Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok a fiatal lányok,nők akik...

Azok a fiatal lányok,nők akik otthagyták a munkahelyüket mert gyerekük fog születni,miből élnek és miből veszik meg amire a babának szüksége lesz?

Figyelt kérdés
Azok a nők,akiket ismerek szinte kivétel nélkül ugyanazt az utat járta be.Főiskola vagy egyetem,utána diploma,elhelyezkedés egy munkahelyen,pár évig ott dolgoznak,közben jön egy pasi akivel összejönnek,gyereket csinálnak nekik,otthagyják a munkahelyüket és legtöbbször vissza se mennek már oda dolgozni.Ha vissza is mennek,akkor is csak egy pár év múlva és akkor se biztos hogy ugyanoda.A megélhetés sokba kerül,a gyerek sokba kerül,az államtól nem hiszem hogy sok pénzt kapnának.Hogy tudnak megélni?Hogyan látják el a babát?Vagy minden főiskolát végzett lány egy milliomos vállalkozóval jön össze?Hogy tehetik meg hogy évekig nem dolgoznak?Vagy a szüleik milliomosok?

2020. jún. 30. 11:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is van a gyereknek apja. Ha párkapcsolatban élnek, akkor eleve minden bejövő jövedelmet közösnek fognak fel (ha normálisak).

Ha nem élnek párkapcsolatban, akkor is jár a gyereknek gyerektartás. Ha nem adja önként az apa, bíróságon, apasági teszt után kikényszeríthető.

Továbbá az "otthagyják a munkahelyüket" az nem okvetlen felmondást jelent, hanem csedre, gyedre, gyesre vonulást. Ami után értelemszerűen vissza lehet menni ugyanoda, mert a jogviszony megmarad. Nyilván, ha nem gyerekbarát a munkahely, akkor másikat keresnek helyette. Ha pedig a párjuk eltartja őket, otthon is maradhatnak. Ez csak kettőjükre tartozik.

2020. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért a legtöbben nem hirtelen felindulásból lesznek terhesek, hanem évek óta tudatosan tervezik és készülnek, gyűjtenek rá (nyilván többnyire a párjukkal együtt).
2020. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Gyesről, gyedről hallottál már?
2020. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem egyedül nevelik, hanem apával családban.

Nem igazán értem a kérdést, vagy benne a szemrehányást. Végig dolgozni kéne és 1 hét után visszamenni dolgozni?

Tök természetes, hogy 1-2 évig a picivel otthon van. Amikor meg vissza kell menni dolgozni, akkor ott a bölcsi, ovi.

2020. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Előtte dolgoztak, félretettek és a párjuk, szülő is besegít, kapnak gyedet, gyest, pár órában dolgozgatnak + turiból öltöztetik a gyereket.


Amúgy mi közöd más pénztárcájához?


Normál esetben olyan férfinek érdemes szülni, aki mellett nem kell aggódni és mindig lennie kell tartaléknak minden eshetőségre.


A semmire nem szabad gyereket vállalni szerintem.

2020. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként a legtöbb munkahely vissza sem veszi a gyerekeseket, mert őket nem lehet annyira kihasználni, mint a gyerekteleneket.
2020. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6%
A párjuk keresetéből és a segélyekből, amelyek igénybevételére még ösztönzi is büszkélkedve őket a jelenlegi állam. Igazából a mindenkori állam szégyene, hogy az emberek túlnyomó hányada a saját jövedelmeire nem tud szaporulatot tervezni, - de ezt megoldják úgy az állam, hogy azoktól veszik el erre a keretet, akik felelősségtudattal szaporodnak, betegségükből, korukból, körülményeikből adódóan nem tudnak szaporodni vagy az elviselhető életet választották az elviselhető élet, ill. gyereknevelés közül.
2020. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%

Gyes es tarsai, nem nagy osszegek de nem olyan veszes, parjuk fizetese, szulok tamogatasa, sokan pedig keresnek valami otthoni melot, amivel nem keresnek ugyan ugyanannyit, mint a munkahelyukon, de kb a felet megkeresik, a gyessel osszerakva mar kijohet igy egy normalis osszeg + ugye az apa fizetese.

Nyilvan ha az apa csak 150 ezret keres, az szar ugy, ilyenkor gondolom probalnak mindent a leheto legolcsobban megoldani, ismerosoktol hasznalt cuccok, moshato pelenka, mittomen, de azert eleg sok felnott, mire gyereket terveznek, eljut oda, hogy az apa keres 300-400 ezret, az sem sok egy gyerekszuletes eseten, de mar nem a nyomorgos kategoria.

2020. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Mi jól áltunk anyagilag mikor az elsőt bevállaltuk. 2 gyerekünk van, saját vállalkozásban dolgozunk a párommal, mert nincsenek nagyszülők, nekem a munkahelyem pedig megszűnt, amíg otthon voltam a gyerekkel. Állami támogatás, ja 26 000 Ft családi pótléka 2 gyerekre, az étkezésük az oviba, suliba többe kerül. A többi zámogatás pedig munkához kötött, nálunk az adókedvezmény.
2020. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Én sem értem a kérdést.. Az első évben szinte ugyanannyit kap az ember lánya, mintha dolgozni. A maradék 2 év tényleg nem sok, de simán meg lehet oldani. Ez a 3 év arra van, hogy a gyerekeddel legyél, nem értem miért baj, ha valaki ezt kihasználja. Neked a család fogalma szerintem nem tiszta.
2020. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!