Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy egy munkahelyen nem magyarázták el rendesen a munkaköröd teendőit, és később szidást kaptál, hogy miért nem végzel el bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés
Tehát hogy betanítottak, dolgozni kezdtél, és jöttek a szidások, hogy miért nem végzel el soha bizonyos dolgokat, mindig más csinálja helyetted, és ilyesmi. És a szóban forgó munkarész olyasmi volt, amiről soha egy szóval nem mondták, hogy neked kell csinálnod. Gyárban és étteremben dolgozva egyaránt tapasztaltam ezt, illetve tapasztalom. A "kedvencem" még az, amikor mondom az engem leszidónak, hogy ezt soha senki nem mondta, hogy az én munkám, és ő erre azt reagálja, hogy "Az nem létezik, hogy nem mondták.".

2020. jún. 28. 13:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Az első munkahelyen értetlenül áltam h most akkor mi ez az egész, aztán rájöttem arra, hogy 40-50 éves emberek ugyanakkora idióták tudnak lenni mint ha 12-13 évesek lennének, és a többség életében nem éri el a felnőtt kort szellemileg. Utána már elküldtem az ilyeneket a pcsába. Persze nem ilyen csúnya szavakkal.


A legrosszabb ilyenkor az, ha mentegetőzöl, mert akkor felbátorodnak, és elkezdenek kioktatni meg ilyenek. Az önbizalomhiányos emberek szeretik ezt, amikor valamiben épp jobbak nálad, és akkor eljátsszák azt, hogy ők az apukák, meg a tanárbácsik, akik megmondják, mert most nem ők a csicskák éppen.


Ilyenkor egyből vissza kell támadni, hogy te cseszted el nem én, és le kell őket szidni. Nem mentegetőzni. Kiabálva kell mondani, "h mi az hogy nem mondtad el a dolgokat rendesen!! Miattad elcsesztem! Hogy van képed ezek után idejönni. Máskor ilyen ne forduljon elő!


Kábé így. Nem egy hálás feladat ez, de ha ilyen körülmények között dolgozol, akkor ezt kell csinálni. Egyből visszavesznek majd.

2020. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Egy szerencsétlen informatikai leállás idején kezdtem el dolgozni. Egy csomó rendszert nem tudtak megtanítani.

Aztán amikor hetek-hónapok múlva helyreálltak a dolgok, akkor jobb esetben megkaptam, hogy holnaptól csináld úgy, ahogy régen, rosszabb esetben meg lebasztak, hogy miért használom még mindig az excel táblát az adatbázis helyett, amiről azt se tudtam, hogy létezik. -_-

Egy év után eljöttem.

2020. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megkértek, hogy segítsek be egy másik részlegnek. Megkérdeztem a részleg vezetőjét, hogy mégis mit, és hogyan kellene csinálni, amire azt a választ kaptam hogy: kérdezem meg az egyik kollégától. A feladatot végrehajtottam, csak az adminisztráció maradt el, mert arról senki sem szólt (én meg nem kérdeztem). A nap végén mentem volna haza, amikor kérdezi a vezető:

- Hol vannak a papírok?

- Nincsenek!

- Akkor én most mit csináljak?

- Nem tudom, kérdezze meg az egyik kollégáját.

Majd mint aki jól végezte dolgát, hazamentem. Azóta sem kellett segítenem.

2020. jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt az előző munkahelyemen, hogy odaadta a kezembe a csoportvezető a munkát, megkérdezte, csináltam-e már ilyen, és ha azt mondtam, hogy nem, arra az volt a válasza, hogy akkor keressek valakit, aki megmutatja. Egy idő után senki sem akart velem szóba állni, hiszen mindenkinek megvolt a maga munkája, ezzel csak feltartottam őket. De mikor szóltam, a csv-nek, hogy nincs, aki megmutassa, akkor sem volt hajlandó ő megmutatni. Gondolom, nem értett semmihez, csak jókor volt jó helyen, vagy ügyesen benyalta magát a pozicióba.
2020. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne! Aztán bezzeg tudnak pofázni, hogy miért nincs kész?!
2020. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
volt, igen. A betanító megmutatott mindent, ami eszében volt. Ami meg nem volt eszében, azt nem. Ha utána ellenőrizte volna, hogyan csinálom egyedül, akkor felismerte volna, mi maradt ki. De egyszer sem nézte meg. (Se a főnök, se a minőségbiztosító.) Onnantól egyedül hagytak és fél év múlva derültek ki hiányosságok. A vicc, hogy azt se vették volna észre fél évig, ha semmit sem csinálok, annyira letojtak. A végén majdnem rajtam csattant, de felismerték, hogy ezt ők szúrták el.
2020. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az még a "kedvencem", amikor többen megkérnek többféle dologra, és mind azt mondják, hogy az legyen az első. Én meg váljak szuperemberré, aki egyszerre több helyen tud lenni.
2020. jún. 28. 19:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt. Vagy nem adták át mit kell csinálni, vagy nem jól. Második héten kaptam már ilyenért lebaszást a főnökömtől, ekkor már tudtam, hogy nem leszek sokáig itt. Segítséget nem adtak, csak elvárás volt és azt mondták, úgy tanulom meg igazán, ha magamtól rájövök. Mondta főnök, ha nem értek valamit, akkor kérdezzek. Ha kérdeztem akkor kiakadt és kiosztott. Tudtam, hogy nem változik, megszokni meg nem akartam, ezért eljöttem. Rossz volt. A csajokat folyamatosan megríkatta, sőt, velük szemetebb volt mint velem. Ilyen helyről menekülni kell, bánom hogy nem léptem le még az elején.
2020. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt, mobiltelefon adótornyokba ilyen mikrohullám szűrőket gyártottunk, lényegében egy nagy alumínuim doboz, aminek a fedelén van többszáz lyuk, rá kellett kötni egy monitorra, akkor a monitor kijelzett egy ilyen grafikon görbét, majd ahogy csavargattad a csavarokat a lyukakba, a görbe úgy változott, ráadásul nem volt 2 egyforma munkadarab, így semmi logika nem volt a csavargatásban, minden egyes darabra külön rá kellett érezni, a görbét le kellett vinni egy vobal alá, heti 2db volt a norma...

Akkoriban drogoztam, napi 2-t is megcsinálltam. Teljesítmény bér volt...

Csakhogy bekem ezt senki nem mondta el, ahogy azt sem, hogy mikor kész egy munkadarab, azt be kell regisztrálni a egy gépen a sor végén, majd becsomagolni... csak a becsomagolást mutatta meg aki betanított... így engem 3 hónap "betanulás" után áthelyeztek a raktárba, mivelhogy álítólag képtelen voltam elsajátítani rendesen a munkafolyamatot, pedig a gyár legjobbja tanított be...

Csak 2 év múlva bukott ki, hogy a gyár legjobbja, nem tudott semmit, örült, ha heti 1db megvolt neki, csakhogy akiket ő tanított be, azok munkáját nap végén magának regisztrálta be, így aztán ő hivatalosan napi 5-6db-ot csinállt.

Szóvak valódi lebaszást nem kaptam, de ha most kiszámolnám? Azóta jópár millió teljesítmény vértől estem el... viszont már nem is drogozom, szóval lehet nem menne úgx az a meló sem már.

2020. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a b-v es hasonló elírásokért, diszlexia
2020. júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!