Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már olyan munkahelyeteket...

Volt már olyan munkahelyeteket, ahol egyszerűen alig volt munkátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fél éve vettek fel egy helyre, de igazából már én magam sem tudom miért. Ketten vagyunk egy munkára (illetve nem pont ugyan arra a munkára, de majdnem). Vannak feladatok amiket egymás között kell(ene) leosztanunk, meg vannak egyéni munkák is, de az kevesebb. Kollégám több éve ott van már. Már alapból úgy kezdődött, hogy neki kellett volna betanítania, de ez kb. úgy nézett ki, hogy mindenért könyörögnöm kellett, hogy mutassa már meg, mert nem lehetek automatikusan tisztában minden belső folyamattal. Most ott tartunk, hogy kvázi minden munkát "elvesz" előlem, és hiába kérdezgetem, és mondogatom folyton, már napi szinten, hogy segítsek-e, egyszerűen lepattint hogy nem kell, de közben morog magában, hogy neki megint mennyi dolga van, én meg ott ülök a gép előtt, mint egy kuka (ezt én mondom, nem ő), és szó szerint nem csinálok semmit, holott nagyon szívesen végezném a munkámat, de így nincs milyen munkát elvégezni. Hab a tortán, hogy mostanában kezdte el az orrom alá dörgölni, hogy ő diplomás, nekem meg csak OKJ-s szakmám van (Pl. ártatlan megjegyzések a diploma fontosságáról). És legszebb az egészben, hogy senki nem foglalkozik velem. Senkit nem érdekel, hogy sokszor egész nap alig van munkám, ami van az is max 1-1,5 órát tesz ki. Először azt hittem, hogy valami problémájuk van velem, és majd próbaidő alatt megszabadulnak tőlem, de már 3 hónapja lejárt a próbaidő, én ott vagyok, a helyzet pedig változatlan.

Egyszerűen ezt az egészet nem tudom hova tenni, de minden esetre baromi rosszul érzem magam emiatt. Utálom, hogy a semmiért ülök ott 8 órát. Tudom, hogy valaki összetenné a két kezét egy ilyen melóért, de én utálom feleslegesnek érezni magam, és itt pont annak érzem magam. Már minden porcikámmal gyűlölök bent lenni. Ha valami bajuk van velem, miért nem küldenek el? Felmondani a vírus miatt nem merek, mert most esélytelen másik munkát találni.



2020. júl. 17. 18:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes. Szóltál róla a főnöknek?
2020. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyemen 9-18 óráig kellett bent lennem, legkésőbb 11-re már végeztem mindennel, utána max egy-egy pár perces apróság volt. Az emberek olvastak, filmet néztek. Másfél éve eljöttem, azóta se vettek fel senkit a helyemre, a másik 4 kollégának belefér a napjába.
2020. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem írtam bele a kérdésben. Letudja annyival, hogy egymás között oldjuk meg.
2020. júl. 17. 18:59
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Még nem, de nagyon szeretnék ilyet.
2020. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A mostani helyemen is így kezdődött, annyi különbséggel, hogy velem nem voltak ilyen bunkók, de akinek be kellett volna tanítania ugyanígy nem érdekeltem. Aztàn egyszer csak olyan 3 hónap után, eszükbe jutott, hogy létezem és elkezdtek olyan dolgokat adni, amiket nem is tudtam, hogy hogyan kell... Minden információt harapófogóval kell kihúznom belőlük. Ugyanakkor megszakadnom nem kell és a vírus miatt most nem lenne könnyű mást találni. Ezért én maradok egyelőre, bár haszontalannak és feleslegesnek érzem magam. Nem akarok örökké így élni, de idén emiatt nem fogok elmenni.
2020. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Lehet én dramatizálom túl, csak ez nekem akkor is nonszensz. Ez a 2. munkahelyem, az előzőnél 1,5 évet voltam, csak határozott idejű szerződéssel, és nem hosszabbítottak. Nem azért mert probléma lett volna, hanem már az elején leszögezték, hogy 1,5 év és kész. Ott elég sok munkám volt, szerettem ott lenni, sose unatkoztam. A kollégáim is rendesek voltak. Emiatt fura nekem ez a helyzet.
2020. júl. 17. 19:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus esete, hogy a régi kolléga begyöpösödött, megkeseredett, és az elavult tudását félti az új, energiával teli kollégától, könnyen pillanatok alatt túlszárnyalná az új ember. Ezáltal veszélyeztetve érzi magát.

Ha a főnököt nem érdekli ez a szituáció, akkor bírj ki még fél évet, hogy az önéletrajzba beírhasd mint releváns tapasztalat, és keress mást. Mert amíg nem megy nyugdíjba/nem mond fel, addig nem lesz jobb

2020. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Volt. Hét órában az volt a dolgom, hogy úgy csináljak, mintha nem végeztem volna. Egy szociálista csökevêny volt a cég, két évig bírtam. Egy ember munkájára voltunk hárman.
2020. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire szélsőségesen nem, de voltak időszakok (akár hónapok), amikor tényleg kevés volt a munka, mégis ott kellett ülni. Legalább nekem a kollégáim többnyire jó fejek voltak. Én vittem magammal pendrive-ot, és nyelvet tanultam vagy egyszerűen olvastam akkor, amikor "üresjárat" volt. A kutyát nem érdekelt.

Amíg le nem jár ez a vírus-ügy, addig ne mondj fel! (Úgy látszik, elküldeni nem fognak, mert a te főnöködet sem érdekli a dolog.) Ismerősöm felmondott (most is), de míg máskor pikk-pakk elhelyezkedett, most még csak nem is válaszolnak neki sehonnan hónapok óta, pedig mérnök.

2020. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%
Milyen jellegű az a munka, ahol azt mondják, hogy 1,5 év és kész? Nem kötekedni akarok. De ha valaki jó, 1,5 év után nem küldöm el, pláne ha maradna. Furcsa.
2020. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!