Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pontosan mit takar egy üzemorv...

Pontosan mit takar egy üzemorvosi vizsgálat? Sosem voltam ilyesmin, első munkahely lenne.

Figyelt kérdés
Vérnyomás azt tudom, asszem látást nézik, és ezen kívül van még valami?

2020. júl. 11. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elküldhetnek laborra (vér- és vizelet), illetve tüdőszűrésre, de a munkakörtől függ, hogy mit kérnek.
2020. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
hallás, látás, vérnyomás, testsúly, ilyen alap dolgokat.
2020. júl. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és ha izgulok akkor elnézőek? Csak mert volt már, hogy orvosnál 150-es pulzusom volt. Ha aztmondom izgulok, elhiszik? Sajnos ilyen vagyok néha :(
2020. júl. 11. 22:22
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Mitől izgulsz? Ez nem vizsga!

Legföljebb elküldenek kardiológiai kivizsgálásra, ha ilyen magas a pulzusod.

2020. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egy rövid beszélgetés, van e valami betegséged, szedsz-e gyógyszert, volt-e valami műtéted stb. Majd egy vizsgálat, vérnyomás, látás, szív, szív, tüdő, hangosabb munkahely esetén hallásvizsgálat tartozik bele. alapvetően jóindulatú általában az orvos.
2020. júl. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk van EKG, vérnyomás mérés, meghallgatja a tüdőt a doki, kikérdez betegségek, panaszok, szedett gyógyszerek. És el kell menni tüdőszűrésre.
2020. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Munka- és orvosfüggő. Nálam volt, ahol csak feltették csomó kérdést (mint betegségek, gyógyszerek stb), vérnyomást mérték, aztán jónapot. A mostani munkahelyemen ekg-t is csinálnak meg cukrot néznek. Volt, ahol vizeletmintát kellett adni. Apukám szabadban dolgozik, volt, hogy 2 pulcsi meg kabát volt rajta, már épp vette volna le, mikor az orvos azt mondta, hagyja csak, megméri így a vérnyomását.

Szóval ne aggódj, semmi durva nem fog történni.

2020. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hely és munkakör függő. Milyen jellegű munkád lesz?

Én irodai adminsztratív munkát végzek, és mivel nálunk a legkomolyabb "veszély" a folyamatos monitor előtt történő munkavégzés, egyáltalán nem veszi komolyan a doki, szinte csak papírmunka. Aki fiatal, és nincs ismert betegsége, attól csak pár dolgot kérdeznek, és megmérik a vérnyomását, aztán ennyi. Volt, amikor alaposabb dokit kaptunk, ő látásvizsgálatot is végzett, és többet kérdezett, ill. egy idősebb kollégát akinek vérnyomás gondjai voltak elküldött a háziorvoshoz, és neki újra vissza kellett mennie egy hét múlva.

2020. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle verziót hallani. Nekem az volt, hogy alaposan kikérdezett a családban előforduló betegségekről, káros szenvedélyekről stb. Aztán felülről kellett levetkőznöm. Először megkopogtatta a hátamat, megtapintotta a nyakamat. Aztán nagyokat kellett sóhajtani, meghallgatta a tüdőt a hátamon. Ezután hanyatt kellett feküdni, nagyon alaposan megkopogtatta a mellkasomat, a hasamat áttapogatta, mélyen. Ezután meghallgatta a szívemet úgy fekve, elég alaposan, többhelyre téve a fonendoszkópot a mellkasomon. A hasamat is meghallgatta. A bokáimat, vádlimat is megnyomkodta. Ekg-t csinált és vérnyomást mért.
2020. aug. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!