Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kérhetek veszélyessé...

Miért nem kérhetek veszélyességi pótlékot a koronavírusra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Irodában dolgozom. A járvány kitörése kezdetén home office volt. Már lassan egy hónapja elkezdtünk visszaállni és mostanra már teljes a létszám. Rákérdeztem, hogy kaphatunk-e veszélyességi pótlékot és a főnök kiröhögött. Nem is értem miért. Világjárvány van. Mindegy egyes szabad levegőn töltött perc veszélyes. Én meg napi két órát BKK-zok és 8 órát töltök együtt majdnem 100 emberrel. Ez egyértelműen az egészségi állapotunk súlyos veszélyeztetése. Értem én, hogy visszaáll az élet a régi kerékvágásba, bár nehezen fogadom el. A kijárási korlátozás alatt minden jobb volt. Viszont miért nem honorálják a cégek plusz pénzzel legalább azt, hogy ekkora veszélynek tesszük ki magunkat csak azért, hogy az igényeiket kielégítsük?

2020. jún. 25. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez segít bármit is, én is kiröhöglek. :D
2020. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 qkker1 ***** válasza:
70%
Jól benyaltad te is ezt a pánikkeltést! Semmi veszély nincs abban, hogy dolgozol, és utazol!
2020. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor amióta megszülettél kellene veszélyességi pótlék,hisz mindezidáig ki voltál téve annak hogy elkapsz valamit!
2020. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
30 hót retkes, koszos, centis körmű purdéval dolgozok nap mint nap, akik hírből sem ismerik a szappant és az orrukat a függönybe törlik. Szerinted mennyi pótlékot kapok?
2020. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg a főnöködnek, hogy az általad kért veszélyességi pótlék nélkül dolgoznék a Te helyeden a jelenlegi béredért!


Remélem a kerdésedet viccnek szántad! Mivel nem kap az összes egészségügyi, rendvédelmi dolgozó plusz pénzt akkor egy irodista mit akar? Ha nem tetszik akkor most 10 ember is van a helyedre.

2020. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi nyámnyila embert, hallod.
2020. jún. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Evvel az erővel Csernobil óta lehetne veszélyességi pótlék, hisz azóta sugárfertőzött levegőt szippantunk.
2020. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Munkába járásra nem kérsz? Bármikor elüthet egy autó a zebrán. De ennyi erőből kérhetnél agyhártyagyulladásra, influenzára, ha stresszes a munkáb sztrókra, szívinfarktusra.... stb

Szóval tényleg nevetséges.

2020. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Miért ne kérhetnél? Azt kérsz, amit csak akarsz. Maximum semmit nem kapsz vagy kirúgnak, mert eléggé elvesztetted a kapcsolatot a valósággal.


Következőnek javaslom próbálj 100 plusz fizetett szabadnapot kérni.

2020. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

"Mindegy egyes szabad levegőn töltött perc veszélyes."

Rosszul tudod: minden egyes szabad levegőn töltött perc kevésbé veszélyes, mint a zárt térben (de nem otthon) töltött percek.


"napi két órát BKK-zok és 8 órát töltök együtt majdnem 100 emberrel. Ez egyértelműen az egészségi állapotunk súlyos veszélyeztetése."

Egyáltalán nem egyértelmű. Attól is függ pl, hogy mekkora légtérben. Különben is, jelenleg nem olyan nagyon veszélyes a közösségi közlekedés (sem) Magyarországon belül, pont ezért engedélyezik bizonyos szabályok betartása mellett.


"miért nem honorálják a cégek plusz pénzzel legalább azt, hogy ekkora veszélynek tesszük ki magunkat csak azért, hogy az igényeiket kielégítsük?"

Mert nem kötelezi őket rá semmi. Ha akarják, honorálják. Ha nem akarják, nem. Ha akarsz, ilyen körülmények között is ott maradsz. Ha nem akarsz, felmondasz. Éljen a szabadság.

2020. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!