Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjátok az ingázást...

Hogy bírjátok az ingázást mindennap a munkahelyetek és az otthonotok között?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvàn azokhoz szól, akik nem érnek be fél óra alatt...


Én elvagyok a munkahelyemen, a meló nem gáz és a fizetés is elég jó, viszont egyre jobban belefáradok a mindennapos ingázásba. Egy busszal bemegyek a városba, onnan eggyel tovább kell mennem a munkahelyemre, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy reggel hármonegyed hétkor indulok és negyed hatra érek haza.


Napi közel 2,5 óra az utazás....:/


Pedig nincs olyan messze a munkahelyem km alapján, csak így jön össze a buszközlekedés. Tudom, mehetnék autóval, de mèg nincs jogsim és a hàzunkat újítjuk meg családalapításra gyűjtünk, szóval nem fér bele még egy kocsi megvétele és fenntartása...


Más melóhely egyelőre nincs kilátásban, nem sok a lehetőség erre...:/



2020. jún. 26. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Napi 2 órát autóztam 2 évig. Nem mondom, hogy nem bírtam, de azért nem csinálnám újra (vagyis persze van az a pénz, ha nincs rendszeres dugó az útvonalon), Tömegközlekedéssel biztos nem csinálnám
2020. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rosszul. Utálok utazni, átszállni. Kidobott idő. Nekem is 1-1 óra az út oda-vissza tömegközlekedéssel. Amíg nincs más megoldás, addig ezt kell kibírni.
2020. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Képtelen lennék ingázni. Home Office egy jó és praktikus dolog, amire mostanság kezdenek rájönni a Multik is, és ktg hatékony, és kímélő. Aláírom, hogy van akinek ez nem való, de nekem megfelelő. Sokkal több időm marad, mint ha utazgatnék napi több órát.
2020. jún. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodtam az autón, csak hát nah..


Ha most megveszek egy 1 milliós kis kocsit, az mondjuk 3 évre havi 27 ezer forint. A tankolása szintén benne lenne havi 15-ben. Biztosítás, gumicsere, szervizelés (pláne egy olyan kocso esetén, amit ennyi pénzért vettem) simán kijön átlagon havonta 15 ezerre.


Szóval a végén ott vagyok, hogy havi 60 ezer forint elmenne a munkába utazásra, ami nem kevés pénz, pláne, mert a férjem is kocsival jár dolgozni, ami megint ugyanennyi megvan...

2020. jún. 26. 18:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk sajna nem engedik a home office-t, pedig megoldható lenne.
2020. jún. 26. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:

En külföldre jartam ďolgozni ugy hogy 2 hetente haza lehetett jönni mert egyben adtàk ki a hétvégét (10 nap munka 4 nap szabad)

A sok vonatozastol kb klausztrofobias lettem vagy ilyesmi. A vegén màr azon agyaltam hogy be kéne magam nyugtatozni hogy kibirjam a 8 oràs utakat.


Azota is megmaradt ez. Hosszabb utakra vonattal menni nekem felér a kinzàssal.

Inkabb a kocsi v busz.

2020. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 órát vesz el a napomból az ingázás,attól függően, hogy hány busz marad ki vagy késik..

Nekem nincs vele bajom, zenét hallgatok, e-maileket írok, híreket olvasok és ráhangolódok a munkára, úton hazafelé ugyanez, kivéve, hogy lezárom az aznapi munkát magamban a ráhangolódás helyett.

2 busszal járok, van olyan, hogy átszállás után van ismerős a buszon, ha van kedvem, akkor vele/velük beszélgetek.

2020. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 hónapja mondtam fel a munkahelyemen, mert 30 percet kellett volna tömegközlekednem. Én csak olyan helyen dolgozok, ami maximum 10-15 percre van.
2020. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdés nyilvàn azokhoz szól, akik nem érnek be fél óra alatt

Meg azt a fel orat is utaltam. De heti 2x kibirtam.

Most 5 perc kocsival. Eg es fold a kulombseg.

2020. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem 10-15 perc seta a vonathoz, aztan azzal 1 ora, majd ismet kb fel ora seta vagy 20 perc busz. manapsag inkabb lesetalom. es a nap vegen haza is kell menni. mar rohadtul unom, de setalni szererek. a vonaton pedig vagy olvasom vagy a gyakorit trollkodom mint most.


szuleimmel elek meg igy 29+oasn is, mert ha alberletbe mennek akkor olyan 40-50 eves koromban vehetnek egy kis lyukat. szemben a mostani 35 korulivel.


autoval megint marha sok penz uszna el, es keveset is mozognek. szoval marad a napi 3,5 ora utazas

2020. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!