Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen gyakori/ ritka manapság...

Milyen gyakori/ ritka manapság az, hogy rendőrök utalnak arra egy szimpla igazoltatáskor, hogy lefizethetőek? (vagy akkor ha szabálysértést követsz el) Ez a része is érdekelne ha megtudnád válaszolni.

Figyelt kérdés

Kérek minden kedves és nem kedves hozzászólni vágyót, hogy a rossz indulatot hagyják ki a válaszadásukban,(inkább ne válaszolj, ha nem tudsz indulatok nélkül őszintén válaszolni) valós véleményre lennék kíváncsi


+ még egy kérdés, hogy régebben volt inkább észrevételed szerint gyakoribb a lefizetési hajlamosság vagy a közelmúltadban?

+ munkád során tesznek erre utalást, hogy lefizethetőek a rendőrök vagy ha civilként igazoltnak?

(Azt tudom, hogy az országhatárokon a vámosok szinte áldóan tesznek utalást arra, hogy lefizethetőek s ezzel megússzak az autó átnézését + még pénzt is kapnak érte)


Légy szíves ne írjatok indulatból, valóság alapú válaszokat várok, dióhéjban!

Köszönöm a válaszaidat



2020. júl. 7. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Üdv!

Volt sajnos ittas vezetésem, jogosítvány (pontosabban kategória) nélküli vezetésem motorral, gyorshajtásom.

SOHA nem utaltak rá, hogy megvesztegethetőek lennének.

2020. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom, hogy mi a helyzet.

De az ezredforduló környékén nem voltak szívbajosak.

Egyik gyerekkori barátommal mentünk autóval. Rendőrök közúti ellenőrzés címén lemeszeltek minket. Nem volt e.ü. doboz. Kértek egy ötezrest zsebe. De csak pár ezer és tíz ezresek voltak havernál. A tízezresből meg simmán visszaadtak.

Másik eset. Srác a munkahelyemnél motorral gyorsan hajtott. Lemeszelték. Majd mivel nem volt a srácnál elég pénz. Motort ott tartották és a srácot elküldték pénzért. Negyven ezer leperkálása után a srác visszakapta a jogsíját és a motort. És mind hárman távoztak.

Rengeteg ilyen történt akkoriban.

Ja M1-esen dolgozó motoros rendőr bátyám keresztanyáék házában lakott. Néhány közösismerős mesélte, hogy a rendőr milliókkal vesszi le összesen egy-egy hónapban a külföldi gyorshajtókat.

Bár a legnagyobb rendőri korrupció, rendőrjárőr szinten a 90-es években volt.

2020. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

"Légy szíves ne írjatok indulatból"


MAGYARUL: Legyetek szívesek, ne írjatok...


Ragozás, halló

2020. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

90-es években elég gyakori eset volt, hogy szabálysértés után a rendőrök elengedtek némi készpénz fejében. Nem kerteltek sokat, rákérdeztek hamar, hogy nem akarod-e olcsóbban megúszni, vagy a sofőr kérdezett rá, hogy nem lehetne-e másképp rendezni.

Mára odáig jutottunk, hogy lehetetlen megvesztegetni a rendőröket, egyrészt a személyi állomány összetétele, másrészt a jogszabályi környezet változásai miatt.

2 éve vettem részt utánképzésen, ott is "rossz hírük" volt a rendőröknek, miszerint mostanában teljesen esélytelen a megvesztegetés, nem érdemes próbálkozni.

2020. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Régen lehetett, de ma már tudtommal nem fogadhat el a rendőr kp-t, mindenről csekk megy. Az ukrán határon az ukránok szoktak kérni kávé pénzt, de más ilyen jellegű lehúzással nem találkoztam.
2020. júl. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer benéztem egy behajtani tilos táblát este egy kis utcában.

Amikor utánam jöttek, akkor megkértem őket, hogy ugyan mutassák már meg hol az a tábla, mert eddig tuti nem volt. Az utca elején berakták egy nagylombú fa mögé.


Olyan cifrán káromkodtam és anyáztam, hogy mindketten röhögtek és 15 percet beszélgettünk, majd mondták, hogy legközelebb figyeljek oda. Nem büntettek meg és nem célozgattak arra, hogy lefizethetőek. Nyilván létezik ilyen is, de én még nem találkoztam ilyennel.

2020. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem a balkánon vagyunk szerencsére
2020. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Apámba beletolatott valaki, rendőr kijött, nem utaltak rá, hogy lefizethetők lennének, a vétkes szépen megkapta a bírságot.
2020. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!