, majd utána meglátjuk... Akkor láttam utoljára azt a majmot.

2020. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Addig még van 2 és fél hét.

Kértem, hogy nem -e lehetne délutánra, mert sajnos a délelőtt nem jó, de sajnos nem.

Meg ki tudja, mikor kapnék újat.. De majd kiderül mi lesz. :/

2020. jún. 22. 08:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsere nem. Mindig kiadtak. Azokra voltak pipak csak, akik kb egy nappal elotte szoltak, hogy holnapra kene, de altalaban ok is megkaptak, keves kivetellel.

Olyan volt, hogy a szabadnapjaimon is berangattak, mert epp valaki lebetegedett vagy ilyenek, de szerencsere szerettem azt a melot, ugyhogy nem zavart annyira, szivesen mentem. (Ilyenkor csak a keszulodest utalom, de ha mar bent vagyok, akkor nincs baj.)

2020. jún. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Mondok cifrábbat.

Volt munkahelyemen a főnök elment egy hétre szabira. Szabályosan belém beszélte, hogy nekem sem kell az irodában ülnöm. Tudtam, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, mert biztos, hogy lesz valami, ezért 12-ig mindig bent voltam. Negyedik nap, éppen hazafelé sétáltam, mikor hívott őrjöngve, hogy hol vagyok. Mondom, megyek haza. De hát az ember ott áll az ajtóban, miért nem szóltam, hogy elmegyek. Az volt az első alkalom, hogy visszaszóltam neki. Beleröhögött a telefonba, hogy jaaa, elfelejtette, hogy megbeszéltük a szabit.

2020. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar törvébyek szerint 7 szabadnapról te döntesz évente, és a munkáltató köteles kiadni, akkor is, ha neki nem tetszik, pont. Annyi a korlátozás, hogy 1 napot nem feltétlen kell engednie, tehát lehet, hogy 2 napot kell kivenned. Tehát menj be a főnökhöz, és téntként közöld, hogy szabadságra mész a törvény alapján.
2020. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen
2020. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt. Én nem kértem szabadságot, hanem mondtam egy hónappal korábban, hogy x hónap y napján én nem leszek itt aztán oldják meg. Ha annyira naG szükség van rám, hogy egy rohadt előre bejelentett napot nem tudnak elintézni nélkülem, akkor úgysem rúgnak ki.
2020. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukám dolgozott ilyen helyen. Kolléganőjének meghalt az anyukája, főnök közölte, akkorra időzítse a temetést, amikor nem kell dolgoznia (egy napot mentek-egy napot nem, így volt a műszak), mert ő nem engedi el szabadságra.

Tesómnak hirtelen kórházba kellett mennie egy bizonyos dolog miatt, anyukám pont dolgozott, könyörgött a főnöknek, hadd engedje el és hadd lehessen a gyerekével, főnök nem engedte el.

Külföldről jöttem haza, anya aznapra szabadságot akart kivenni, hogy ott legyen mikor megjövök, főnök közölte, hogy nem érdemli meg a szabadságot. Ez volt az utolsó csepp, felmondott.

2020. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!