Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekkori "fontoskodásból"...

Gyerekkori "fontoskodásból" komoly munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiatal lány vagyok. Imádok a laptopomon "hivatalos" dolgokat csinálni, pl. a szüleimnek word-ben megfogalmazni egy megállapodást, átrakni pendrivera, hogy kinyomtassák, stb... Szóval imádok ilyen "titkárnő" féleként "dolgozni", fontoskodni...

Szerintetek érdemes lenne olyan tanulmányokat végezni, hogy ilyen irodai munkákat végezhessek? Lehet hülyének néztek, de komolyan beszélek. Na ha valaki ilyen munkát végez, esetleg fizetés ügyileg is felvilágosíthatna, mert azért szeretnék majd normálisan élni.

A "kinövöd" kommenteket légyszi ne, még ha igazatok is lesz, akkor se :)



2020. júl. 11. 00:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp ilyen irányba kezdenék tanulni. Az boldog ember, aki azt dolgozik, amit szeret, ami a hobbija.

Egyébként pontos összeget mondani nem lehet, mert függ attól, hogy milyen helyen helyezkedsz el. De nem fogsz érezni, nélkülözni.

Fenn tudsz tartani egy házat, autót, családot. El tudsz menni nyaralni.

De készpénzen nem fogsz Audit venni amikor eszedbe jut. (Most csak eltúloztam, de az a lényeg, nem leszel gazdag, de szegény sem.)

2020. júl. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem is pontos összegre gondoltam, hanem amit leírtál. Ez kecsegtetően hangzik... Megfontolom. Tudom, Google a barátom, de ha már itt tartunk, akkor esetleg valaki tudna még felsorolni egyéb lehetőségeket az ügyvéd titkárnőjén kívül? Megköszönném.
2020. júl. 11. 00:37
 3/30 anonim ***** válasza:
Lentrol kell kezdeni, es menetkozben derul ki, hogy csak te szereted csinalni, vagy annyira jo is vagy benne.
2020. júl. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Szintén egyes vagyok.

Diákmunka közvetítők is ilyeneket csinálnak. De igazából mindenféle munkaközvetítő. Nem csak ügyvéd mellett van titkárnő.

Ha a turizmus érdekel, akkor utazási irodákban is hasonló dolgok vannak. Akik a bankban dolgoznak is csinálnak ilyet, nagy része a munkájuknak.

Csakhogy azért ahhoz már komoly diploma kell.

Hirtelen ennyi jutott eszembe példának

2020. júl. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Persze, de amúgy már sok felületben "jártas" vagyok alapszinten, eligazodok az Ügyfélkapuban, a NAK oldalán, intéztem NAV-os ügyeket, OTP-set, Erste-set, töltöttem ki Agrárcenzust, sok-sok bérjegyzéket, szerződést, önéletrajzot böngésztem már, a munkaügyi központban mindig lesem a gépet, szintúgy a Postán, és a földhivatalban. Jól kezelem a számítógépet, a "Microsoft Office-os" dolgokat... Szeretnék (minimum) középfokú angol nyelvvizsgát, és (minimum) egy alapfokú oroszt letenni. Egyébként helyesen írok, nem esik nehezemre a gépírás.

És lehet csak elfogult vagyok, de sokan tettek már jó megjegyzéseket, miután segítettem nekik elintézni egy fontos ügyet, pénzügyet. Minden fogalmazásom kiváló volt eddig az iskolában, a magyar tanár ezt szóvá is szokta tenni. A szókincsem is gazdag, én legalábbis úgy vélem. Nem utolsó sorban titoktartásban is jó vagyok.

Hát nem tudom... Mindig is örömmel tölt el a gondolat: "Reggel 6:30, félig megtelt papírkosár összegyűrt papírokkal benne, egy bögre kávé és egy halom papír az asztalon, felnyitom a laptopot, a főnök levág az asztalra még 8 dossziét, kinézek az ablakon, alig világít be a felkelő nap, és hozzálátok dolgozni". De persze tudom, hogy nem csak móka és kacagás egész nap egy irodában ülni és a monitort bámulni...

2020. júl. 11. 00:55
 6/30 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm szépen, sokat segítettél, lesz mit megemésztenem :D
2020. júl. 11. 00:56
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

De azt ugye tudod, hogy ez csak az amerikai filmekben van így?

Azért a valóságban egész más a munka.

Aztán ha valami gazdasági dologra akarsz vetemedni, akkor a jó szókincs és helyesírás nem segít sokat a matekban (persze egyébként ez alapvető, hogy helyesen írsz). Szerintem a legalapvetőbb elvárás már minden munkahelyen "jó kommunikációs képesség, nyelvtudás, rugalmasság, MS office felhasználói szintű ismerete".. és itt már a C1es angol az ami mindenkinek van, azzal nem veszed fel a harcot.

Meg a papír mindegy, az fogja érdekelni, tényleg beszéled-e a nyelvet.

Nem az álmaid akarom letörni, meg szép, hogy lelkesedsz. Lehet majd amikor éppen vizsgaidőszak van, és nem az első, vagy államvizsga, akkor majd már kezded érezni mennyire sokminden kell, és nem biztos, hogy csak az idilli képek jelennek meg neked egy stóc papír láttán.

2020. júl. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Reggel 6:30-kor az irodisták még épp csak felkelnek az ágyból.:)
2020. júl. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Persze, tudom mi a helyzet, édesanyám legjobb barátnője titkárnő, a keresztanyukám pedig könyvelő... És azt már tényleg nem akartam beleírni az előző hozzászólásomba, hogy amúgy minden tantárgyból jó vagyok ami ehhez kell, matek is megy, stb. Tudom én, hogy a szörnyet is kihozhatja az emberből, és tudom, hogy nem csak az én kis álomvilágom a valóság, de engem a negatívumok nem aggasztanak, keresem a kihívásokat. Sőt, lehet, hogy másik szakát is tanulnék mellé, vagy teljesen másikat tanulnék...

Na hát arról ne beszéljünk, voltam én már úgy, hogy festő leszek, biztonsági őr, Kormányablakos, vállalkozó, mérnök, gázszerelő, autószerelő, Stihl-es alkalmazott, kamion sofőr. És ez még csak pár elképzelésem volt. Igen, feltűnhet hogy vannak benne tipikus férfi munkák, de sosem voltam az a tipikus rózsaszínben élő kislány, aki majd hercegnő szeretne lenni. De most ez a munka szerintem igazán hozzám való. Ez a két nagy álmom (ha lehet így mondani): B típusú jogosítvány, irodai munka. És ezekből a szálakból továbbmenően jön a férj, gyerek, saját autó, ház.

Nem vagyok hülye, nem futok bele olyanba majd, amire nem vagyok képes. Van elég időm még gondolkozni. :D

Vezetni máris imádok, amikor még jogsim sincs. Még nem vagyok elég idős ahhoz, hogy letegyem a KRESZ vizsgát. Ki tudja, lehet a vezetésen fogok elindulni, az úgyis nagy szenvedélyem már most. :)

2020. júl. 11. 01:18
 10/30 A kérdező kommentje:
#8 Otthon is rá lehet segíteni az adminisztrációra, úgyis haza kell vinni a munkát :D
2020. júl. 11. 01:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!