Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik céget választanátok?

Melyik céget választanátok?

Figyelt kérdés

A fizetés és munkakör ugyan az. Egészségügyi szektorról van szó és mindkettő neves cég egyébként. A különbségek:


"A" munkahely:

7-23-ig van nyitva hétköznap, szombat 8-20 és van éjszaka is, de az csendes ügyelet(ez 0-5 db-ig terjedő betegszám kb). Van cafetéria(kb 30-35 ezer/hó, heti 40 órás bejelentés váltott műszakban, előfordulhat túlóra is, illetve egész napos munkavégzés, ha úgy jön ki a beosztás. A munkaidőkeret 3 vagy 4 havi. Jók a műszakpótlékok is. Ünnepnapi és ehhez hasonló munkavégzést nem tudom, de ahány telephely annyi nyitva tartás. Amit leírtam az inkább egy telephelyre jellemző.


"B" munkahely:

H-P 7-20-ig van nyitva, ünnepnapon előfordulhat munkavégzés, áthelyezett munkanapon mindig be kell menni dolgozni. Heti 40 óra a bejelentés, délelőtt-délutános váltott műszak(ez napi 6-7 órát jelent), egész napos munkavégzés nincs, a munkaidő keret 24 hónap. Túlóra és pótlék nincs(túlóra tuti a pótlékban nem vagyok biztos). Cafetériáról nem volt szó.


Ami a bajom, hogy "A" munkahelynél most pont létszámstop van, a másiknál még nem derült ki, hogy mehetek-e, de ez a 24 havi munkaidő keret és az, hogy sehol se fogom tudni behozni az óráimat eléggé para. Ahogy számoltam átlag órabérrel is 2 év után 1,5 millát fizetnének ki nekem puszira(vagy ennyit kéne nekem visszafizetni nekik). Valószínűleg idén vezették ezt be és nincs túlságosan kiforrva a dolog, hogy mi is lesz 2 év múlva. Erről még jobban ki fogok kérdezni onnan valakit, hogy ezt hogyan is kell elképzelni.


Rólam annyit, hogy szinte mindig folyamatos munkarendben dolgoztam az első munkahelyemen 24-eztem, a mostanin meg volt, hogy 100 órát túlóráztam egy hónapban. Nem hat meg(na jó azért egy kicsit igen), ha hétvégén vagy éjszaka dolgoznom kell. A környezet jobban számít.

Kissé patthelyzetben érzem magam, mert a mostani helyemen nem igazán érzem jól magam és a helyzet jobb nem lesz.

Úgyhogy kíváncsi lennék, hogy ennyi alapján más melyik felé húzna inkább(hozzászólásban nyugodtan ki lehet fejteni is)



2020. júl. 14. 18:17
A kérdező szavazást indított:
"A"
"B"
13 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az A, a 24 havi munkaidőkeret elég nagy szívásnak néz ki, és az a munkáltató, aki bevezeti, finoman szólva sem lehet túlságosan emberközpontú.
2020. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Aki rögtön lecsapott a 24 havi munkaidőkeretre, az más galádságokra is képes.


Egyébként jobban bízom egy olyan helyben, ahol előre megmondják, hogy túlóra előfordulhat, mint ha azt mondják, hogy nincs túlóra, és ezen azt értik: nincs fizetett túlóra.

2020. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!