Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Banki gyakornoki állásinterjúr...

Banki gyakornoki állásinterjúra hogy illik felöltözni?

Figyelt kérdés

Egy bankhoz készülök állásinterjúra, a fél éves kötelező szakmai gyakorlatom elvégzéséhez. A feladatok között ilyesmik vannak: munkatársak támogatása, adatrögzítés, adminisztratív feladatok, tehát semmi komoly.


Az lenne a kérdésem, hogy hagyományos öltönybe menjek (fekete nadrág, fehér ing, nyakkendő, fekete zakó), vagy lehet kicsit lazábban? A lazábban alatt olyasmire gondolok kb. mint itt az 1. és a 2. képen: [link]


22 éves vagyok, ha ez számít esetleg.

Bármilyen más tanácsot szívesen fogadok a témával kapcsolatban!

Köszi előre is.



2020. júl. 20. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nőknél Kiskosztüm, és nem 10 cm-es tűsarkú, csak 5cm-es max.

Férfiaknál normális ing+öltöny-de nem olyan mint ami az általad linkelt fotón van, mert az ízléstelen,a cipő is, a nadrág is, és a szine sem megfelelő-szóval az egész és visszataszító.Hanem normális, normális cipővel.

2020. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen lábakra meg eleve ilyen nadrágot tilos felvenni.Már itt kezdődik a dolog.
2020. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
+A kettes képnél a cipő jó, arra lehet építkezni felfelé, de a többi katasztrófa, még akkor is ha fiatal vagy.
2020. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem pont olyanra gondoltam mint a képeken, csak maga a stílus miatt küldtem a képet, hogy hagyományos business casual kell vagy modernebb is lehet.


[link]

Általánosságban ez a kettő stílus.


Akkor azt mondjátok, inkább az öltöny? Fekete nadrágot, fehér inget és fekete zakót tudnék húzni, de ez olyan mint egy ballagási ruha kb, azért gondolkodtam el rajta.

2020. júl. 20. 13:28
 5/9 anonim ***** válasza:
A banki alkalmazottak ruhaviseletére szabályok vonatkoznak. Nem megyünk olajzöld, sem keki színű nadrágban, nem megyünk kockás ingben. Az általánosan elfogadott a sötét öltöny, világos, egyszínű inggel. Ha nagyon meleg van, úgy a zakó viselete nem kötelező. Mehetsz egy sötétkék vagy sötétszürke, vagy fekete nadrágban, hozzá egy világos színű, HOSSZÚ UJJÚ INGBEN. az ing lehet keskeny hosszában csíkos is, de olyan színű csík legyen, mint a nadrágod, vagy az ing "paszpol" része (gallér belső szegése, gomboláspánt) igazodjon a nadrág színéhez. Ezekből léteznek sportos változatok is. Mindehhez egy sötét színű bőrcipő illik. Farmerban ne menj!
2020. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor szerintem maradok a hagyományos fekete nadrág, fehér ing, fekete zakó összeállításnál, azzal nem hibázhatok. És egyébként a nyakkendő szükséges, vagy az kihagyható?

Felmerült bennem még egy kérdés. Illik ilyenkor vinni magammal valamit, pl. a CV-met kinyomtatva, vagy más egyebet?

2020. júl. 20. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyakkendő kihagyható, pláne nyáron. Egy fényképes önéletrajzot vigyél, esetleg egy rövid motivációs levelet.
2020. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bankban dolgozok, mehetsz smart casual-ben. Banki rendezvényeken, mi, a fiatalabbak kb. 90% smart casual-ben vagyunk. Csak az idősebbek és a felsővezetés van öltönyben. Nyakkendő nem kell.


Mondjuk attól is függ, milyen területre mész dolgozni, back office területen kevésbé kell elegánsnak lenni, mint fronton. (Back office-ban pl. egy normálisabb farmer, vagy egy elegánsabb utcai cipő is játszik... fronton nem.)


CV-t, ha már odaadtad nekik, nem kell vinned, ha még nem, akkor legyen nálad egy.

2020. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha azon bankhoz mész, amelyiket senki dolgozó sem szereti:


[link]


Ezzel tuti felvesznek:)))


6.

Elvileg az megfelelő öltözet lesz bár én szerintem a nyakkendő tartozék s stílus.

A pacsulival legyél mértékletes, mert hiába jó a látkép, ha nagyon szaglik s még ha rossz is.

Amúgy, ujjaidon körmöknek sem árt, ha rendezett, tiszta.

2020. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!