Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a jobb szerintetek...

Melyik a jobb szerintetek alkalmazottnak lenni egy munkahelyen vagy vállalkozónak lenni ahol te vagy a főnök?

Figyelt kérdés
Sokan vállalkoznak és próbálnak úgy boldogulni hogy te vagy a főnök nagyon vonzónak lehet érezni ezt a dolgot, ugyanis nincs főnök, nincs vezetőség, nincs aki állandóan megmondja mit csinálják, hova menjél, merre menjél... Nekem volt olyan főnököm aki megpucoltatta velem az almáját és ebédért küldött stb. Sok munkahelyen lehet érezni hogy a főnök nagyúr, szinte kiskirály vagy császár ez ha vállalkozó vagy nincsen, nincsen főnök, aki megmondja hogy mit csináljál nincs aki ugráltat és társai de vajon tényleg jobb ez mégis alkalmazottnak lenni
2020. júl. 24. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek, milyen helyzetben, milyen szempontból?
2020. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Vállalkozónak lenni egyértelműen jobb, mint egy senkiházi nyikhajnak ugrálni, aki cirkuszi porondnak képzeli a kis vacak cégét.
2020. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindkettőnek van jó és rossz oldala. Én vállalkozóként 20x annyit dolgozom mint anno alkalmazottként, mert magamnak termelem a pénzt. Amíg a munkahelyen betartottam a szüneteket és az ebédidőt, addig itt sokszor kimarad.


Viszont ha akarom itthonról dolgozom, ha akarom az irodából. Aki nem bírok elviselni azzal nem kell együtt dolgoznom, plusz nem ugráltat senki.

2020. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
#3-as, ha nem a pénzed termeli a pénzedet, akkor ugyan úgy alkalmazott vagy, csak a saját cége(i)d alkalmazottja.
2020. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg területi vezetőnek lenni egy cégben...
2020. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Alkalmazottnak 100x könnyebb, töredéke felelősséggel, töredéke harcolni valóval, és töredéke küzdéssel. No meg sokkal nyugalmasabb, békésebb még ha pörgős is a munkája.
2020. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van jó és rossz oldala.


Vállalkozóként sem mindegy, hogy egy évente több 100 milliárd bevételű nagyvállalatod van, vagy egyéni vállalkozó vagy aki ugyanúgy túrja a szart, csak jobb pénzért mint a fix alkalmazott.


Alkalmazotti lét is lehet laza, kötetlen, nyilván a hátránya ami az előnye is a fix fizetés. Ugyanannyit kapsz akkor is ha nem hajtasz meg akkor is ha 2 ember helyett dolgozol. Aztán nyilván itt is vannak eltérések munkahelyen belül és munkahelyek között is.

2020. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Addig, míg csak az egyiket tudom, tuti a másikra tenném a voksot, így jelenleg még döntetlen inkább ez a kérdés.
2020. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vezetőnek kenni a legjobb egy nagyobb cégnél. Van szabadságod, legfeljebb csak a nagyfőnök b.szogat, meg is fizetnek ebben a beosztásban (magas fizu+extra juttatások, céges autó, tank kártya, laptop, telefon). Ha olyan helyen vagy akkor utazgathatsz is. Ugyanakkor nem vagy kitéve a vállalkozói lét hátrányainak, nem kell azon görcsölnöd hogy lesz e pénzed a következő hónapban vagy esetleg egy válság miatt be kell zárnod. A vállalkozók ki vannak szolgáltatva sok mindennek egy bizonyos szint alatt (nyilván nem a felső 10 ezerre gondolok)
2020. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vállalkozónak, igaz több a kiadás, de cserébe nincs f@szfej főnök aki kirúgjon meg megalázzon.

Mellesleg utálok csapatba is dolgozni, így vállalkozok és el vagyok mint a befőtt. Az összes volt munkahely meg bek@phatja!

2020. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!