Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Hétvégén kell jönnöm dolgozni. Szóltam a főnöknek péntek reggel, hogy hétvégére kell munka. Egész nap nem hozott semmit. Nem baj, műszak vége felé telefonáltam neki, hogy akkor hétvégére kéne munka. Azt mondta oké, már intézkedik, majd hozzák. Hát nem hoztak. A főnök meg elment úgy haza, hogy ide se nézett hogy akkor van-e mit csinálnom a hétvégén..

Most két választásom van, ülök, elkávézok, telefonozok, újságot olvasgatok két napig és lesz_rom az egészet, mondvan én KÉTSZER IS jeleztem hog kell munka, vagy föltalálom magam és csinálok valamit. De ezzel vállalom azt is, hogy olyat csinalok, amivel a főnök esetleg nem ért egyet.

Harmadik lehetőség hogy fölhícom, de azt úgyse fogom mwrt hetvegén biztos a családjával van és nem akarom zavarni. Meg lehet föl se venné, és akkor megint az első ket opció lép be.

Ti mit csinálnátok?



2020. júl. 18. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Hàt..nàlunk reszmunkaidöre kerestek kollegat. Volt aki azzal jött, hogy ö minel többet akar dolgozni, mert kell neki nagyon a penz elvallal mindent, megtanul mindent, szorgalmas.

Szépen elköszöntek töle rögtön elsö körben..


Mas ugy adta le az önéletrajzàt hogy a mellette levö levelben a fizetesröl faggatozott nyersen.

Öt be sem hivtàk interjura igy, hogy követelözö, garast fogukhoz verö emberek nem kellenek, csak akinek megfelel egy kis plusz munka es nem élethalal kerdest csinal belöle.


Szoval csak azert irom ezt, mert ha egy cégnek nem erdeke az, hogy mondjuk tulorazz vagy akarmi, hanem neki 8 oràsak kellenek, es ezt a berköltséget is kalkulàlja, eléggé rossz fenyt is tud vetni a követelözes a dolgozora.


Nagyon a cégtöl függ az, hogy olyan emberek kellenek e neki akiket az otthonukbol/szabadsagrol is be lehet ugrasztani mert emberhiàny van, vagy epp ellenkezöleg, egy centtel sem akar többet fizetni, mint amennyit a munkavegzeshez szükseges oraszam vagy rendelkezesre letszam lefed.


En a helyedben azt tenném, hogy képben lennék a folyamatokkal es plusz munka esetén, lecsapnék arra a pluszra. Vagy én generàlnàm a plusz melot.


Pl nalunk ha latszolag nincs semmit csinalni, megis elö tudok szedni elfekvö, soha nincs ra idö tipusu dolgokat. Vagy kreativ vagyok es elkezdek pl függvenyeket szerkeszteni nagy raertemben amivel megtudom könnyiteni az ellenörzéseket. Holott tölem csak ellenörzest kernek, maga a modszer maxon ram van bizva. Szoval nagy ràertemben különbözö hatekonyabb modszereket is begyüjthetnék, gyakorolhatnék, tesztelhetnék.holott nem feladatom, csak az ellenörzes.

2020. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ergo nem olyat csinalnék ami a fönök felé kerdeses hogy szabad e
2020. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit hadoválsz, nem arról van szó amit leírtál.
2020. júl. 18. 11:17
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Hogy cseszteted a fönököd hogy dolgozhass hetvegen közben munka sincs. Erröl irtam .

It nem lehet ezen erteni. Hogy ez irritalo is lehet. Erröl irtam.

2020. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felhívnám a vezetőmet, majd az utasításától függ, hogy maradnék-e, vagy haza mennék.
2020. júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 látom te meg mindig nem érted, nem baj...


#5 neked köszönöm a választ! Legalább valaki megértette a kérdést!

2020. júl. 18. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem csinálnék olyat, amivel nem biztos, hogy egyet ért. Ő a főnök, te jelezted, hogy hozzák a melót, nem hozták.

Ha esetleg gond lehet abból, hogy hétvégén nem csinálsz semmit csak kávézgatsz, akkor én szólnék neki, hogy nincs mit csunálni továbbra se, maradj vagy menj haza - mondja meg ő.

Ha nem lesz gond belőle, hogy bent ülsz, és erre plusz pénz jár (gondolom) ami jól jön neked akkor is ha csak kávézgatsz, akkor menj be és ne kávézgass, vigyél rejtvényt, esetleg valami jó filmet/könyvet.

2020. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a közvetlen főnöködnek kell kiadni feladatot s nem tette, akkor mindenképpen bizonyítható módon jelezd neki először, mint sms.

Ha nincs válasz 10 percen belül, felhívod-rögzíted a beszélgetést.

Ha nem veszi fel-kinyom, akkor átléped s a következő illetékest hívod, említve miértjét, de legyen erről is felvételed.


A felvétel azért fontos, mert a lusta főnökök, mindig letagadnak utólag mindent, ha sárosak s te leszel a hibás!

2020. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem célom a saját főnökömet bemártani és rohanni a nagyfőnökhoz panaszkodni. Nem tudom miért divat utálni a főnökünket....
2020. júl. 18. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:

9


Te kértél véleményt...mi nem tudtuk, hogy lapítani akarsz, mint sz@r a fűben a munka-felelősség elől...

2020. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!