Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha német nyelveterületen...

Ha német nyelveterületen dolgozhatnál, az alábbi három közül melyik országban dolgoznál szívesebben?

Figyelt kérdés
És miért?

2020. jún. 27. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Németország
Ausztria
Svájc
37 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Svácj a világ egyik legjobb országa, ha nem a legjobb. Színtiszta jóléti állam, ahol még a kulimunkások is forintban milliós fizetést kapnak. Ha választhatnék én csak és kizárólag oda mennék.

Szívesen kidolgozom a belem, de nem 150.000 nettóért. Itthon vicc amit fizetnek, nem is lehet bérnek nevezni, max éhbérnek.

2020. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve hogy ott az 1.000.000 nettő egy fing összeg ahogy hallottam. Ha jól viszonyítottam az eddig ismert példáimból, akkor az itthoni 200.000 ft-ot "érő" munka ér odakint egy gurigát nagyjából.
2020. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Svájcról nincs tapasztalatom, viszont Németország sehol sincs Ausztriához képest. Németben kegyetlenül lehúznak a munkaerőkölcsönző cégek, sokszor csak 1200 nettót kap az ember... Ez leginkább a gyári munkákra érvényes. Nincs kötelező 13. és 14. fizetés se. Albérletet sok helyen lehetetlen találni. Ausztria pont az ellentétje. Minden szakmának van egy kollektív szerződése, így a minimum órabért még kölcsönző cégeken keresztül is megkapod. Van két havi extra fizu évente. Albérletet könnyű találni és egészen megfizethetőek. Magyarország is közelebb van, gyakrabban lehet hazajárni. Mondjuk Bécset azt kerülném, nem tartom megfizethető városnak. (persze fővárosi tekintetben nem vészes, de a kisvárosok sokkal megfizethetőbbek Bécshez képest)
2020. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Svájci élet azért drága, nyilván, kulival ott is valószínű hogy meglehet élni bizonyos körülmények között, de nem leány álom.


Németország vonz valamiért engem speciel, de Ausztriában a labancság és az emberi mentalitás néha kivisz a világból. Nyilván, jó a pénz, de amikwt én ott megtapasztaltam...


Köszönöm szépen valaszaitokat!

2020. jún. 27. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én határ mentén vagyok, konkrétan Grazban, abszolút nem érzek különbséget mentalitási téren a két ország között, bár ebben lehet az játszik szerepet, hogy a sok ingázó miatt jobban hozzá vannak szokva a külföldi dolgozókhoz.
2020. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Graz az egy érdekes hely. Igen sokszínű város. Nekem nem jött be, attól még lehet jó város.
2020. jún. 27. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

azért a svájcit nem feltétlen nevezném német nyelvterületnek...:'D

ha tudsz németül, annak ott semmi hasznát nem fogod venni, ha mázlid van beszélik a hochdeutschot, de keress rá milyen a svájci német, a hollandot hamarabb megérted :D

2020. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Áh, igen, a schwitzerdüütsch...

Köze van a németnek, de nem sok igazad van.

2020. jún. 29. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Svájciak általában beszélik a hochdutschot. A bunkóbbja, aki nem, az is megérti, szóval ha beszélsz németül, az már nagyjából elég. Én most keresek itt új lakást, van egy pár ingatlanügynök, aki szívta a fogát, amikor mondtam nekik, hogy hochdeutsch bitte, de azért valahogy megoldották :)
2020. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszélik csak valószínűleg nem a segedmunkassal
2020. júl. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!