Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok-sok munkában töltött idő...

Sok-sok munkában töltött idő után kirúgás nincs jogom szóbeli exit interjút kérni, hogy miért is rúgtak ki?

Figyelt kérdés

Most lehet mondani erre hogy az indoklás le van írva, de én úgy gondolom sok-sok egy helyen eltöltött év után (majdnem negyed század volt!) annyit azért megérdemelnék hogy a főnök (aki mellesleg szintén a kezdet óta és végig a főnököm volt) leüljön velem és áttárgyaljuk a kirúgásom valós okait.

Ennyit nem érdemlek?


mert hogy magától erre nem kapható az még egy dolog, már az is elég furcsa hogy negyed század után 1 db A4-es papírra írt három mondattal akarja elküldeni az embert és ez szerinte rendben van-már ez nagyon furcsa.

De az hogy én külön kérem, hogy tartsunk egy exit interjút és arra sem hajlandó, na az azért nem furcsa, hanem nettó taplóság sőt egyéb kérdéseket is felvet (fél szembenézni velem? Fél hogy elszólja magát a kirúgásom VALÓS okait illetően? Mert az senki egy pillanatig se hiszi el hogy azért küldtek el ami le van írva indokként. AZ csak mese habbal)


2020. jún. 29. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A munka törvénykönyve sehol nem ír elő szobeli tájékoztatást felmondás esetén, sőt, kimomdottan az írásbeliséget írja elő.
2020. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jogod van, neki meg joga van elutasítani. Az exit interjú nem kötelező része egy felmondási folyamatnak. Persze emberileg megkérdőjelezhető, amit csinál, de szerintem ezen már ne emészd magad, ha ennyi évet végigdolgoztatok közösen és ő erre sem méltat, hogy a szemedbe nézzen, akkor igazából minden kérdésre megkaptad a választ.
2020. jún. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Mit kell exit interjúzni? Kirúgott mert vagy nem végezted jól a munkád amit kétlek, mert hát csak majdnem 15 évet voltál ott (vagy ha jobban tetszik, mert nagyobbnak tűnik akkor negyed évszázadot), vagy mert már nem kellettél. Más ment a helyedre stb...


Értem én hogy rosszul esik, meg tisztességes lenne szépen elmondani, de egyáltalán nem köteles rá. Nyilván neki is kellemetlen ha ennyire nem akarja, mert valószínűleg piti vagy érdek dolog lehet benne.


Nyugodj meg, lépj tovább, az élet nem állt meg!

2020. jún. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ebből nekem az jön le, hogy "felsőbb utasításra" cselekedett, és ha nem így tesz, akkor ő kerül lapátra. Ezért nem ül le veled beszélni.
2020. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha sejted a valódi okot, dörgöld az orra alá (persze ne hisztérikusan...). A reakciójából látni fogod, hogy igazad van-e. Veszítenivalód nincs. Ha szerencséd van, még haza is küld, hogy már nem kell kitöltened a felmondási időt. 😀
2020. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Kellett a helyed egy cimbinek. 2020 van.
2020. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Valószínű kisebb baja is nagyobb annál, hogy neked újra elmagyarázza, ami már le van írva, és meghallgassa a kiakadásod, kioktatásod sértődöttségedben. Feltételezve, hogy nem egy megtűrt, takargatott senki vagy, elég komoly gondban lehet a cég, ezért másra kell fokuszálnia. Ha meg az vagy, akkor nincs miről beszélni.
2020. jún. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Milyen indokkal rúgott ki? Lehet megtudta, hogy ide jársz gyakorira hisztizni és végre megtette azt, amit rég még kellett volna. Nézd a jó oldalát, ha nem közös megegyezés, akkor a végkieg is jár,ami 15-20 év után nem rossz. Amúgy mit érsz el, hogy ha megtudod az igazi okot? Lehet az ő tökét is szorongatja valaki, vagy kiutáltak a munkatársaid vagy ki tudja... Változatnál? Nem. Bíróságra viszed? Nem.
2020. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha például létszámleépítés indokával küldenek el, akkor mégis mit magyarázzanak?
2020. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Negyed évszázad 25 év
2020. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!