Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért nem tudják,...

Egyesek miért nem tudják, hogy hol a helyük?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy például diplomás állásokra felvesznek mindenféle aluliskolázott emberkét (lásd Vízművek pl.), aki meg tanult, az mehet eladónak egy Lidlbe vagy külföldre takarítani. Most itt azt nem értem, hogy emberünk ha ennyire nem szeret és/vagy akart tanulni, akkor minek foglalja a helyet olyan munkakörben, ahová nem való? Miért nem vállal el olyan munkát, amihez ért? Vagy akkor mégsem olyan keresettek a szakmunkások, ha előlem veszik el a munkát? Én menjek géplakatosnak meg szerelőnek, ha nem az a szakterületem?

#tanulás #nem tanulsz nincs munka
2020. júl. 13. 12:15
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
86%

Valamivel mégis jobbak voltak nálad, ha őket vették fel és nem téged. Az a helyzet, hogy nem te döntöd el, hogy ki hova illik. Ha megfelelően el tudja látni a munkát minden joga megvan ott lenni, ahol van.

Nekem már diploma alatt felajánlottak egy nagyon jó lehetőség, így amint megszereztem, mehettem is.

2020. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb munkáltatót - engem sem - a legkevésbé sem foglalkoztatja a diploma, hacsak nem jogilag előírt a végzettség az adott pozícióra (pl.: könyvelő, céges jogász).

Azt veszed fel, aki a legszimpatikusabb, legintelligensebb, a vállalkozásod számára a legkonstruktívabb.

Valószínűleg ez nem te voltál.

2020. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Valamivel biztosan jobbak. Bár azt nem tudom, hogy nagyjából 4-5 év egyetemi képzést és gyakorlatokat mivel tudnak kiváltani, ha csak úgy érettségivel dolgoznak.
2020. júl. 13. 12:22
 4/48 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk X Pista eldönti, hogy márpedig ő villanyszerelő lesz, akkor miért nem villanyszerelőként dolgozik? Érted. Én sem megyek kozmetikusnak, mert nem az a szakmám.
2020. júl. 13. 12:23
 5/48 anonim ***** válasza:
75%

Senkit nem foglalkoztat az egyetem és a gyakorlat.

Kommunikációs- és prezentációs készség, kreativitás (!), önbizalom.

Ezek a legfontosabbak.

2020. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
81%
Hűha, savanyú a szőlő :) a papír önmagában semmit nem jelent, százszor többet ér a tapasztalat és a rátermettség. Ezekben próbálj fejlődni, és tanuld meg te is a helyed...
2020. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Szakmunkásképzővel olyan állásokat pályáznak meg, ami nem a szakterületük. Másnak miért kell akkor tanulni?
2020. júl. 13. 12:25
 8/48 anonim ***** válasza:
55%

#4

Az emberek változnak. Lehet egykor az akart lenni, de aztán jött egy vonzóbb lehetősége.

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
78%

Érettségivel vezetek áruházat (7000 négyzetméteres, ismert magykereskedelmi lánc), 4 fő diplomás dolgozik alattam, 3 éven belül regionális igazgató szeretnék lenni.

A tanulmányaimról szó sem esett az interjún.

2020. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
92%
Ezek haszontalan dolgok elég a jó kontaktok, így lehetsz nyelvvizsga nélkül havi 500 külügyminiszter nő, Sőt diploma nélkül köztársasági elnök.
2020. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!