Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen nehéz diákmunkát...

Miért ilyen nehéz diákmunkát találni?

Figyelt kérdés
Vidéki városban élek, itt szeretnék dolgozni (kb 40 ezer fős), minden nagyobb várostól, megyeszékhelytől messze van, a legközelebbi is oda-vissza 2 óra tömegközlekedéssel. Van itt egy egyetem, ide járok és 20 éves vagyok. Egy darab diákszövetkezet van, van benne 5 munka, de sehova se akarnak felvenni. Se Mekibe, se Spárba, se tescoba, se ügyfélszolgálatra, se konyhai kisegítőbe, se papírgyárba. Egyszerűen minden be van telve. Azt mondják, hogy ezerszeres és több százszoros a túljelentkezés, ami egyszerűen felfoghatatlan. Személyesen nem tudok velük beszélni, de a honlapon hiába jelentkezem, senki nem jelez vissza. Hívogatni meg hiába hívogatom, azt mondják nem tudnak mit tenni, fizessek be 5 ezer forint tagsági díjat és akkor talán, de akkor sem garantálják, hogy a nyáron lesz munkám... Miért ilyen nehéz ez?

2020. júl. 2. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kisváros

Koronavírus miatt csökkentek a munkahelyek

Legkönnyebb a diák munkaerőt leépíteni

Kiesett munkahelyek miatt a sok munkanélküli a meglévő állásokra jelentkezik

Túljelentkezés alakul ki


Röviden és tömören ennyi.

2020. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
neked nem tűntek fel az elmúlt hónapok történései? első jól leírta.
2020. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül csak az áll, amit előttem írtak. Sok kisvárosban nincs sok diákmunka és ami van, arra a haverokat egyből betolják. Kb. 10 éve felénk sem nagyon lehetett találni diákmelót. Volt egy csomó meghirdetve, de mindre megvolt már, hogy kit vesznek fel. Kivéve a kukoricacímerezés.

Aztán, pár évre rá sokan elköltöztek a városból, több lett a diákmeló hely és hirtelen mindenki talált hamar helyet.

2020. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!