Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet/érdemes munkát...

Hogyan lehet/érdemes munkát keresni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Elfogadtam egy lélekölő állást, mert ez adódott a leghamarabb. (Nem volt tartalékom egy hosszabb álláskeresésre, mindent felemészt az albérletem fenntartása.) Most ugyan van munkám, de olyan, hogy belepusztulok hosszú távon.


A baj: szeretnék új munkát találni, de ezt nyilván nem mondhatom el ezen a helyen. Azonnal kidobnának próbaidő alatt. Így nem tudok interjúkra járni, mert szabadságot kéne kérjek és próba idő alatt azt nem nagyon lehet. Nyomós hazugsággal talán egy, max két alkalom megoldható. Sajnos délután ötig tart a munkaidőm. Bárhová kell odaérjek az este hatra sikerül kb. Nem tudom létezik e olyan munkahely ahol este hatkor tartanak állásinterjút. El vagyok keseredve. Úgy érzem csapdába estem.



2020. júl. 2. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Tart ki, kicsit állj talpra, erősödj meg, tegyél félre, és lelkileg nyugodj meg. Utána keresgélj. A próbaidőd utolsó napján is felmondhatsz..
2020. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudok félre tenni :( éppen hogy ki fogok jönni ebből a pénzből, hónapról hónapra. Ez is hervasztó :( Nagyon drága a kis lakásom. Legalábbis számomra. Amúgy az átlag albérlet árakat nézve olcsónak számít.
2020. júl. 2. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudnál esetleg később menni dolgozni? Mondjuk szólsz, hogy a fogorvosodhoz kell menni 2-re, ezért csak 3-tól tudnál menni dolgozni, de tovább maradnál bent. Esetleg hétköznap helyett hétvégén mennél dolgozni néha.
2020. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez így valóban szopó.

Nekem is volt lelekolo munkám, diszpécser voltam egy biztonsági cégnél és az 24/48-ban dolgoztam. Szóval 24 óra munka és 48 óra szabad. Nem szerettem, viszont volt mindig 2 nap szabadom, amikor tudtam interjúra járni. Nekem így 3,5 hónap volt dobbantani a régi helyről.

A te helyezted valóban nehezebb, mert gondolom Hetfotol péntekig nyomod délután 17-ig...

Igy meg kell, h várd a próbaidő véget, amikor tudsz szabit kérni arra az 1-1 napra.

Esetleg bejatszhatod, h beteg vagy és kérsz igazolást a haziorvostol és otthonlet helyett mész interjúra. Bar ez rizikós lehet... Hisz kevés munkahelyen nézik el a próbaidő alatti betegeskedest.

2020. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!