Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan csomagoljam a legmegfel...

Hogyan csomagoljam a legmegfelelőbb köntösbe a vezetőségnek, hogy felmondok?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék felmondani. Belefáradtam. Az elsődleges célom az volt, hogy letöltsem a kötelező szakmában töltött éveket, mert ennek hiányában nem lehet elkezdeni a ráépüléses képzést (erről nyilván nem beszéltem a vezetőségnek).

Sajnos a munka jellege és a közösség sem olyan, amit a kötelező éveken túl egy nappal is tovább tudnék elviselni...


2020. júl. 7. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen reakciót szeretnél. Van az idegösszeomlós-sírós procedúra, a laza-lesz.rom-kisétálok-az-ajtón verzió és a félre-hívós-leülős-megbeszélős változat.
2020. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Letelt màr ez az idö?
2020. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Felmondasi idö van? Ha igen en azelött mondanék fel.
2020. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szólsz a főnöködnek, hogy szeretnél felmondani és hogy a hivatalos írásos formánál van e bármi elvárás..

Ha megkérdezi miért, akkor pár udvarias mondatban el lehet mondani, hogy mi az oka.

Ha kínos lenne így letölteni a felmondási időt, akkor mondd hogy a végén szívesen elmondod.

De nagy általánosságot lehet mondani, hogy nem találtad meg a helyed a cégnél vagy a közösségben.

Ha olyan jellegű, akár beszélhetsz is róla. Egy normális főnököt érdekelni fogja .

Nem beolvasni kell ilyenkor hogy milyen sz@r egy hely ez..hanem egy két logikus tényt közölni.

2020. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy másfajta kihívásokra vágysz.
2020. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem kell indokolnod a felmondásodat, ha kérdezik bármit mondhatsz, új kihívásokra vársz, tanulni vágysz, munkában lehetőségeket keresel; nagy valószínűséggel le fogják @arni az okaidat.
2020. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🙂 Természetesen intelligens módon szeretnék (következő hónapban) felmondani és az egy hónapos felmondási időt lerövidíteni.


Esetleg rossz ötlet azt mondani, hogy más lehetőségeim adódtak?

2020. júl. 7. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne mondanod bármit is? Megírod szépen, kinyomtatod két példányban, beviszed a főnökhöz, és megkéred, hogy az egyiken írja alá neked, hogy átvette. Ennyi.
2020. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze,nyugodtan mondhatod azt is,hogy úgy érzed ez egy jó lehetőség és fejlődni szeretnél,már ha igaz.Csak azért nem mondanám,mert ez jól hangzik

Tényleg nem kell indokolni egyébként,csak valahogy korrektebb úgy lezárni valamit,hogy nem csak bevágod az ajtót.De ez kommunikáció kérdése,segít hogy az élet más területén is,hogy jobban menjen a problémamegoldás,ha egy helyzetet méltósággal kezelsz,ez meg pont jó gyakorolni.

2020. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne égesd el a hidakat. Ha eddig kibírtad, ez a mittudomén 2-3 hét felmondási idő már semmi.


Nem tudom milyen szakma, de ha nem küldöd el őket az anyjukba az szakmai hírnév szempontból biztos jobb.


Amit leírsz:

-Tisztelt akárki

-ezúttal kérem a munkaviszony felbontását

-felmondási idő ennyi és ennyi, ezt szívesen ledolgozod

-tanulni, fejlődni szeretnél

-köszönöd az itt szerzett tapasztalatokat, a szakmába történő bevezetést

-mindenkinek további sok sikert

-név, dátum, aláírás



Ez a klisé sablon, én volt ahol személyesen adtam oda és volt ahol csak leraktam az asztalra.

2020. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!