Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltsak 24 év után?

Váltsak 24 év után?

Figyelt kérdés
Ez az első munkahelyem. Felsővezető voltam, nagyon önálló, rengeteget dolgoztam a cégért, óriásit fejlődtünk abban az időben. A jelenlegi vezetők többségét én vettem fel, és tanítottam be. Aztán szülések után visszavettek, de csak középvezetői státuszba, ami valójában azt jelenti, hogy ügyintéző vagyok, döntési jogkör nélkül, és nekem adták azt a területet, ami senkinek se tetszett. Általában arra használnak, hogy amikor bedőlni látszik egy projekt, akkor nekem kell megmentenem, és rázós helyzeteket megoldanom. A munkám nem látványos, és nem szoktam előadni a nagyhalált, amikor este nyolckor még bent gürcölök egy határidős munkán. Mégis többször is megkapom, hogy én úgyis ráérek, én csak belibegek ide és nem törődöm semmivel, csak azért, mert a családom miatt nem vállalok el mindent (például nem megyek hirdetőtáblát csavarozni, mikor azt találják ki) Most megint rám akartak bízni egy rázós feladatot, amihez senki sem ért, és életemben először nemet mondtam rá. Lettem olyan áruló a szemükben, hogy nyilvánosan el kellett ismernem a kollégák előtt, hogy nem számíthatnak rám. Fel akartam mondani, de nem engednek el, mert azt mondták, hogyha otthagyom őket, most mikor olyan sok a meló, akkor tönkretesznek. Jól keresek. Mégis úgy érzem, nem bírom itt tovább. Én vagyok túlérzékeny? Vagy tényleg ez a sorsa annak, aki több mint két évtized után már nem akar megdögleni a cégért? Nem látok már tisztán.

2020. júl. 14. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Mmintha màr igy is egy màsik cégnek dolgoznàl.

Ennyi erövel vàlthatsz is.

2020. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mérlegelj.

Rengeteget dolgoztál a cégért. Már 24 éve ott vagy,ami sok idő. Jól keresel.

VISZONT

Vannak olyan kollégáid,amik... A rázós feladatokat te csinálod. Fenyegetnek.

2020. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

*Fel akartam mondani, de nem engednek el, mert azt mondták, hogyha otthagyom őket, most mikor olyan sok a meló, akkor tönkretesznek.


Ez az a pont, ahol én a helyedben, azonnali hatállyal felmondanék, és nem tölteném le a felmondási időt. Ellenben abban a pillanatban, ha ellened bármit tesznek akkor mennék a Rendőrségre és lenne pár ember akinél le lennének dolgok téve, arra az esetre "ha veled bármi történne".

egyetlen ezred másodpercig nem maradnék.

2020. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
*"ha veled bármi történne"-beleértve a "véletlen" balesetet is.
2020. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy, de felmondani csak nem kéne ennyi év után. Ha ennyire nem bírod, vagy meg kellene egyezni velük, hogy pl maradsz még 3 hónapig, amíg tart ez a húzós időszak, lezársz mindent, átadod a feladatokat, ők meg fizessék ki a végkielégítésed. Ha ez nem megy, akkor megpróbálhatod kirugatni magad, de ez elég vékony jég, nem ajánlom, inkább próbáljatok meg megegyezni.
2020. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Zsaroló g**iket, úgy hagynám ott, mint annak a rendje. Tönkretesznek? Mivel? Én egyenesen a konkurrenciához mennék, és én tenném tönkre őket :)
2020. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

*. Lettem olyan áruló a szemükben, hogy nyilvánosan el kellett ismernem a kollégák előtt, hogy nem számíthatnak rám.


Lényegtelen ki mit mond rád, ha te tudod az igazat.


Én mondjuk ezt sem tettem volna meg a helyedben, még ha az egész világ össze is szakad körülöttem akkor sem..

2020. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Váltanék a helyedben. Mit kaptál:

Kontra:

- lefokozás

- túlóra

- elismerés hiánya

- sikerélmény megtagadása tőled, hiszen amikor sikeresen elvégzel valamit, az természetes

- megalázó feladatok (fizikai munka a felsővezetői pozíció után - félre ne érts, semmi baj a fizikai munkával, de próbálnák meg ezt egy férfi felsővezetővel megtenni)

- fenyegetés

- nyilvános megszégyenítés (ami a maoista Kínában, vagy Észak-Koreában talán még oké, de itt?? most??)


Pro:

- évek (? ezeket Te ölted bele ebbe a cégbe, ez nem az ő érdemük, hanem a Te kitartásod)

- fizetés


Lépj le onnan, amint teheted. Súlyosan rombolja az embert, ha ilyen környezetben marad. Az álláskeresésnek magabiztosan és felszabadultabban kellene nekiállni, úgy jobban jön a siker. Ez egy bántalmazó kapcsolatra hasonlít. Ahol azt mondja a társ, hogy te semmire se vagy jó, senkinek se kellesz, kinyírlak, ha elhagysz. Mindezt csak azért, nehogy legyen elég önbizalmad és bátorságod lépni.


Ha megint megfenyegetnek, akkor két dolog van:

1. rohadtul fontos a munkád, és rettegnek, hogy elmész

2. le kell őket csapni, hogy a fenyegetőzésüknek jogi következményeik lehetnek, állj a sarkadra, ne hunyászkodj meg ilyen helyzetben.


Ja, és azt ugye tudod, hogy senkit nem hagytál cserben??

2020. júl. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit kapnál egy új helyen.

Pályázz meg állàsokat, és ha nem kapnál egy ajánlatot ahol legalább 15%-al többet fizetnek, akkor várd meg míg elküldenek.

Azért 24 év után elég szép végkielégítés jár.

1 kivétel van: ha a munkahelyi terror az egészségedre megy. Akkor hagyd ott.

2020. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem fognak többet fizetni sehol. Ez biztos. Sztárgázsit kapok ebben a szakmában. Csak van úgy, hogy már nincs az a pénz, hogy megérje. Ha egy súlyos depresszió egészségre ártalmas dolgot jelent, akkor ezt kipipálhatjuk.

Nem kapok végkielégítést. Többször feldobtam, hogy szabaduljunk már meg egymástól, és nem engedik. Csak én mondhatok fel "ha merem".

2020. júl. 15. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!