Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ér ennyit havi 40ezer ft....

Ér ennyit havi 40ezer ft. segítség?

Figyelt kérdés

Eladták az albérletünket amit nagyon régóta béreltünk 60ezer ft+rezsi összegért. Szóval szinte ingyen.

Mivel szorít az idő, és több szempontot is muszáj figyelembe venni /nem pestiek vagyunk/ pl munkába közlekedés, kutya, stb ezért nem nagyon van/volt időnk várni a csodára, az új albérlet amit kivettünk 150ezer ft+ rezsi havonta, plusz a tv internet telefon számlák, kaja, kocsi stb stb.


Viszont nevelőapukámmal közös vállalkozás gyanánt bérlünk /azaz ő fizeti/ egy irodát. Azt mondta, ha elkülönítek egy sarkot az új lakásban tárgyalni akkor felmondja az iroda bérletet és nekünk ad havi 40ezret a bérleti díjunkba /vagy amire költjük/.

Ez a lakás 52m2, másfél szoba, igazából nincs mit lekeríteni, a nappalimba engedhetném meg, hogy bejöjjenek.

Ez kb havi 2-3 alkalmat jelentene, de teljesen passz, hogy kik és hányan csődülnének oda vagy hány gyerekkel akik közben lebontják nekem a lakást, ugrálnak a kanapémon, lökdösik a tvt, csesztetik a kutyát aki nem túl barátságos. Szereti a gyerekeket de passzolom mennyi a tűrőképessége, a felnőtteket utálja /mentett kutya/.

Az irodai éveimből pedig bőven kitapasztaltam, hogy tárgyalás alatt a szülők fél szemmel sem figyelnek a csemetékre, akik gyereksarok ide vagy oda sok színezővel és játékfigurákkal, sokszor nyakig a szemetesben lógnak, borogatják a ventillátort, tépkedik a reluxát, összefirkálják a falat stb.


Én elsőre nemet mondtam, azt hiszem ennyit nem ér meg 40 ezer fr havonta, inkább nem eszünk majd.

Tudjuk fizetni, max sok mindenről lemondunk.


2020. júl. 18. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

En is nemet mondtam volna.

De 150 ezret sem dobnék ki egy albira, ennyiböl inkabb hitelt törlesztenék sajatra.

2020. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

én biztos nem mennék bele


de milyen tárgyalás az, ahova a felek viszik magukkal a purdékat?

2020. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én igent mondanék, mindent összegezve, ha tényleg csak havi 1-2 alkalomról van szó.

De neked kel tudni, hogy neked ez belefér-e.

2020. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akinek a 60e is ingyen van, annak nem értem, mi ez a 40-es elmélkedés...

Ha meg a 150e se gond, már tiszta vicc a 40-en molyolni...

Nehéz az élet láthatóan...

2020. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgyalás az, ahová gyerekeket visznek? Én már itt kiakadtam volna, ha belecsábít ebbe az üzletbe, aztán kiderül, hogy bébiszittert kell játsszak...
2020. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Olyan tárgyalás, ami a mi oldalunkról munka, a másik fél számára nem, szóval nem

egy üzleti tárgyalás üzleti partnerek között. Mondjuk adásvételnek. A szülők leginkább munka előtt vagy után/hétvégén jönnek, és ha nincs hova hirtelen tenni a gyerekeket 1-2 órára, akkor bizony hozzák őket.


De már lefixáltuk hogy nem.


60ezer ft a mai albérletárak mellett nagyon is ingyen van egy normális lakásért és attól még, hogy ki fogjuk tudni fizetni némi lemondással a másikat még nem jelenti hogy semmi gondot nem okoz. De ezt a kérdésben is írtam. A 60 és a 150 közötti összeg pl pont egy külföldi nyaralás a nyáron, normális ajándék az ünnepekre, a kutyára félretett pénz ha váratlan történik, a rio mare tonhal a kosárba amikor

megkívánom és nem akkor amikor majd telik rá, a segítség a rászoruló rokonoknak, mozi és vacsora és még hosszan sorolhatnám mire elég havonta 90ezer ft.

2020. júl. 19. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!