Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben mit kellene...

Ebben a helyzetben mit kellene csináljak?

Figyelt kérdés
Egy éve végeztem az egyetemen, azóta csak tengődöm. Most viszont kicsit nehezebb helyzetben vagyok mint eddig. Tavaly nagy reményekkel, pozitívan vágtam neki a nagybetűs életnek, és rögtön be is költöztem Debrecenbe, albérletbe. Találtam is munkahelyet, de nem voltak az igaziak. Gondoltam, hogy nincs ezzel semmi baj, tapasztaltam ennyit is legalább. A végzettségemmel nem kaptam semmi olyan munkahelyet, ahol ne a legalapabb minimálbért keressem (120-130 ezer). Most viszont a koronavírus miatt még annyi munkahely sincs mint eddig ahogy látom, vagyis hát van, csak olyanokat itthon is találnék (kisebb város) és nem menne el a fizetésem több mint fele az albérletre, rezsire, kajára stb. Így most nem igazán tudom tényleg, hogy mitévő legyek. A bérleti szerződésem lejár pár hét múlva, nem tudom, hogy érdemes-e meghosszabbítanom azt... A másik gond meg az, hogy itthon sem rózsásabb a helyzet, angol szakos diplomával. Eddig pozitív voltam, most kicsit megrendült a hitem magamban.

2020. júl. 3. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Pàlyàzz napi 50helyre

Vallalj korrepetalast idegenvezest forditast tolmacsolast üzletkötö melokat.mindent.


Légy mar talpraesettebb.

VAN munka!

2020. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

50 helyre pályázzak?! Naponta?! Mégis mire, sütőipari szakmunkásnak, vagy építészmérnöknek? Összesen nincs 50 lehetőség...

Debrecenben és környékén nem sok idegent kell vezetni, főleg nem most. Fordítást meg nem rám fogják bízni, ha van erre szakosodott vállalat.

Azért köszi a választ! :)

2020. júl. 6. 10:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor nyilnak ki az ajtok ha kopogtatsz rajtuk.

A sirankozassal latod te se haladtal semerre ki is emelted ujra. Egy helyben toporogsz.


Szal nem artana megfoģadni es nyomni kifelé vakon a palyazatokat

2020. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De hova pályázzak, mire? Ezt továbbra sem értem...
2020. júl. 6. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmire.legyel csöves.
2020. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondoltak, hogy ne csak álláshirdetéseket pörgess, hanem írj oda, ahol szívesen dolgoznál, de jelenleg nincs hirdetett pozició. Illetve fura nekem ez a fizetés, az Aldiban netto 200-250 simán van eg ypénztárosnak....
2020. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vizuális kommunikáció diplomám van, az évfolyam társaim zöme akikkel mai napig tartom a kapcsolatot, leragadtak recepciós állásnál, gyári munkánál, aktatologatásnál...

Persze sírnak, hogy ezzel a papírral nem lehet mit kezdeni...

Soha egyetlen pillanatig nem akartam "elhelyezkedni"...

Már suli alatt vettem fényképezőt, gyüjtöttem a különböző objektívekez, felszereléseket, összehaverkodtam egy helyi rendezvényszervezővel facebookon... majd bejuttattam magam éjszakai eseményekre, bulikra, fesztiválokra, kerestem facebookon csajokat akik modellkednének nekem stb, fél év alatt olyan portfólióm lett, hogy a kuncsaftjaim a nyálukat csorgatják mikor belelapoznak, bulikon készítek jó fotókat "életük legjobb buliját" élő részeg picsákról, vállalok esküvői fotózásokat, lakodalmat, különböző rendezvényeket, 5 év alatt eljutottam odáig, hogy már teljes európából vannak megrendeléseim, most pl Monaco-ban forgatok egy reklámanyagot egy vízi sporteszköz bérléssel foglalkozó cégnek.

Angol szakos diplomával el akarsz helyezkedni... munkahelyet keresel?... minek?...

Fordítások, freelancer melók, internetes oktatás, millió irányba elindulhatnál ki se kell a szobádból mozdulni, vagy epp a tengerpartról a pina colada mellől... és nem 120-130at keresnél...

2020. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazad van. Ahhoz, hogy jó munkád, jó életed legyen te kell érte tegyél sokat, fel kell magad építeni, nem egy munkahelytől várni a legjobbakat.

Viszont ehhez tényleg talpraesettnek, jártasnak kell lenned a nagyvilágban. Azonban én nem ilyen vagyok, mivel akkor nem itt kérdeznék, és nem állnék egy helyben, hogy vajon mihez is kellene kezdeni.

Mettől jobban akarom, annál görcsösebb.

Köszönöm a válaszokat! :)

2020. júl. 7. 08:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor ajánlom a freelancer keresőszót, vagy akár oberlo
2020. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam/vagyok, mint te. Ráadásul én is Debrecenben végeztem, a közelben lakom.


Nem tudom, milyen papírod van, de személy szerint 10 esetből 6x simán találok az álláshirdető oldalakon olyan munkát, ami a képzettsègemnek megfelelő...

2020. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!